26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaEditörün SeçtikleriTürkiye’nin yeni nesil karma sanayi sitesi Dilovası’nda yükseliyor..

Türkiye’nin yeni nesil karma sanayi sitesi Dilovası’nda yükseliyor..

Halk GYO bağlı ortaklığı Halk Yapı Projeleri Geliştirme A.Ş., sanayinin ve lojistiğin merkezinde, yeni nesil bir karma sanayi sitesi olan Dilovası Modern Sanayi Sitesi’ni hayata geçirerek iş dünyasının modern yüzü olmayı amaçlıyor.

İnşaat faaliyetlerine başlanan Dilovası Modern Sanayi Sitesi, Türk sanayisinin gelişme aksı olarak nitelenen İstanbul, Kocaeli ve Bursa altın üçgeninde yer alacak. Toplam 133 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulacak proje 75 metrekare ile 1500 metrekare arasında değişen büyüklüklerde ve toplam 183.000 metrekare kapalı alanlı 350 bağımsız bölümden oluşacak. Yatay ve dikey birleşmeye uygun modüler yapısıyla farklı iş kollarından sanayicilere avantaj sağlayacak. Projede 170 bin metrekarelik satılabilir alan bulunuyor. Projenin toplam değerinin 6 milyar lirayı bulması bekleniyor.

Dilovası Modern Sanayi Sitesi’nde satış fiyatları ve ödeme koşulları

Metrekare satış fiyatlarının 30 bin liradan başladığı projede lansmana özel peşin ödemelerde yüzde 20 indirim yapılıyor. Ayrıca firma bünyesinde 36 aya kadar vade farksız taksitlendirme imkanı sunuluyor.

Dilovası’nda insana ve çevreye duyarlı bir sanayi sitesi hayata geçiriliyor

Dilovası Modern Sanayi Sitesi sanayicilerin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Bu doğrultuda yüksek tavanlı geniş aks aralığına sahip atölyelerde, vinç sistemi altyapısı ve atölye önlerinde bulunan açık yükleme alanları ile üretim aşamasında işletmelerin verimliliğini ve
konforunu artıracak ayrıcalıklar sunacak.

Halk GYO’nun insana ve çevreye duyarlılık ilkeleri doğrultusunda Dilovası Modern Sanayi Sitesi, güneş enerjisi ve yağmur suyu depolamayı sağlayan çevreci, sürdürülebilir ve enerji dönüşümüne imkân veren altyapısıyla faaliyet gösterecek. Bu kapsamda blok çatılarında bulunan güneş enerjisi panelleriyle ortak alan enerji giderlerine katkı, tasarruf ve aidatlarda
optimizasyon sağlanacak.

“Yeni kapılar açacak cazibe merkezi bir sanayi sitesi olacağına inanıyoruz”

Lansman için düzenlenen basın toplantısında Dilovası Modern Sanayi Sitesi’nin konumunun getireceği avantajlara dikkat çeken Halk GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Bekin, “Dilovası Modern Sanayi Sitesi sanayicimizin bölgesel ihtiyaçlarını karşılayacak, sunduğu imkânlarla uluslararası pazara hitap eden işletmelerin ihracat kapasitesine destek verecek ve dış pazarlara girme hazırlığındaki şirketlere de yeni kapılar açacak bir cazibe merkezi olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Halk GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Bekin

Projeyi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023, 2053 ve 2071 hedefleri ve Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda, geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’si hedeflerine ulaşmak için önemli bir adım olarak değerlendirdiklerinin altını çizen Bekin, bu proje sayesinde hem bölgenin hem de ülkemizin üretimine katkı sağlamayı, oluşturulacak istihdam kapasitesiyle gençlerimize umut olmayı ve çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamayı amaçlıyoruz” diye ekledi.

Ön talep toplama süreci 10 gün önce başlayan ve bugün itibarıyla lansman satışlarının başladığı Dilovası Modern Sanayi Sitesi’nin 2025 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesi planlanıyor. Projeye ön satış sürecinde 5 bine yakın sayıda nitelikli talep geldi.

Dilovası Modern Sanayi Sitesi’nde satışlar başladı..

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI