20 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaVideolarEmlakdream.tv"Kağıthane, Yamaç Yapı'nın İstova markasıyla yenileniyor"

“Kağıthane, Yamaç Yapı’nın İstova markasıyla yenileniyor”


Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç, Kağıthane’de kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “İstova markasıyla ilçenin en büyük kentsel dönüşüm projesini satışa sunduk. Yıl içinde yine aynı markayla aynı bölgede 2 kentsel dönüşüm projesi daha yapacağız.” dedi.

Yamaç Yapı tarafından İstanbul’un hızla büyüyen bölgelerinden Kağıthane’de hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi İstova’nın lansmanı yapıldı.

Yamaç, lansmanın ardından emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, 250 hak sahibi olan bir kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

“Projede tüm sosyal alanlar var”

Projenin sosyal donatılarının dikkat çektiğini anlatan Yamaç, “Tüm sosyal donatıları, kapalı otoparkı olan bir proje. Hamidiye Mahallesinde 4 blokta, 15’er katlı yükselen projemizde toplam 500 konut ve 100 ticari ünite bulunuyor. Projemizde 1+1’den 5+1’e kadar daire seçenekleri yer alıyor.” diye konuştu.

Yamaç, projede konutların 2019 Aralık ayında teslim edileceğini aktararak, “İstanbul’daki en büyük sorunlardan biri biliyorsunuz otopark. Bu sorunu aşıyoruz. Hak sahipleriyle anlaşıldı, ruhsatlar alındı. Tüm sözleşmeler yapıldı. Şantiye de yol seviyesi geçti. Daire katlarına geldik. Ekiplerimiz her zaman çalıştığımız kişiler. Tamamen kaba kısmını bitirip, inceye geçmiyoruz. İkisi aynı anda ilerliyor.” şeklinde konuştu.

“Daire fiyatları kısa süre için 479 bin liradan başlıyor”

Lansmana özel fiyatlarla satışa çıktıklarını dile getiren Yamaç, şöyle devam etti:

“Bir aylık süreç için metrekaresi 5 bin 500 liradan satışa sunuyoruz. Bir ay sonra fiyatlar doğal olarak artacak. Daire fiyatları 479 bin liradan başlıyor. 1 milyon 593 bin liraya kadar dairelerimiz mevcut. 60 aya kadar 0 faizle kendi bünyemizde taksit yapıyoruz. Kredi kullanmak isteyenlere için de dairelerimiz uygun. Levent’te proje yapmıştık. Orayı tamamen bitirdik. Mayıs 15 gibi orayı hak sahiplerine teslim edeceğiz. Orası da kentsel dönüşüm.”

“Aynı bölgede 2 proje daha yapacağız”

Haydar Yamaç, İstanbul’da boş arazi bulmanın zorluğuna dikkat çekerek, “Bundan sonra da kentsel dönüşüm projelerine devam edeceğiz. Bu yıl içinde Kağıthane’de aynı bölgede 2 proje daha yapacağız. Bu projede 24 parseli dönüştürüyoruz. Kağıthane’de bu boyutta parsel hemen hemen yok. İstova markasıyla 250 konut kapasiteli diğer projeleri yapacağız. Kağıthane’de işimiz çok. Onları tamamladıktan sonra İstanbul ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde yeni projeler yapacağız.” ifadelerini kullandı.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI