BU VATAN BİZİM …BU VATAN HEPİMİZİN…

0

Zenginliğimiz farklılıklarımız olan ülkemizde Yatırımcısından; Yerleşimcisine kadar 780 bin km2‘lik alanı ile bu vatan bizim… Bu vatan hepimizin.

İçimiz kan ağlayarak, “kan tükürsek de  kızılcık şerbeti içtik“ demek, yarınlarımız ve gelecek nesillerimiz için dimdik ayakta durmak zorunda olduğumuz bir dönem.
İşte bu dönemde yabancısı / yerlisi;

  • Yarım asra yakın süredir dünya genelinde kazandığı tecrübeyi Türkiye’ye aktaran Suudi Grup Al Qemam'ın iştiraki Akzirve Gayrimenkul ve Yatırım CEO’ su Sayın İbrahim MAASFEH’ in , yatırımlarına kararlılıkla devam etmesi ve Harbiye’de inşa edeceği butik otel projesinin temelini atmasını… Zeytinburnu Ambarlar gayrimenkul projesine hız vermesini…

 

  • Artaş İnşaat Sayın Süleyman Çetinsaya’ nın 2017'yi 5 yeni proje ile  selamlamasını…

 

  • Fuzul Grup, Sayın Eyüp ve Mahmut Akbal’ ın açıkladığı Gaziosmanpaşa projesine başlamasını…

 

  • Keleşoğlu Holding’i temsilen Sayın Dursun Keleş’in Nisan 2017 gibi satışa çıkacağını belirtiği İstanbul'da kentsel dönüşümün kalbinin attığı Fikirtepe projesini…

 

  • Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı’nın 2017 yılında 3 yeni proje lansman hedefini…

 

  • Ağaoğlu İnşaat, Sayın Ali Ağaoğlu’ nun 2017 yılında 4 yeni projeye başlamasını…

 

  • Teknik Yapı,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım'dan Kartal'da bin konutluk proje müjdesini;

Çok önemsiyor,TOKİ, Emlak Konut GYO, Kiptaş ve Belediyeler öncülüğünde devam eden kentsel dönüşüm, yenileme, proje/konut  hamlelerini takdirle karşılıyorum.
Biz, bize ve ülkemize güvenirsek başkalarıda güvenecek, Biz durursak, başkaları seyredecektir.Gün, durma günü değil; bir olma ve birlikte başarma günüdür.
Büyüklü, küçüklü tüm proje geliştirici/müteahhitlere sesleniyorum; projelerinizi rafa kaldırmayın, beklemeye almayın, sermaye yeterliliğinize güvenemiyorsanız birlik olun, proje ortaklılıklarına girin.
 
Bazı Ekonomistler ve çok bilenlerden rica ediyorum; geliştirilmekte olan gayrimenkul projelerine yönelik “alma / satma“ zamanı analizlerinizi başka bir zamana bırakın. Gayrimenkul sektörüne zarar verirseniz yarın alacak gayrimenkul/satacağınız zamanda müşteri bulamazsınız.

Belediyeleri ve ayni belediye sınırları içinde proje geliştiren; inşaat & gayrimenkul firmalarını, TOKİ / Emlak Konut GYO / KİPTAŞ gibi piyasa yapıcılarını “bölgesel gayrimenkul platformları“ oluşturarak birlikteliğe davet ediyor, Belediyeleri bu oluşumlarda liderliğe çağırıyorum.

Bu dönemlerde önemli olan Bölgelerin “yerli ve yabancı“  talep yaratabilme kabiliyetleridir. Birlikte hareket; daha güçlü ses, uzun soluklu nefes demektir…
 
BİLGE ÖZDEMİR – CEO
REDAC ve EMLAKCHI REAL ESTATE CONSULTANT LTD.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin