”KONUTTA ŞİMDİ AL SONRA ÖDE” DÖNEMLİ BAŞLADI

0

Emlak Konut GYO müteahhitleri, konut piyasasını hareketlendirecek yeni bir kampanyaya imza atıyor. 

Ekonomiye katkı sunmak ve konut satışlarını canlandırmak amacıyla Emlak Konut GYO öncülüğünde 14 Eylül tarihinde konutta üçüncü kampanya seferberliği başlatıldı. Onlarca firmanın konsept projeleri ile dâhil olduğu “Şimdi Al 2019'da Öde” kampanyası ile gayrimenkul sektörü tekrar hareketlenmeye başladı.

2016 yılı Ağustos Ayında başlayan tarihi kampanyaların ilkinde yüzde 20 peşinat, yüzde 0.70 faiz oranı ve 120 ay vade ile ev sahibi yapan konut üreticileri 2017 yılı Şubat ayında ise yüzde 5 peşinat ile hem vadeyi 240 aya çıkararak hem de bu vade için faiz oranlarını yüzde 0.75 e çekerek bir ilki daha gerçekleştirdi.
Bunların yanında 2017 yılının ilk yarısında devlet destekli gayrimenkul sertifikası, KDV indirimi, yabancıya KDV istisnası ve tapu harcı indirimi gibi satış kampanyaları ile birlikte vergi indirimlerine kadar geniş bir yelpazeye yayılan bu teşvikler ile hem sektörün tekrar hareketlenebilmesi hem de konut alıcılarının ev satın alma hayallerini gerçekleştirebilmeleri için imkânlar sunuldu.
Ancak buna rağmen 2.el konut piyasalarındaki kaçırılmayacak fırsatlar haricindeki markalı konsept projelerde istenilen ivme olmadı ve bekle-gör dönemi devam etti. Bunun üzerine Eylül ayı ile birlikte konut sektörünü tekrar harekete geçirebilecek yeni bir kampanya ihtiyacı oluştu.

Tarihi kampanyalarda 3. perde
Vites büyülten gayrimenkul sektörü daha önceden yaptığı uzun vadeli düşük faizli ve yüzde 5 peşinatlı ödeme planlarına ilave olarak şimdi de konut kredisi taksit ödemelerini 2019’a öteledi.
“Şimdi Al 2019'da Öde” kampanyası ile yüzde 5 peşinat ödeyerek yüzde 80 lik konut kredisi taksit ödemelerinize 2019 yılı Ocak ayında başlayabiliyorsunuz. Geriye kalan yüzde 15 lik kısmı ise vade farksız olarak teslimde ödeyebilirsiniz.

Yüzde 25 e varan getiri
Yatırım amacıyla konut arayışı içerisinde olanlara evini teslim aldıktan ve akabinde kiraya verdikten sonra taksitlerini ödemeye başlama imkânı sunulurken, oturum amacıyla konut satın almak isteyenler içinde hem kira hem de ev taksitlerini ödeme yükü yerine evini teslim aldıktan sonra kredi ödemesine başlayacak olması kaçırılmayacak bir fırsat oluşturmaktadır.
Yüzde 25 e varan getiri imkânı sunan bu ödeme planlarında kampanya maliyetlerini fiyatlarına yansıtmayan projelerden konut satın almak için harekete geçilebilir. Firmaların faiz oranlarını indirmek ve taksit öteleme için bankalara ödeyecekleri katkı paylarını tüketiciye indirim olarak sunması büyük bir avantaj olarak görülebilir. Diğer taraftan kredi kullanmadan peşin alıma geçmek isteyen tüketiciler içinde yüzde 15 e varan ciddi indirimler sunulmaktadır.
Tarihi üçüncü kampanya seferberliği ile konut alımında yeni bir döneme girildiği bu dönemde uzun vadeler, düşük taksitler ve ileri vadeli ödeme imkânları ile orta gelir grubu için oturum amaçlı konut sahibi olmanın önü tekrar açılmıştır.

Soner KELEŞ
Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Direktörü
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin