3 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaYeni ProjelerDev proje Başkent Emlak Konutları'nın lansmanı yapıldı

Dev proje Başkent Emlak Konutları’nın lansmanı yapıldı

Emlak Konut'un, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hayata geçecek olan dev projesi Başkent Emlak Konutları’nın  lansmanı yapıldı. Emlak Konut GYO’nun Ataşehir’deki Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un yanı sıra projenin reklam yüzü olan Mustafa Ceceli’de katıldı.

Projenin özellikleri
Çankaya’nın Mühye Mahallesi’nde yer alan Başkent Emlak Konutları toplamda 202 bin metrekare alan üzerinde 1.504 bağımsız bölümden oluşuyor. Şehir yaşamını yeşil ile iç içe sunan Başkent Emlak Konutları’nda 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 dubleks ve 6+1 dubleks tiplerinde 1.478 adet konut ile birlikte 26 adet ticaret birimi yer alıyor.
Başkent Emlak Konutları’nda satışa çıkarılan 1.504 bağımsız bölümün yanı sıra projede kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine verilecek olan 492 konut daha yer alıyor.

Daire fiyatları
Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşullarının bulunduğu projede ödemeler ise teslimden sonra başlıyor. Başkent Emlak Konutları projesindeki daire fiyatları ise 396 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor.
Basın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Ankara’mıza, halen devam etmekte olduğumuz üç gelir paylaşımı projemizle birlikte Emlak Konut markasını ve tecrübesini daha önce taşımıştık. Bugün de, ilk anahtar teslimi projemizi kıymetli Başkentlilere sunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum.”dedi.

 
Ankara’nın ekonomisine katkı sağlayacak.
Kurum “Projelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın hassasiyetlerine azami özen gösterdik ve hayatlarını kolaylaştırabilecek sosyal tesisleri, yeşil alanlar, parklar, okul ve cami alanlarını projelerimiz kapsamında geliştirmeye önem verdik. 202 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirdiğimiz projemizde Kentsel Dönüşüm kapsamında hak sahiplerine 98 ile 135 metrekare arasında değişen 492 adet 3+1 daire ayırıyoruz. Kentsel dönüşüm için ayrılan konutların haricinde projede 1.478 adet konut ve 26 adet ticaret birimi olmak üzere toplamda 1.504 adet bağımsız bölüm satışa sunulmaktadır. Projemizde 71 m2’lik 1+1 konutlardan, 351 m2 büyüklüğe ulaşan 6+1 dubleks konutlara kadar çok farklı konut alternatifleri bulunuyor. Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşulları sunduğumuz projemizde ödemeler ise teslimden sonra başlayacak. Ankara’nın gelişimine, istihdamına, ekonomisine katkı sağlayacak Başkent Emlak Konutları ile ülkemizin Başkentine hizmet etmekten büyük bir onur ve heyecan duyuyoruz.” dedi. 

 Murat Kurum konuşmasına şöyle devam etti:


"Bildiğiniz gibi Kasım ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz satış rakamlarını henüz açıkladık. Ay içinde Gebze’de anahtar teslim modeline göre geliştirdiğimiz ve satışa sunduğumuz yeni projemiz “Gebze Emlak Konutları 3.Etap” yoğun bir ilgi gördü. Oluşan bu talep ve sonucunda gerçekleştirdiğimiz kuralı satış ile projenin neredeyse tamamının satışını yapmış olduk. Söz konusu projemizde yakaladığımız başarı ve devam etmekte olan diğer projelerimizdeki satışlarla, Kasım ayında 2.205 bağımsız bölümün satışını yaptık. Böylece yılın başından bugüne kadar toplam satış adedimiz 8.926 adete, satış değeri toplamımız ise 6,2 milyar TL’ye ulaşmış oldu. Gelinen bu noktada, inanıyorum ki, Emlak Konut olarak 2016 yılı için belirlemiş olduğumuz 7,6 milyar TL değerinde 11 bin bağımsız bölüm satışı hedefine artık biraz daha yakınız. “Başkent Emlak Konutları” projemizde gerçekleşecek satışların, Aralık ayında hedefimize ulaşma konusunda bize katkı sağlayacağını düşünüyorum. “

TARİŞ arazisine Galatasaray modeli
Murat Kurum konuşmasında İzmir'deki TARİŞ arazisine de değindi.
Kurum, Alsancak'ta gerçekleşecek projeden elde edilen gelirin yüzde 80'inin TARİŞ'e bırakılacağını yüzde 20'sinin ise Emla Konut'a kalacağını belirtti.
Murat Kurum şunları söyledi:
TARİŞ’in üye sayısı 600 bine ulaşıyor. Bu proje İzmir’de tarımla ilgili iş yapanları yakından ilgilendiriyor. Birlikleri bulunduğu bu sıkıntılı durumdan kurtarmak adına hem de emlak konutun tüketici anlamda da bir güven duygusu inşa ettiğini düşünüyorum. O anlamda TARİŞİ birlikleri adına ne varsa yapmak için ordayız. İzmir’in yeni bir kent merkezi oluşuyor. Alsancak’ta eski sanayi bölgesinde ve limanın arkasında yer alıyor. Lokasyon olarak da kıymetli bir yer. Protokolle buradaki gelirin yüzde 80’inin biliyorsunuz daha önce Galatasaray’la yapmıştık. Yüzde 80’ini birlikler adına yüzde 20’sini Emlak Konut adına geliştiriyor olacağız. Bizim toplam satış beklentimiz 2-3 milyar seviyelerinde olacaktır diye düşünüyoruz. Bu hem Ege’deki tarım işçileri adına hem de İzmir adına önemli bir proje." diye konuştu.


 Burhaniye'de konut projesi çalışması 
İzmir'in yanı sıra Burhaniye'ye ilişkin de bir çalışmalarının olduğunu söyleyen Murat Kurum, "Burhaniye’yle ilgili bir çalışma yapıyoruz. Daha protokol oluşmadı. Merkezde denize sıfır alanda orta ve orta üst kesime hitap bir proje geliştirmek istiyorlar. Bizimle görüştüler. Açıkçası biz de bir çalışma yaptık ancak açıkçası şuan protokol söz konusu değil. Çalışmalarımız sürüyor. Olursa İzmir benzeri protokol olacak. Anadolu’da ihtiyaç duyulan her ile gideceğiz."dedi.

Emlak konut karına kar kattı
Murat Kurum ayrıca Emlak Konut'un yıl sonunda gelirinin hedefin üstüne çıkacağını söledi. Kurum, " Yılsonu karını bir 500’den bir 800’e çıkardık evet. Bir aksilik olmadığı sürece yakalayacağız ufak da olsa üstüne çıkacağız. Satış rakamlarında aksilik olmazsa hedeflerimizi yakalayacağız. "şeklinde konuştu.

Basın toplantısında görüşlerini dile getiren Mustafa Ceceli ise şunları söyledi:
“Ankara doğumluyum, 20 yaşına kadar da orada oturdum. Projenin gerçekleştirildiği Mühye’nin az ilerisinde Sancak Mahallesi vardır.  Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum projeyi tarif ederken kendisine de projenin 1 km ötesinde oturduğumu söyledim. Benim açımdan doğduğum büyüdüğüm yerde olmasının duygusal bir yanı da var. Bu anlamda bu projede olmaktan memnuniyet duyuyorum. Reklamlar dün akşam itibariyle yayınlanmaya başladı ama etkisi benim açımdan çok hızlı oldu. Sabah ekmek almaya gittiğim bakkal bile ‘dün akşam seni televizyonda reklam filminde seni gördük’ dedi. Hatta bazı arkadaşlarım arayarak projede nasıl yer alabileceklerini dahi sordu. Ben de projede yer almayı elbette ki düşünüyorum. Bugüne kadar pek çok sektörden ve birçok şirketten reklam teklifi aldım ancak çoğunu geri çevirdim. İnsanın yaşama hakkından sonra en değerli hakkının barınma hakkı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca projenin doğup büyüdüğüm yere de çok yakın olmasından ve Emlak Konut’un güvenilirliğinden ötürü Başkent Emlak Konutları’nın reklam filminde yer aldım.”

Başkent Emlak Konutları'nın sosyal donatıları
Başkent Emlak Konutları’nda 2 adet kapalı havuz, 2 adet kapalı çocuk havuzu, 2 adet fitness alanı ile birlikte farklı etkinliklerin yapılacağı stüdyolar, buhar odası, sauna gibi alanların da içinde yer aldığı kapsamlı bir sosyal merkez oluşturuluyor.
Bitkisel düzenlemelerle projedeki alanın birçok yerinde peyzaj çalışması ile yeşil ile iç içe bir proje planlandı. Başkent Emlak Konutları’nın sosyal donatı kapsamında 3 adet cami, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet sağlık tesisi ve 48.000 metrekare içerisinde park alanı site sakinlerinin hizmetinde olacak.
Başkent Emlak Konutları projesindeki tüm parsellerde açık ve kapalı otoparklar bulunurken kapalı otopark alanları binalar ile direk bağlantılı olacak şekilde tasarlandı.  Yere kadar uzanan camlar ile konut içlerinde aydınlık ve ferahlık oranı arttırılırken, temperli lamine camlar tercih edilerek güvenlik önlemleri alındı.

Daire büyüklükleri
Toplamda 202 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen projede 10 adet 1+1, 388 adet 2+1, 788 adet 3+1, 285 adet 4+1, 5 adet 5+1 dubleks ve 2 adet de 6+1 dubleks daire bulunuyor.  
Başkent Emlak Konutları’nda 1+1 konutlar 70,68 – 77,52 m², 2+1 konutlar 93,91 – 159,75 m², 3+1 konutlar 152,54 – 252,66 m², 4+1 konutlar 192,79 – 220,13 m², 5+1 dubleks konutlar 332,93 – 345,44 m² ve 6+1 dubleks konutlar ise 349,10 – 350,97 m² büyüklüğe sahip.

 

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI