“Yeni yıl güvenin geri döndüğü yıl olacak”

Bosphorus İnvest Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gümüş, 2017'nin bir önceki yılın "yaralarını sarmakla" geçtiğini belirterek, yeni yılda inşaat sektörüne güvenin geri gelmesini ve sektörün eski potansiyeline dönmesini beklediklerini belirtti.

0


Bosphorus İnvest Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gümüş, 2017’nin bir önceki yılın “yaralarını sarmakla” geçtiğini belirterek, yeni yılda inşaat sektörüne güvenin geri gelmesini ve sektörün eski potansiyeline dönmesini beklediklerini belirtti.

Gümüş, 2017’nin, bir önceki yılın yaralarını sarmakla geçtiğini ve yeni yılda beklentilerinin büyük olduğunu söyledi.

“Sektöre güven geri geliyor”

Çok paralar dönmesine ve dev projelerin yapılmasına rağmen gayrimenkul sektörünün düzenli bir sektör olmadığını anlatan Gümüş, “Bunun düzenlenmesiyle ilgili tartışmalar var. Herkesin bu işe girmesi gibi bir gerçek var. Burası düzenlenmeden uluslararası yatırımcı için bu sektör çok dağınık gözüküyor. Bundan dolayı çok yatırım yapmıyorlar. Dernekler üzeri bir federasyon kurulması yönünde çalışma var. Ondan sonra yasa çıkartabilen, yaptırım yaptırabilen bir duruma gelecek. Ödeme planları bir yere kadar cezbedici. Güvenin geri gelmesi gerekiyor. İnsanların parası var ancak bekliyorlar. Yüksek faiz ve siyasi riskler gördükleri için parayı piyasaya sokmuyorlar. Bir aydır güvenin geri geldiğini gördük. 2018 sektör açısından iyi olacak.” dedi.

“Yeni proje yolda”

Gümüş, projeleri hakkında da şu bilgileri verdi:

“Kağıthane’deki Atiye Residence projesinde artık teslime hazırlanıyoruz. Bir ay sonra teslimlere başlıyoruz. Çok az yerimiz kaldı. Oturuma hazarı proje. Devam prjosini yine Kağıthane’de yapmayı planlıyoruz. Levent, Maslak, Taksim, Çağlayan’ın ortasında bulunan bir bölge burası. Metrosu açılacak. Çok fazla yeni yatırım var. Geleceğine çok güveniyoruz. İki katı büyük projeye inşallah Kağıthane’de başlatacağız. Bu projeden konut alanlar çok kazandı. Şu anda fiyatlar bölge ortalamalarını yakalamış durumda. Alanlar yaklaşık yüzde 50 civarı prim yapmış oldu. Yeni projemizde de muhtemelen eylülde satışa çıkmış olacağız.”

Bölgenin planlı şekilde geliştiğini dile getiren Gümüş, “Kat yüksekliği de sınırlanıyor. 60 metrenin üzerine binaya müsaade edilmiyor. İstanbul’un önemli bir yeri haline gelecek.” diye konuştu.

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin