24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetMuhittin Palazoğlu "Vesen Yalıları" projesini anlattı..

Muhittin Palazoğlu “Vesen Yalıları” projesini anlattı..

İstanbul Anadolu Yakasının denize sıfır olan ilk ve tek projesi olan Vesen Yalıları’nın yüzde 80’i şimdiden sahiplerini buldu. Lüks konutta iddialı bir proje sunduklarının altını çizen Vesen Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu, lokasyona ve hedef kitleye uygun proje oluşturduklarını belirtiyor.

2019 yılında lüks segmentte konut yapmak üzere kurulan Vesen, inşaat sektörüne hızlı bir giriş yaptı. İlk projeleri Tuzla’daki Vesen Yalıları’yla büyük bir ses getirdiklerini söyleyen Vesen Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu, “Yeni bir inşaat firması olmamıza rağmen sektöre iddialı ve hızlı giriş yaptık. Hedefimiz hızlı kazançtan ziyade sağlam temellerle, müşterilerimizin uzun vadeli oturabilecekleri lüks, konforlu konutlar geliştirebilmek” dedi.

Lüks konutta ilerleyeceklerini belirten Muhittin Palazoğlu ile Vesen Yalıları’nı ve gelecek projelerini konuştuk.

VESEN’in açılımı nedir?
“Sen Merkezli Yapılar” sloganımız üzerinden marka ismimizi kurguladık bu anlamda “Ve Sen” anlamı üzerinden projelerimizi geliştiriyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız projelerde konsept ve içerikleri öncelikli arz talepleri ön plana alıyoruz. Yaptığımız ya da yapabileceğimiz bölgede müşteri ne ister? Nasıl mutlu olur?  Müşterilerimizin istekleri ve mutlulukları bizler için çok önemli. Onlara göre projeler geliştirdiğimiz için bir anlamda yaptığımız projeler de onları yansıtabilmeli. Tuzla Mercan bölgesinde yer alan Vesen Yalıları projemiz işte bu anlayışımızı ortaya koyuyor.”
VESEN olarak ilk projenizi ne zaman hayata geçirdiniz ve yeni yatırımlar nerelerde yapılacak?
“Vesen olarak 2019 yılında kurulduk ve ilk projemiz olan Vesen Yalıları’nın proje geliştirme sürecine o yıl başladık.  Projemizi Eylül 2021’de satışa çıkardık. Mart 2024’te de projemizi teslim edeceğiz. Vesen olarak hedefimiz ağırlıklı olarak İstanbul, Ege ve Akdeniz bölgelerinde lüks konseptli projeler geliştirebilmek. Bodrum, Göcek gibi birkaç lokasyonu kendimize şu an hedef olarak belirledik. İstanbul’da da yine Kısıklı, Kandilli gibi lokasyonlarda proje geliştirmeyi planlıyoruz. Kısıklı bölgesindeki arazi kendimize ait. Şu an bu arazi için “Sen Merkezli Yapılar” mottosunun 1. kuralı olan, “Bu bölgede müşteriler ne ister? Nasıl proje yapmalıyız?” sorularını sorup, cevaplarını arıyoruz. 1. projemizin sonuna yaklaşırken 2. projemizin hazırlığını tamamlayıp satışa çıkmayı planlıyoruz. Şu an ön planda olan Kısıklı.”
Vesen Yalıları projesinin özellikleri nedir?
“Vesen Yalıları projesi, Tuzla Mercan bölgesinde yarımada içinde denize sıfır konumda inşa ediliyor. İstanbul Anadolu Yakasının denize sıfır olan ilk ve tek projesidir. 40795 metrekarelik arazide 158 yalı dairesi 16 blok konumlandırıldı. Arazi deniz kotundan ortalama 5 metre yukardadır. Bloklar birbirinin önünü kapatmayacak şekilde konumlandı. Projenin yüzde 80’ni yeşil alandır. İçinde yüzyıllık ağaçlar vardır. Bu mimarı yapı ve özelliklerden dolayı projemizde her daire deniz manzarasına ve geniş peyzaj manzarasına hakimdir. Proje mimarı MDW’dir. Projenin iç ve üst peyzaj kısmında araç trafiği olmayacaktır. Kesintisiz yürüyüş alanları olacaktır. Projenin hemen yanında 337 metrekarelik ticari blok yapılmaktadır. Yine projenin yanında 1999 metrekarelik anaokul yapılmaktadır.  Deniz kotunda 1600 metrekarelik kapalı sosyal alanımız olacaktır. Bu bölüm, önünde yer alan kumsal alanına direk bağlantılıdır. 3 adet yüzme havuzu vardır. 1 adet açık (kışın üstü kapabilecek), 1 adet kapalı, 1 adet çocuk yüzme havuzu, önünde çim güneşlenme alanı, restoran, spor salonu, sauna, buhar odası cep sinema odası yer alacaktır. 1500 metrekarelik macera temalı çocuk oyun parkı olacaktır. 3500 metrekarelik açık hava sosyal tesis alanımız vardır. Tenis kordu, squash duvarı, futbol sahası, açık hava fitness alanı ve basket sahası mevcuttur. Mercan bölgesi eski sayfiye alanıdır. Bina yapıları az katlı ve villalardan oluşmaktadır. Doğa içinde bol ağaçlar ve yeşilin olduğu bir yaşam alanıdır. Toprağı verimlidir. Buradaki villaların bahçesinde vazgeçilmez olan portakal, mandalina, erik ve kiraz ağaçlarıdır. Bu konsepti projemize yansıtıp, proje peyzaj kurgusunda lavanta ve meyva ağaçlarından oluşacak bir alanımız olacaktır. Projemizde küçük metrekare yalı dairesi mevcut değildir. Bu da ciddi ayrıcalıklarımızdan bir tanesidir. Daha küçük metrekare 400-500 konut yapabilecekken, minimum 214 metrekareden başlayan 3,5+1, 4,5+1, 5,5+1 yalı dairelerinden oluşuyor projemiz. Katta 2 daire, blokta 10 daire vardır. Camlar tavana kadar, tavan yüksekliği 2,90’dır. Daireler 2 cephe ve ara katların çoğunluğu 3 cephedir. Ara katlarda teras konsept ve genişliğinde balkonlu daireler ya da teras ve bahçeli yalı daireleri mevcuttur. Sağlık Bakanlığından mükemmel derecede girilebilir temiz raporu alan plajımız mevcut. Su sporu yapan ve araçlarını koymaları için daire sahiplerine özel deniz araç garajı kumsal alanına alt kısma yapılacaktır. Ortalama m2 birim fiyatımız 6500 dolardır.”

Şu ana kadar projenin ne kadarı satıldı?

“Belirtmiş olduğum üzere projemizin teslimatını Mart 2024’te yapacağız ve inşaatın yüzde 70’ini tamamladık. Projemizin şimdiden yüzde 80’i satıldı.”

Yabancıya konut satışı hedefiniz bulunuyor mu?

“Şu an böyle bir düşüncemiz bulunmuyor. Vesen Yalıları projemizdeki kişilerin ailece komşularıyla birlikte herkesin birbirini tanıdığı eski mahalle kültürünü yaşatan bir proje geliştirmek istedim. Zaten var olduğumuz lokasyon da yabancılara yönelik bir lokasyon değil. Diğer projelerimizde de proje doğrultusunda yabancıya satış konusunu gündeme alacağız.”

VESEN’i diğer inşaat firmalarından öne çıkaran özellikler nedir?

“Yeni bir inşaat firması olmamıza rağmen sektöre iddialı ve hızlı giriş yaptık. Hedefimiz hızlı kazançtan ziyade sağlam temellerle, müşterilerimizin uzun vadeli oturabilecekleri lüks, konforlu konutlar geliştirebilmek. “Sen Merkezli Yapılar” mottomuza uygun şekilde geniş arazide az konut, az blok ve geniş metrekare daireleri konumlandırmayı tercih ediyoruz. Alıcının yaşam kalitesini ön plana alıyoruz. Üst düzey inşaat malzemeleri kullanıyoruz. Birkaç projeyi aynı anda yürütmekten ya da satışa çıkmaktan yana değiliz. Tek bir proje üzerine yoğunlaşmayı seviyoruz. Sadece lüks konut yapmak üzere yola çıktık. Genç ve vizyoner bir yönetim kurulumuz var. Profesyonel ekibimizin hepsi inşaat sektörünün içerisinden geliyor. Sat-yap mantığından uzak olup, inşaat hızını ve kalitesini ön planda tutarak ilk projelerle müşterimizin güvenini kazandığımızı söyleyebiliriz.”

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI