20 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaEditörün SeçtikleriŞenol Üçüncü: "Kar Group olarak müteahhitlikte büyümeyi hedefliyoruz"

Şenol Üçüncü: “Kar Group olarak müteahhitlikte büyümeyi hedefliyoruz”

Yapı sektörünün güçlü firması Kar Group Pendik'te hayata geçirdiği Edonia Garden projesi ile konut sektörüne girdi. Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, "müteahhitlikte büyümeyi hedefliyoruz" sözüyle önümüzdeki dönemde sektörün önemli oyuncularından biri olacaklarının sinyalini verdi.

Yapı sektörünün güçlü firması Kar Group Pendik’te hayata geçirdiği Edonia Garden projesi ile konut sektörüne girdi. Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, “müteahhitlikte büyümeyi hedefliyoruz” sözüyle önümüzdeki dönemde sektörün önemli oyuncularından biri olacaklarının sinyalini verdi.

Şenol Üçüncü, ilk markalı konut projeleri Edonia Garden ve çalışmaları hakkında emlakdream.com’a özel açıklamalarda bulundu.

1969 yılında Pendik’te taş ocağıyla iş hayatına başladıklarını anlatan Üçüncü, “Sonra Bursa Orhangazi’de kireç fabrikası kurdu. Şimdi de agrega, beton, asfalt, beton elemanları, parke, yapı kimyasalları, hafriyat, demir al sat işleri yapan firmalarımız var. Son olarak da konut üretimine başladık. İSO 500’e giren firmalarımız mevcut. 11 lokasyonda beton santrallerimiz var. Yılda 2 buçuk milyon kadar beton döküyoruz, 6 milyon ton da agrega üretimimiz var.” dedi.

“Projenin yaklaşık 9 bin metrekare yeşil alanı bulunuyor”

Üçüncü, Edonia Garden’ın 388 daire 12 ticari üniteden oluştuğunu aktararak, şöyle devam etti:

“14 bin 180 metrekarede 9 bin metrekare yeşil alana sahip bir proje. Kar Group Pendik’te doğdu. Bu yüzden buranın bizde ayrı bir önemi var. Arazimiz vardı. Üçte biri bizim, üçte ikisi kat karşılığı olarak hayata geçirdik. Pendik’e değer katan bir proje ürettik. Kendimizden çok şey verdik. Her yerine dokunma ihtiyacı hissettik. Projede insanların yeşile ihtiyacı var. O yüzden yeşili çok geniş alanda kullanmaya çalıştık. Park sorunun zeminde çözdük. Edonia Garden zaten cennet bahçesi demek. Açık yüzme havuzu açık ve kapalı çocuk oyun alanları, buhar odası, kafe, fitness center, saunası, her daireye bir kapalı otoparkı olan parmakla gösterilen bir proje yapıyoruz.Müşterilerimiz satış ofisinde yer alan örnek dairemizi gezip ondan sonra karar verebilirler. ”

“Proje çok değerli bir lokasyonda yükseliyor”

Projenin çok değerli bir lokasyonda yükseldiğini dile getiren Üçüncü, “E5 hattıyla otoban arasında, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Marmara Üniversitesi Hastanesine çok yakın bir konumdayız. Yanımızda yeni bir metro istasyonu geliyor. Deniz ulaşımına da yakınız.
2017 8. ayında ilk kazmayı vurduk. Kaba inşaatın yüzde 71’ini bitirdik. 2019’un Temmuz Ağustos’u gibi teslim etmeyi düşünüyoruz. Normalde teslim tarihi 2020 Haziran ayı. Daha erken teslim edeceğiz. Alan yatırımcı bir sene sonra burası en az yüzde 20 kadar değer kazanacak.” diye konuştu.

Projede daire tipleri, fiyat ve ödeme seçenekleri

Şenol Üçüncü, projede 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde daireler bulunduğunu belirterek, “1+1’ler 63 metrekareden 147 metrekareye kadar değişiyor. Fiyatlar 205 bin lirayla 566 bin lira arasında. 2 bin 900 ile 3 bin 900 lira arasında değişen metrekare fiyatlarımız var. Projenin bütününde bu faiz oranlarından faydalanabilirler.” şeklinde konuştu.

Edonia Garden Projesinde lansmana özel yapılan firma bünyesinde yüzde 25 peşin kalan bakiye 60 ay faizsiz olarak ödeme fırsatı 25 Mayıs’a kadar devam edecek.Bunun yanı sıra daha uzun ödeme vadelerini tercih edenler için 0.98 faiz oranı ile anlaşmalı banlalardan 120 aya kadar konut kredisi kullanmak da mümkün.

“Faiz indirimi ve diğer destekler kalıcı olmalı”

“Şu anda parası olan, daire almak isteyen herkes daire alabilir.” diyen Üçüncü, şöyle devam etti:

“Maliyet fiyatına satışlar var şu anda. Bu da sektördeki firmaların bir desteği.
Arsa yatırımlarımız var. Görüştüğümüz projeler var. Yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Girdiğimiz işte sürdürülebilirlik asıldır. Hiç bir işi yarım bırakmadık. Kendi öz sermayemizle yapıyoruz projelerimizi. Çok başka projelerimiz de olacak. Bu proje 120 milyon lira gibi yatırım maliyetli. Yatırımcı, ev alacak kişi bir yükün altına girerken, desteğe ihtiyaç duyuyor.”

“0,98 faiz sektörü canlandıracak”

Üçüncü, yapılan faiz indirimi memnun edici olduğunu vurgulayarak, “0,98 faiz indirimin bu yaz ayında çok iyi aksiyon oluşturacağını ve satışların hızlanacağını düşünüyorum. Bir yavaşlama vardı ancak bir hızlanma olacaktır. Tek başına tapu harcı ve KDV indirimi yeterli değildi. Faiz indiriminin de gelmesi çok faydalı oldu. Bu indirimin sadece 3 ay değil, sürekli olması lazım. Sektör için bu şart.” ifadelerini kullandı.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI