27 Şubat 2024 Salı
Ana SayfaManşetTeknik Yapı 3,2 milyar liralık 3 yeni projeye başlayacak

Teknik Yapı 3,2 milyar liralık 3 yeni projeye başlayacak

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, bu yıl içinde toplam miktarı 3,2 milyar lira olan 3 yeni projeye başlayacaklarını açıkladı.

Durbakayım, Yücelpark projesinin lansmanının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin yüzde 75’inin yeşil alan, sosyal donatılar ve parktan oluştuğunu söyledi.

Projenin özlenen mahalle ruhunu olduğu gibi koruyacağını anlatan Durbakayım, “Çocuklu aileler için tasarladığımız projede bu nedenle büyük dairelere ağırlık verdik. Daha önce yaptığımız büyük toplu projelerde veya dönüşüm projelerinde büyük daireler genelde yüzde 10 olurdu ancak bunda yüzde 45’i büyük dairelerden oluşuyor.” dedi.

“Beyaz yakalıları da düşündük”

Durbakayım, yatırımcıları da unutmadıklarını belirterek, “Adliye Sarayı ve hastanelerde yaşayan beyaz yakalılar için giriş çıkışları tamamen projeden bağımsız, 1+1 ve 2+1’lerden oluşan ve ticari ünite olarak da kullanılabilen home ofislerden oluşan bir blok da var.” diye konuştu.

Projenin 36 ayda tamamlanması öngördüklerini dile getiren Durbakayım, şöyle devam etti:

“Kampanyalı peşin satış fiyatlarla daireler 329 bin liradan başlayacak. Metrekare birim fiyatı 6 bin 135 lira olacak. Lansman öncesi farklı bir satış politikası izledik. Belli sayıda daireyi sıfır karla, belli sayıda daireyi ön satışa sunduk. 100 daireyi 2 haftada tamamladık. Çok alternatifli ödeme seçenekleri var. Banka kredi faizleri 1,19’larda. Firma olarak bunu aşağı çekmek için gayret ettik. yüzde 5 peşin yüzde 5 12, 24 36 ay olmak üzere 3 ara ödeme, geri kalanı 120 aya kadar banka kredimiz mevcut. Belli oranda firma bünyesinde 50 aya kadar senetli satışlar da olacak.”

“Yıl içinde 3 yeni projeye başlıyoruz”

Umut Durbakayım, 2018 sonuna kadar  3 yeni projeye başlayacaklarını açıklayarak, “Biri İzmir’de Emlak Konut ve Halk GYO ile birlikte yapacağız. Diğer ikisi yine İstanbul’un Anadolu Yakasında olacak. 3,2 milyar lira büyüklükte olacak. Geçtiğimiz 7 yılda 12 binin üzerinde konut yaptık. Belli oranı Kartal’da. Yaklaşık 3 buçuk milyar liralık yatırım sadece Kartal’da yaptık. Belirsizlik kötü bir şey. Bizim için çok yakında tarihte olması piyasalar için en hayırlısı. Belirsizlik ortadan kalkacak. Yaz zaten durgunluk dönemi. Seçimlerden sonra yolumuza devam edeceğiz. Piyasanın artacağını ve faiz oranlarının aşağı düşeceğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

&nbsp

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI