KİPTAŞ Silivri konutlarına yoğun talep geldi

18 nisanda başvuruların sona erdiği Kiptaş Silivri konutları 3. etaptaki 1508 konuta yaklaşık 6 katı ön talep geldi.

0

Kiptaş’ın 28 martta düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttığı ve aynı gün ön talep başvurularının başlatıldığı Silivri konutları 3. etaptaki 1508 konuta resmi başvuru süresi 18 nisan çarşamba günü mesai saati bitimiyle birlikte sona erdi.

İstanbul’da yaşayan orta gelirlilerin ev sahibi olma umutlarını yeşerten projeye 3 haftalık süre içinde satışa sunulan konut sayısının 6 katı olarak yaklaşık 9 bin resmi ön talep başvurusu yapıldı.

Kura 28 nisanda çekilecek

Kiptaş Silivri konutlarında ev sahibi olma hakkını elde edecek şanslı vatandaşlarımızın belirleneceği kura çekilişi 28 nisan cumartesi günü gerçekleştirilecek. Kurada kazananlar 2 mayıs tarihinden itibaren sözleşmelerin yapılması için Kiptaş tarafından çağrılacaklar.

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım

Sosyal konutlara ağırlık verilecek

“Silivri Konutları 3. Etap projemizde 20 günde almış olduğumuz yaklaşık 9 bin başvuru sosyal konut projelerine daha da ağırlık vermemiz gerektiğini gösterdi” diyen İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş.- KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım evi olmayan, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların hayalini gerçekleştirmek için sosyal konut projeleri geliştirmeye devam edeceklerini açıklayarak “KİPTAŞ olarak İstanbul’un her yerinde, farklı gelir grupları için aynı anda birçok proje hayata geçiriyoruz. Bizler halkımıza hizmet ediyoruz; daha modern, sağlıklı, güvenilir, deprem riski öngörülerek inşa edilmiş yepyeni evler teslim ediyoruz. Önceliğimiz ilk defa ev sahibi olacak vatandaşlarımıza kaliteli ve zengin donatı alanlarına sahip sağlıklı yapılar sunmak. Sosyal konut projelerine de bu amaçla ağırlık vermeye devam edeceğiz. Silivri Konutları 3.Etap projemiz sahil hattıyla, E-5 ve TEM Otoyolu’na yakınlığıyla konut sahiplerine ulaşım avantajı da sağlayacak. Silivri’nin gelişimi için örnek teşkil edecek bir projeyi hayata geçirmekten ve bu değerli bölgeye daha çok değer kazandırıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. 28 Nisan’da yapılacak kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek. Şimdiden hayırlı olsun” şeklinde sözlerini tamamladı.

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin