“Konut almanın tam zamanı”

0

Yiğit Grup Başkanvekili Önder Yiğit, şu anda konut fiyatlarının “dip” seviyesinde olduğunu belirterek, bir süre sonra fiyatlarda ciddi artış olacağını ve bundan dolayı konut almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarının bir araya geldiği Bosch İnşaat ve Konut Konferansı’na katılan Yiğit, ardından Emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, inşaat sektöründe artan maliyetler önemine değindi.

“Yeni yıl hareketli geçecek”

Yiğit, 2018’in hareketli geçmesini beklediklerini dile getirerek, “Önümüzde seçimler var. Faizlerin düşmesini bekliyoruz. Faizler düşerse sektöre canlılık gelecek. Beklentilerimiz olumlu.” dedi.

Devam eden projeleri hakkında bilgi veren Yiğit, “Fikirtepe’de devam eden Fortis Sinanlı projemiz var. Bu projede yeni yılla birlikte yeni kampanya başlattık. Buna göre yüzde 5 peşinatla konut satacağız. Yüzde 15 firma bünyesinde 6 veya 12 senet yapıp, geri kalanını banka kredisiyle yüzde 15 indirimle satışa sunacağız. 3 ay devam edecek bir kampanya.” diye konuştu.

“Fikirtepe projesi hızla devam ediyor”

Yiğit, projede bir senedir satış yaptıklarını ifade ederek, “Projemizde 405 daire bizim. 650’si de hak sahiplerinin. Bugüne kadar 182 konut sattık. Metrekare fiyat ortalaması 8 bin 200 civarında. Bu proje 6 bloktan oluşuyor. Bunlardan 4 bloğun kaba inşaatı bitti. 2019 Haziran’da tamamlamayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Dip noktada olan konut fiyatları artacak”

Şu anda inşaat maliyetlerinin çok ciddi arttığının altını çizen Yiğit, “Yüzde 30 civarı artış var. Bunu hala fiyatlara yansıtmadık. Konut almanın tam zamanı. Önümüzdeki yıllarda bu fiyatlar kalmayacak. Yüzde 40 civarı artış olacak. Fiyatlar dibe yakın noktada. Şu anda bilinçli müşterilerin konut alması gerekiyor. Fiyatlar stabil seviyede. Bu fiyatlar kalmayacak.” ifadelerini kullandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin