Yabancı yatırımcılar konut fiyatlarındaki fırsatları değerlendiriyor..

0
Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül 2021 konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde konut satışları eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7.6 artarak 147 bin 143 olurken yabancılara yapılan konut satışları da geçen senenin aynı ayına göre yüzde 25.8 artarak 6 bin 630’a yükseldi.

Eylül ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, yabancı yatırımcıların konut fiyatlarındaki avantajı değerlendirdiklerini söyledi.

Özyurt’un açıklamaları şöyle:

“Türkiye genelinde konut satışlarının eylül ayında yüzde 7,6 oranında artmış, iç piyasadaki konut satışlarının uzun zamandır ilk kez artışa geçmiş olması umut verici. Önümüzdeki dönemlerde artışın sürekli olmasını temenni ediyoruz. Rakamlara baktığımızda yabancılara yapılan konut satışlarında da artış sürüyor ancak orada ivmenin bir parça yavaşlamış olduğunu görüyoruz. Yabancılara yapılan konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,8 artarak 6 bin 630 artmış olması yabancıların ülkemizdeki potansiyelin ne kadar farkında olduğunu gösteriyor. Yabancıya yapılan konut satışlarındaki yükseliş, gayrimenkul sektörünün Türk ekonomisine olan katkısının en önemli göstergesidir. Yabancılar Türkiye’ye güveniyor ve daha fazla gayrimenkul yatırımı yapmak istiyor. Dövizin yükselmesi ve müteahhitlerin maliyetlere gelen zamlara rağmen devam eden projelerin satış fiyatlarında artış yapmaması yabancılar için büyük fırsat. Rakamlardan da görüyoruz ki yabancı yatırımcı bu fırsatı gayet güzel şekilde değerlendiriyor.”
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin