Kayaşehir bölgesinde konut stoğu artabilir

0

İstanbul'un gelecek vaat eden lokasyonlarından olan Başakşehir'in Kayaşehir bölgesinde ard arda lanse edilen konut ve ticari projeler doğal olarak bir stok oluşumunu da beraberinde getirebilir.

Bölgede gayrimenkul satışlarında yavaşlama siyalleri veriyor.Geçtiğimiz iki yıl içerisinde aynı bölgede Emlak Konut GYO'nun gerçekleştirdiği ihalelere girerek, 'Sektörde Ben de varım' diyen EYG,Evvel İstanbul ve  Adım İstanbul projelerinde konut satışlarındaki hızlı ivmeyi ticaride yakalayamadı.Bölgede proje geliştiren Emlak Konut GYO projelerinden geçtiğimiz günlerde Artaş İnşaat’ın satışa çıkardığı  Avrupa Konutları Başakşehir projesinde de satışların yavaş ilerlediğini görüyoruz .Diğer Emlak Konut Projelerinde de adet bazlı satışlar geçen senenin altında seyrediyor..Bölgedeki diğer markalı konut projeleri de düzenledikleri kampanyalarla tüketiciye ulaşmaya çalışıyorlar.Bölgede yine Emlak Konut’tan aldığı arazi üzerinde proje geliştirmeye hazırlanan Tahincioğlu Gayrimenkul’ün de çıkış fiyatları merakla bekleniyor.
Bölgede doygunluk mu başlıyor?
Satışlarındaki yavaşlama  sezonsal olan sektördeki genel durgunluğu yansıtsa da daha detaylı incelendiğin Kayaşehir’de son üç yıllık süreçte nitelikli konut olarak yaklaşık  6 bin in üzerinde konut satışı gerçekleştiğini görüyoruz.Satışa çıkan projelerle pazara sürekli yeni konut giriyor.Bunun yanında  Kayaşehir toplu konutları dışındaki bölgede aslında yaşam tam olarak başlamadı.Projelerin lansman toplantılarında söylenen Sağlık Kent ,Metro ve bölge parkı … beklenen projeler arasında. İstanbul’un en büyük konut projesi hamlelerinden biri olarak hayata geçirilen Kayaşehir de metroya bir an önce kavuşmalı. Bölgedeki projelerin satışlarının hızlanması için devletin buradaki projelerinin hızla realize olması  lazım.
5 yıllık bir yatırım olarak bakılmalı
Bölgede birkaç yıl öncesinde 2,500-3 bin TL bandında seyreden konut  metrekare fiyatları 5 bin TL’lere geldi.Fiyat noktasında da bir doygunluğa ulaşıldı.Önümüzdeki süreçte söylenildiği gibi 9 ihtisas hastanesinin yer alacağı Sağlık Kent , metro,3. köprü bağlantı yolları,3. Havaalanı gibi yatırımlarla hayata geçmesiyle yapılacak yatırımlar  minimum 5 yıllık gibi süreçte karşılık bularak fiyatların  ikiye katlanacağı öngörülüyor.
 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin