9 Temmuz 2024 Salı
Ana SayfaVideolarRöportajlarŞahismailoğlu: "Konutta önümüzdeki yıl bu seneden daha iyi olacak"

Şahismailoğlu: “Konutta önümüzdeki yıl bu seneden daha iyi olacak”

Makyol’un Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu, "2019 bu yıldan daha iyi olacak. Çünkü 2018 hem siyasi hem ekonomik dalgalanmalar oldu dünya genelinde. Ülkemizi de etkiledi. Bunun daha stabil hale geleceğini düşünüyorum." dedi. 

15

Makyol’un Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu, “2019 bu yıldan daha iyi olacak. Çünkü 2018 hem siyasi hem ekonomik dalgalanmalar oldu dünya genelinde. Ülkemizi de etkiledi. Bunun daha stabil hale geleceğini düşünüyorum.” dedi.

Şahismailoğlu, Beylikdüzü’nde teslimlerin yapıldığı Makyol Yaşam projesi ve Bahçeşehir’de inşaatına devam edilen Makyol Santral projesine ilişkin son bilgileri emlak haber sitelerinin mensuplarıyla paylaştı.

Şahismailoğlu, ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, önümüzdeki yılın 2018’den daha iyi geçeceğini düşündüğünü söyledi.

Gelecek döneme ilişkin yatırım planları olduğunu anlatan Şahismailoğlu, “2019 yılına ait yeni yatırım planlarımız var. Fizibiliteleri yapılıyor. Beykoz bölgesinde özellikle. Önceliğimiz Makyol Santral’i bitirmek. Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde burada yaşam başlayacak. Ticari üniteler faaliyete geçecek. Yeni yatırım planımız Beykoz’la ilgili. Proje çalışmaları başlamış olacak.” diye konuştu.

Devam eden projelerde son durum

Şahismailoğlu, devam eden projelerle ilgili de şu bilgileri verdi:

“Makyol Yaşam Beylikdüzü marka konut anlamında sunduğumuz ilk proje. 464 konut ve 84 ticari üniteden oluşan, sosyal donatı alanları olan bir proje. Yüzde 95 oranında doluluk oluşmuş durumda. Ticari ünitelerde de herkesin bildiği markalardan oluşmuş alanlarda faaliyete geçti. Yakın zamanda da geçmişte Makyol Yaşam Saffet Çebi parkını halkın kullanımına açtık. Muhtarlık, sağlık ünitesi gibi üniteler de yapıp, halkın hizmetine sunduk. Oradaki mutlulukları Makyol Santral’de potansiyel müşteri olmalarını sağlıyor. 407 konut 9 villa var. Satışlar devam ediyor. İnşaat da büyük oranda bitti. Ticari ünitelerde marka karması oluşturuluyor. 2019’un ikinci çeyreğinde faaliyete geçecek.”

“Yeni yatırımlar gelecek”

İstanbul ve diğer illerde 1 milyon metrekareye yakın arazi stokları olduğunu dile getiren Şahismailoğlu, “Lokasyondaki gelişmeler bağlı olarak, fizibiliteleri yapılıp, en uygun alanda, imar durumlarına göre yatırım yapmaya karar veriyoruz. Bölgedeki gelişmelerden bağımsız yatırım yapmıyoruz. 3. havalimanın bu bölgede olması avantaj sağlıyor. Bu bölgede de arazilerimiz var. Gelecekte bunları değerlendireceğiz. 2019 bu yıldan daha iyi olacak. Çünkü 2018 hem siyasi hem ekonomik dalgalanmalar oldu dünya genelinde. Ülkemizi de etkiledi. Bunun daha stabil hale geleceğini düşünüyorum. Emlakta yatırımlar uzun vadeli yapılır. Dünyada en sağlam yatırım aracı da emlaktır. Dalgalanmadan hızlı şekilde çıkacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Şahismailoğlu, kendilerine gelen yabancıların büyük oranda konut satın alarak ayrıldığını vurgulayarak, “Gelenlerin satın alma oranı çok yüksek. Yazın büyük oranda yabancıya satış oldu. Şimdi yabancılar ülkelerine döndü. Tekrar gelecekler. Dövizdeki yükselme onlar için çok büyük avantaj oldu. Yarı fiyatına alır gibi oldu. Bir de vatandaşlığın 250 bin dolara indirilmesi pozitif etki oldu. Satışları artıracak bir karar oldu.” ifadelerini kullandı.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI