Teknik Yapı’nın dev kentsel dönüşüm projesi Yücelpark satışa çıktı

0

Teknik Yapı tarafından İstanbul’un gelişen bölgelerinden Kartal’da hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi Yücelpark, lansmanın ardından satışa sunuldu.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım’ın katılımıyla, Yücelpark projesinin lansmanı yapıldı.

Umut Durbakayım konuşmasında, toplu konuta yeni bir anlayış getirdiklerini söyledi.

Bugüne kadar 20 binin üzerinde nitelikli konut ürettiklerini anlatan Durbakayım, “Bunlarda yüzde 100’ü aşan prim getirisi sağladık. Bu süreçte birçok alanda projeler ürettik. Kentsel dönüşüme de çok önem verdik. Bağdat Caddesinin yanı sıra kentsel dönüşümde büyük rol oynuyoruz.” dedi.

“Yaşam odaklı yeni dönüşüm projesi”

Durbakayım, Kartal’da yaşam odaklı yeni bir dönüşüme başladıklarını aktararak, “Yeşiller içinde, sosyal donatılara sahip, tamamen çocuklu ailelere hitap eden, yatırım getirisi yüksek bir proje tasarladık. Kartal’ta yaptığımız kentsel dönüşüm projeleri içinde bunun ayrı bir önemi var. Bugüne kadar bu bölgede yaptığımız 9 kentsel dönüşüm projesi eski fabrika ve sanayi tesislerinin dönüşümüyle olmuştu. İlk kez yaşayan bir sitede, deprem riski taşıyan yaşam alanda dönüşüm yapacağız. Fikirtepe’deki deneyimimizi buraya yansıtacağız.” diye konuştu.

Projenin lokasyonuna değinen Durbakayım, “Cevizli Caddesi üzerinde, E5 ve sahil yolunun tam ortasında, ana artellerin yanı başında, Halkalı Gebze metro hattının Cevizli istasyonuna 200 metre yakında.” şeklinde konuştu.

Projenin detayları

Durbakayım, projenin detayları hakkında ise şunları iletti:

“Yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alanda, 120 bin metrekare inşaat alanına sahip olup 10 blok 842 bağımsız bölümden oluşuyor. Projenin yüzde 75’i yeşil alan, parklardan oluşuyor. 7 bin 500 metrekarelik 3 park alanı projenin içinde yer alıyor. Yürüyüş parkurları, dinlenme yerleri, sosyal tesisler, kreş alanı olacak. Özlem duyulan mahalle  kültürünü yansıtacak. Komşuluk ilişkilerini geliştirecek. Projeyi çocuklu aileler için tasarladık. Bundan dolayı 3+1 ve 4+1 dairelere ağırlık verdik. Projenin yüzde 45’i bu dairelerden oluşuyor. Taleplerin daha çok çocuklu ailelerden gelmesi bu hedefimizin tuttuğunu gösteriyor. Oturum ve yaşam amaçla tasarladığımız projede yatırı yapmak isteyenleri de unutmadık. Beyaz yakalı kesim için de bir bloğu tamamen 1+1 ve 2+1 home ofis tarzında tasarladık. 385 1+1, 79 2+1 338 3+1, 23 4+1 konut bulunuyor. 17 ticari ünite olmak üzere toplam 842 bağımsız bölüm yer alıyor.”

“Yatırım değeri 650 milyon lira”

Projenin yatırım değerinin yaklaşık 650 milyon lira olduğunu dile getiren Durbakayım, inşaat süresinin 36 ay olduğunu, hafriyat çalışmalarının da bir süre önce başladığını kaydetti.

Durbakayım, projede daire fiyatlarının 329 bin liradan başladığı bilgisini vererek, “6 bin 135 lira metrekare fiyatı. Alternatifli ödeme koşulları sunuyoruz. Yüzde 5 peşin, yüzde 5 üçer aylık ara ödeme, 12 24 36 ay şeklinde, geri kalan yüzde 80 için 120 ay banka kredisi… Bunun 60 ayı 0,74 olarak biz oranlandırdık. Yarı yarıya oluyor. Firma içinde yüzde 30 peşin geri kalan 50 ay senetle ödeme planı yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yücelpark projesinde fiyat ve ödeme seçenekleri

Teknik Yapı standardı olan kapalı otoparkta ise yaklaşık 880 araç kapasiteli alan inşa edilecek. Proje dahilinde yapılacak 17 ticari ünite ise 6 bloğun altında konumlandırıldı. Ticari üniteler, proje bitimine yakın satışa sunulacak.

Projede yüzde 5 peşin peşinat ve ara ödemeli satışlarda 120 ay gibi uzun vadeyi tercih edenler için ise Teknik Yapı desteği ile faiz oranı aylık bazda yüzde 0,93 olarak uygulanacak. Diğer taraftan Teknik Yapı bünyesinde 12 aya kadar sıfır faiz veya değişen vadeye göre yüzde 0.10 ile 0.75 vade farklarıyla 50 aya varan firma kredisi imkanı sunuluyor. Teknik Yapı, isteyen müşteriler için kişiye özel ödeme planları da yapıyor.

Yücelpark projesinde büyüklüğü 46,74 – 54,68 metrekare arasında değişen 1+1 tipi daireler 329 bin, büyüklüğü 76,63 – 95,35 metrekare arasında değişen 2+1 tipi daireler 523 bin 600 lira, büyüklüğü 111,33 – 132,16 metrekare arasında değişen 3+1 tipi daireler ise 725 bin 600 liradan, büyüklüğü 158,14 metrekare olan 4+1 daireler ise 1 milyon 81 bin 700 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Dairelerdeki brüt net metrekare farkı yaklaşık yüzde 33 olacak.

Projenin sosyal alanları

Projede açık – kapalı spor alanları, açık hava koşu parkuru ve basketbol sahasıyla oksijen dolu bir ortamda spor yapma imkanı sunulacak. İçinde birden fazla park bulunan proje, çocuklar için çocuk oyun alanları, kreş ve açık hava oyun alanları ile açık havuz, sauna ve buhar odası gibi yaşamı renklendiren sosyal alanlar da yer alacak.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin