25 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaEditörün SeçtikleriVenara Güneşli'de satışlar başladı..

Venara Güneşli’de satışlar başladı..

İnaş Yapı ve Conoğlu İnşaat iş ortaklığı tarafından hayata geçirilecek olan Venara Güneşli projesi 17 kasım cuma günü İnaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Özen ve Conoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Conoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen lansman toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtıldı.

Güneşli Osmanpaşa Caddesi üzerinde 8 bin metrekarelik sanayi dönüşümlü arsa üzerinde geliştirilen proje, yapımı devam eden Marmaray ve metrobüse entegre Mimar Sinan metro istasyonuna 50 metre mesafede yükseliyor. Temelleri atılan ve satışları başlayan projenin teslimleri 28 ay içinde yapılacak

Konumu ve üstün özellikleriyle kazançlı bir yatırım vadeden Venara Güneşli projesi, kalite ve konfora önem veren ailelerin taleplerine cevap verecek şekilde tasarlanan büyüklükleri 70 ila 151 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 kat planlarında 211 konut ve 12 ticari üniteden oluşuyor.

3.500 metrekare peyzaj alanına sahip olan projede basketbol sahası, Türk hamamı, sauna, fitness toplantı salonları, kapalı otopark, elektrikli şarj üniteleri yer alacak.

Temelleri atılan projenin teslimleri 28 ay içinde yapılacak.

Projenin tasarımını KDM Kent Düşler Merkezi Mimarlık yaptı.

Venara Güneşli’de satış fiyatları ve ödeme koşulları

Bulunduğu caddenin ilk kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan Venara Güneşli’de konut fiyatları lansmana özel olarak 4.650.000 TL ile 12.360.000 TL arasında değişiyor.

Lüks ve konforlu detaylara sahip konut seçeneklerinin bulunduğu proje ayrıca %1 KDV ve sıfır tapu masrafı olması avantajıyla da alıcılara cazip imkanlar sunuyor.

Güneşlinin merkezinde yer alan Venara Güneşli Projesindeki dükkan ve mağazalar sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı evinizden uzaklaşmadan karşılayıp projedeki Restaurant ve kafelerle sosyal yaşamınıza renk katabilirsiniz.

Peşin alımlarda indimlerin yanı sıra konut alıcılarına yüzde 35’den başlayan peşinatlarla 36 aya varan taksitlendirme olanakları da var.

 

“Venara” markası altında üçüncü konut projesine Conoğlu İnşaat ile birlikte başlayan İnaş Yapı Başkan Vekili Yunus Özen, büyük iş yapmaktansa çok açılmayan, müteahhidi yormayan, butik ve nezih projeler geliştirmeyi tercih ettiklerini kaydetti.

Venara serisi ile birlikte diğer inşaat işleri hakkında da bilgiler veren Yunus Özen, Pandemi döneminde bile boş durmadıklarını ifade ederek Bağcılar Venara’yı ekonomik olarak şanssız bir döneme denk gelinmesine rağmen iki yılda teslim ettiklerini kaydederek “Burası kaybettiğimiz babamızın temelini attığı bir proje olduğu için zarar ettiğimiz noktalar olmasına rağmen tamamdık, teslim ettik. Buna ilaveten taahhüt işleri yaptık. Esenler Belediyesi’ne 35 bin metrekare kapalı alana sahip olan Teknopark inşa ediyoruz. İnce işlere geçtik. Buna ilaveten Onur Marketleri için Hadımköy’de 50 bin metrekare kapalı alanı olan antrepo ve lojistik merkezi inşa ediyoruz.” diye konuştu.

Sefaköy’de daha önce depo olarak kullandıkları 9 dönümlük bir arsaları olduğunu, burası için de hazırlık yaptıklarını belirten Özen, 2 blok halinde tasarladıkları bu projede inşaat çalışmalarının 6 ay içinde başlayacağını ve burada 200 konut inşa edeceklerini söyledi.

Dolar bazında yüzde 30’luk bir artış hedeflendi

Projenin Satış ve Pazarlama Müdürlüğü’nü üstlenen Serkan Tabak da bulunduğu caddenin ilk dönüşüm projesi olan Venara Güneşli’de metrekare birim fiyatların ortalama fiyatı 2 bin 150 dolar olduğunu ve satışları kapatırken bu rakamların 2 bin 750 doları bulacağını ifade ederek Dolar bazında yüzde 30’luk bir artış hedeflendiğini dile getirdi.

Serkan Tabak, açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

“Ön lansman döneminde 6 daire satıldı. Esas satışlar bugün başlıyor. Venara Güneşli İstanbul’un ikinci Maslak bölgesi olarak nitelendiriliyor. Yeni ve modern yapılaşmanın yer aldığı bölgede yeni nesil iş merkezleri ile prestijli şirketler, yıldızlı oteller, AVM’ler, okullar, üniversite kampüsleri ile çağdaş konut projeleri bulunuyor.

Güneşli Osmanpaşa Caddesi üzerindeki proje alanı, yapımı devam eden ikitelli Ataköy Metrosu’nun Mimar Sinan Metro İstasyonu’na 50 metre mesafede yer alıyor. Mart 2024’te açılacak olan bu hat, Marmaray’a ve metrobüse entegre oluyor. Bir taraftan İstanbul Havalimanı’na ve deniz ulaşımına yakınlığı, diğer taraftan tüm ana ulaşım arterlerinin merkezinde olan bölge yaşayanlarına konfor ve kolaylık sunuyor.”

Projenin satış danışmanlığını sektörün duayen isimlerinden Selahattin Seslioğlu üstlendi..

Projenin Satış danışmanlığını üstlenen Selahattin Seslioğlu, projede fiyatların lansmana özel olarak 1+1’lerde 4 milyon 650 TL ile 6 milyon 209 bin lira arasında değiştiğini, 2+1’ler için rakamların 7 milyon 567 bin lira ile 10 milyon 226 bin lira aralığında olduğunu, 3+1’lerde de 10 milyon 372 bin lira ile 12 milyon 360 bin lira civarında seyrettiği bilgisini verdi.

Lansman dönemi için uyguladıkları ödeme planları hakkında da bilgi veren Seslioğlu, “Sanayi dönüşüm alanı olduğu için KDV %1, tapu masrafı ve harçlar sıfır. Bu durumlar tamamen fiyatlara yansıyor. Peşin alımlarda indirimlerin yanı sıra konut alıcılarına yüzde 35’den başlayan peşinatlarla 36 aya varan taksitlendirme olanakları da var” dedi.

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI