4 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerEminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk sürüşü yapıldı

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk sürüşü yapıldı

Yapımı devam eden Eminönü- Alibeyköy tramvay hattının ilk test sürüşü gece saatlerinde gerçekleştirildi.

Yapımı devam eden Eminönü- Alibeyköy tramvay hattının ilk test sürüşü gece saatlerinde gerçekleştirildi.

Söz konusu tramvay hattının çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda hattın ilk test sürüşü de yapıldı. Hattın Balat mevkine, gece saatlerinde tırla bir vagon getirildi.Vagon daha sonra belediye ekiplerince güvenli bir şekilde raylara indirildi. Ardından da test süüşü yapıldı.

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı, saatte tek yönde 25 bin yolcuya hizmet verecek. Hat vatandaşlara Eminönü’nden Alibeyköy Otogarı’na yaklaşık 30 dakikada ulaşım imkanı sağlayacak.

Hat; Alibeyköy Otogar, Alibeyköy metro, Alibeyköy merkez, Sakarya Mahallesi, Silahtarağa, Eyüpsultan Devlet Hastanesi, Eyüpsultan Teleferik, Feshane, Ayvansaray, Balat, Fener, Cibali, Küçükpazar ve Eminönü olmak üzere 14 istasyondan meydana geliyor.

Çalışmalar tamamlandığında hat ayrıca Eminönü İstasyonu’nda, Kabataş-Eminönü-Zeytinburnu – Bağcılar tramvay hattı ve Şehir Hatları Vapur İskeleleri, Küçükpazar İstasyonu’nda, Hacıosman-Yenikapı metro hattı, Ayvansaray İstasyonu’nda Beylikdüzü-Söğütlüçeşme metrobüs hattı, Feshane İstasyonu’nda yapımı planlanan Eyüpsultan-Bayrampaşa tramvay hattı, Alibeyköy Metro İstasyonu’nda Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı, Alibeyköy Otogarı İstasyonu’nda ise Seyrantepe-Kağıthane-Alibeyköy metro hattı ile entegre olacak.

 

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI