Salefish lansman reklamı
Salefish lansman reklamı
Ana Sayfa Etiketler Inşaat

Etiket: inşaat

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, son dönemde konut sektörüne yönelik atılan adımların satışlara olumlu etkisi olacağını ve bunun sonucunda da fiyatlarla önümüzdeki aydan itibaren artış olacağını söyledi. 
Bosphorus İnvest Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gümüş, 2017'nin bir önceki yılın "yaralarını sarmakla" geçtiğini belirterek, yeni yılda inşaat sektörüne güvenin geri gelmesini ve sektörün eski potansiyeline dönmesini beklediklerini belirtti.
Son dönemde konut yapım başta olmak üzere inşaat sektöründeki maliyetlerde yüzde 25'lere varan artışların, yeni dönemde lüks konut yapımını imkansız hale getirdiği belirtildi. 
Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO tarafından başlatılan kampanyayla, vatandaşlar banka kredisinin bir kısmını Emlak Konut bünyesinde kullanıp, bankalara katkı payı ödemeden ev sahibi olabilecek.
Türkiye Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, inşaat sektörü bu yılın üçüncü döneminde yüzde 29,4 büyüdü. 
İnşaat firmalarının, arsa sahibi şirketlerin arsa KDV’sinin önemli bir kısmını inşaat başlamadan almasından dolayı firmalar yerine şahıslar üzerinden arsa almaya başladığı ve bunun da vergi kaybına neden olduğu belirtildi.
İnşaat istihdam endeksi, bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7,9 azalarak, 70,3 olarak gerçekleşti. 
Kuzey Amerika merkezli uluslararası inşaat ve proje yönetimi şirketi Turner International‘ın Genel Müdürü ve CEO’su Abrar Sheriff, Türkiye'de inşaat sektöründeki büyümenin devam etmesini beklediklerini söyledi. 
Yaklaşık yarım asırdır madencilik sektöründe faaliyet gösteren ve Marmara Bölgesi’nin en büyük entegre tesisinin de sahibi olan Kar Group, "atılım yılı" ilan ettiği 2018’de 180 milyon liranın üzerinde yatırım yapmayı planlıyor.
Türkiye'nin önemli gündem maddelerinden kentsel dönüşüm konusunda sorunların çözümü için Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) devreye alınmasına karar verildi.
İnşaat çeliği ithalatında gümrük vergisi düşürüldü. İnşaat çeliği ithalatında gümrük vergisi oranları dış alımın yapıldığı ülke ve ülke grubuna göre yüzde 30'dan yüzde 5,6 ve yüzde 10'a indirildi.
Ekonominin mihenk taşını oluşturan inşaat ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde TÜRKİYE'NİN YOLU adlı videoyla bir arada. İşte, Sur Yapı GYO, Ege Yapı, Torunlar GYO, Kolin İnşaat, Kuzu Grup ve Artaş İnşaat'ın vatan için birleştiği video...
Türkiye'de çoğunlukla cana mal olan iş kazalarının 40’ının inşaat sektöründe meydana geldiği tescillendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iş kazalarının yüzde 40’ının inşaat sektöründe meydana geldiğini söyledi.
Bursa'da birçok projeye imza atan Ömer Kumova İnşaat, Bademli'de yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Moda Bademli adı verilen proje, az katlı mimarisiyle dikkatleri çekiyor... Fiyat listesi ve tüm detaylar haberimizde.
Galata Kulesi'nin çevresinde yapılan inşaatlar risk oluşturuyor. Galata Kulesi’ne yaklaşık 3 metre mesafede süren inşaatın çevredeki binaların yanı sıra tarihi yapıya da zarar verdiği ileri sürülüyor.

İnşaat alanında göçük

Muş'ta inşaat alanında meydana gelen göçükte mahsur kalarak yaralanan işçi, ekipler tarafından kurtarıldı.
Katar’ın önde gelen inşaat şirketlerinden ‘Sharaka Holding’in sahipleri “Bizim için için Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) bitmiştir, bundan sonra bütün projelerimizi Türkiye’yle yapacağız” şekline açıklama yaptı.
Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın açıkladığı ev ve arsa gibi taşınmazlarını satacaklara getirilecek kademeli vergi istisnasına inşaatçılardan tam destek geldi.
Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt nisan ayında 100 milyonun üzerinde gayrimenkul ihracatının yapıldığını söyledi.
Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR Dünyanın "En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesi yayımlandı.

YAZARLAR

Ayla Özer
303 YAZI