24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetDivan Residence lüks kavramına yeni bir boyut kazandıracak..

Divan Residence lüks kavramına yeni bir boyut kazandıracak..

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve kentsel dönüşüm hamlesinde şehrin en önemli projelerinden biri olarak öne çıkan, Alsancak Ege Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarının Teknik Yapı tarafından yapılacak olan ilk etabı olan Divan Residence projesi, 22 eylül perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SoyerTeknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Lansman sonrası Emlakdream.com Genel Yayın Yönetmeni Ayla Özer’e proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, şunları söyledi:

“İzmir Büyükşehir Belediyesinin başlatmış olduğu kentsel dönüşüm hamlesinin en önemli adımlarından birini bugün atıyoruz.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin himayesinde, Teknik Yapı kalite ve güvencesiyle inşa edilecek olan Ege Mahallesi kentsel dönüşümün birinci etabı 10 bin metrekarelik bir alan üzerinde, 120 metrekare inşaat alanına sahip, 674 adet bağımsız bölümden oluşacak olup içerisinde Koç Grubu’nun uluslararası markası Divan ile markalandırması yapılmış ve işletme hizmeti verilmek üzere anlaşılmış, İzmir’e simge olmaya aday 50 katlı bir residence blokunun yanısıra 12 ve 13 katlı iki adet blok yer alacak.

Biz yaklaşık 4 yıldır İzmir’deyiz. Bu süreçte İzmir’i iyi tanıdık ve İzmir’in de aranan firmalarından biri olduk. Bunda en önemli etken, geçmiş olduğumuz dönemde yaşanan pandemi, küresel kriz, savaş, deprem gibi birçok olumsuzluklara rağmen maliyet dengelerini koruyarak yatırımcılarımıza hep kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Bu kararlı duruşumuzu Divan Residence projesinde de sürdürmeye kararlıyız.

Teknik Yapı’nın yarım asırlık bilgi ve deneyimi, kentsel dönüşümde proje geliştirme tecrübesini ve yine İzmirli yatırımcıların talep ve istekleri doğrultusunda bu projeyi oluşturduk.” 

İzmir’in deprem açısından riskli bir bölgede olduğunu söyleyen Umut Durbakayım, her ne kadar deprem beraber yaşamayı öğrenmiş olmamız gerekse de insanları depremin değil, çürük ve riskli yapıların insanları öldürdüğünü söyledi.

Durbakayım, açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

“Doğru mühendislik almış, sağlam zeminlerde yönetmeliklere göre yapılmış binaların ise nasıl sağlam bir şekilde ayakta kaldığını da gördük. Buradan yola çıkarak biz, Teknik Yapının ve Divan Residence’ın depreme dayanıklı, sağlam konforlu konutlar inşa ediyoruz.

Ege Mahallesi kentsel dönüşümü, İzmir’in en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri. Lokasyon olarak Alsancak’ta, İzmir’in kalbi sayılacak bir noktada ve tamamen yenilenecek altyapısından üstyapısına, kavşak giriş-çıkış bağlantı noktalarından ana arterlere, sosyal ve kültürel donatı alanlarına kadar baştan aşağı yenilenecek olan bu kentsel dönüşüm projesinde Divan Residence’ın büyük katma değer kazandıracağına da inancımız sonsuzdur.

Yaklaşık 7 hektar büyüklüğünde olan kentsel dönüşümde biz birinci etabı gerçekleştiriyoruz. İlk etap üç bloktan oluşuyor. Ayrıca projenin özelliklerine gelirsek; havadan, karadan ve denizden bakıldığında birçok yapı içinde kendini ayırt edecek çok sayıda mimari özelliğe sahip, üzerinde İzmir’in esintilerini barındıran, denizin dalgası, rüzgarın hissin veren, her açıdan bakıldığında farklı bir görüntüye sahip 50 katlı bir residence bloku tasarladık. Bununla beraber, otelcilik ve hizmet sektörünün duayen firmalarından Divan ile markalandırma yapıp, Divan kalitesi ve hizmet anlayışıyla işletilmek hizmeti üzere bir sözleşme imzaladık.

Lüks kavramına yeni bir boyut kazandıracak olan Divan Residence projemizde sosyal donatı alanları açık-kapalı havuzları, otoparkları, concierge hizmetleri yanı sıra cafe lounge hizmetleri yanı sıra 1+1’den 5+1’e kadar, 60 metrekareden 522 metrekareye kadar farklı kat planlarında, tipine göre normal, dubleks, teraslı, loft gibi birçok alternatifi olan daire planları yarattık.

İstanbul’da yoğun rekabet olan bölgelerdeki uyguladığımız satış stratejimizin temel izleri Divan Residence projesinde de geçerli olacak. Diğer bir ifadeyle yüksek kalite, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile sunulacak. Bu kapsamda lansmana özel olarak satışa sunulacak ilk etap dairelerin metrekare satış fiyatı yaklaşık 50 bin liradandaire fiyatları ise 2 milyon 655 bin liradan başlayacak. Yine lansmana özel olarak Teknik Yapı tarafından desteklenen daire fiyatları, peşin ödmelerde yüzde 15 indirimle banka ve kefilsiz olarak 36 aya varan vade ve aylık yüzde 0,99 faiz oranlarında satışa sunulacak. Ayrıca yatırımcılarımızdan gelecek esnek ödeme plan taleplerine de cevap veriyor olacağız.

Divan Residence projesi için yaklaşık 3 milyar Liralık hasılat öngörüyoruz”

Ege Mahallesi’nde dönüşüm “Divan Residence” ile başladı..

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI