Ana Sayfa Etiketler Inşaat sektörü

Etiket: inşaat sektörü

Bosphorus İnvest Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gümüş, 2017'nin bir önceki yılın "yaralarını sarmakla" geçtiğini belirterek, yeni yılda inşaat sektörüne güvenin geri gelmesini ve sektörün eski potansiyeline dönmesini beklediklerini belirtti.
Kuzey Amerika merkezli uluslararası inşaat ve proje yönetimi şirketi Turner International‘ın Genel Müdürü ve CEO’su Abrar Sheriff, Türkiye'de inşaat sektöründeki büyümenin devam etmesini beklediklerini söyledi. 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, vergi indiriminin sektör açısından önemini anlattı.
Hanımağa İnci ev hanımıyken 15 yıl önce eşinin vefatıyla işleri devraldı. Başarılı işlere imza atan İnci sektörde adından söz ettiriyor.
Türk ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 5,1 oranında büyürken inşaat sektörü kendi içinde yüzde 6,8'lik artış yaşadı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılının ikinci çeyreğine (Nisan-Haziran) ilişkin "İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri" verilerini açıkladı.
Finansal kiralama pazarı yılın ilk yarısında geçen seneyi oranla işlem hacminde yüzde 18 büyüdü.
İngiltere'de inşaat sektörü satın alım yöneticileri endeksi (PMI) Ağustos ayında bir önceki ayda kaydettiği 51,9 seviyesinden 51,1 seviyesine geriledi.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos ayına dair açıkladığı ekonomik güven endeksinde inşaat sektörü için yüzde 3,3 artış olduğunu söyledi.
Bankaların inşaat sektörüne kullandırdığı kredi miktarı, bu yılın ilk yarısında 2016'nın aynı dönemine kıyasla yüzde 31,2 artarak 162,4 milyar liraya ulaştı.
Emlak vergisi kanunu genel tebliği Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre 2018 yılında uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Maliye Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlendi. İşte detaylar...
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, inşaat çeliği ithalatında gümrük vergisinin düşürülmesiyle birlikte sektörde maliyetlerin azalacağını ifade etti.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belarus ziyareti sonrası iki ülke arasında inşaat alanında ekonomik ilişkileri artacağını açıkladı.
Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde TÜRKİYE'NİN YOLU adlı videoyla bir arada. İşte, Sur Yapı GYO, Ege Yapı, Torunlar GYO, Kolin İnşaat, Kuzu Grup ve Artaş İnşaat'ın vatan için birleştiği video...
İş güvenliğinin yetersizliği nice ?İş kazalarına mal oldu. Konuya ilişkin SGK Giresun İl Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, iş kazalarının en çok inşaat sektöründe meydana geldiğine vurgu yaptı.
TÜİK tarafından açıklanan rapora göre Haziran 2017'de inşaat sektörü güven endeksi yüzde 0,4 oranında arttı.
Yapıların satımında son derece etkili olan olmazsa olmaz balkonlar artık net alan hesaplamasına dahil olmayacak.. Detaylar haberimizde...
İnşaat sektöründe cirolarda düşüş kaydedildi. İnşaat ciro endeksi, bu yılın ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2 azaldığını belirtti
2017'nin ilk çeyreğinde Almanya'da 855 inşaat firması, iflas davası açtı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tapu harcında yapılan indirimin inşaat sektöründe satışları hareketlendireceğini, bunun diğer sektörlere de olumlu yansımaları olacağını kaydetti.

YAZARLAR

Ayla Özer
62 YAZI