Reklam
3 Ekim 2022 Pazartesi
Ana SayfaManşetProjelerde Ticari Yaşam İpuçları..

Projelerde Ticari Yaşam İpuçları..

Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir; Beykoz - Acarkent’de Ticari Yaşama Yönelik, sektöre örnek teşkil edecek konumlandırma, geliştirme ve yönetim felsefelerini emlakdream.com’a özel anlattı.

Yıllardan beri geliştirilen gayrimenkul projelerinde, yerleşim döngüsünü destekleyecek olan Ticari yaşam alanları yanlış kurgulandığı için problemler doğmaktadır.
Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir; Global – Dünya projesi olan Acarkent’ de konut yaşamına yönelik uyguladıkları yerli/yabancı yerleşim ve yaşam felsefesindeki titizliklerini, Acarkent Ticari yaşamında gösterdiklerini, Ticari Yaşamın, Yerleşimin tamamlayıcı unsuru olduğunu belirti.
ACARKENT; KENT ÖLÇEĞİNDE BİR PROJEDİR
2, 5 milyon m2’ lik tek parsel alanda yatay ve dikey  yaşam döngüsü içinde konut alanlarının dağılımları ve bu dağılımların, Ticaret, Alışveriş, Eğitim, Sağlık, Sosyal Ve Eğlence & Dinlence   Alanları ile desteklenmesi,  Acarkent ve Çevresi için en önemli kazanım oldu.
2 Bine yakın konut ve Eğitim Kurumlarından, Finans Kurumlarına, Sağlık Kurumlarından her türlü ticari aktivitenin yer aldığı 250’ye yakın bağımsız bölüm Acarkent ve Çevrenin günlük ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Bu doğrultuda Acarkent yerleşim ve ticari aktivitesine 15 güvenlikli geçiş kapısı, plaka – yüz ve karekod sistemi, kapalı-açık kamera sistemleri ile maksimum güvenlik içinde erişim sağlanmaktadır.
Ancak; pasaj mağaza konseptinde geliştirilen ve hizmet sunan “Acar Blu Shops“ ve Cadde Üstü shopping mall konseptinde geliştirilen “Acar Verde Shops“ kusursuz konumları itibarı ile Ticari Aktiviteye direk ve indirek erişim kolaylıkları sağlayabilmektedir.
ACARKENT; KENT İÇİNDE KENT’DİR
Nüfusu ile, İlçe Büyüklüğünü aşan; sirkülasyonu ile Yeni il büyüklüklerine erişen Acarkent, 81 il ve 973 ilçeye sahip olan ülkemizde nüfus yoğunluğu İle Bayburt-Ardahan ve Tunceli gibi 80 Binler seviyesinde olan ve nüfusu 10 Binin altında olan yaklaşık 196 ilçe ile kıyasladığımızda, gün içi nüfus yoğunluğu 20-25 Binler, akşam nüfusunun ise 10 Binler seviyesindedir.
Acarkent’de 20 Bine yakın Acarkent’li araç sayısı bulunurken, Acarkent’de günde yaklaşık 25 Bin araç giriş/çıkışı tespit edilmektedir. Acarkent dinamizmine  “COLISEUM SPORTS & LIFE“, “ MMM MİGROS –MACRO“   “TED – DOĞA“ içerden  ve dışından önemli katkı vermektedir.
Bölge; yaşanabilir nüfus, suç düzeyi, yaşam memnuniyeti, kültürel düzey, gelir düzeyi, eğitim düzeyinde eriştiği A+ göstergesi ile İstanbul’ un Sosyo Ekonomik göstergelerinin ve satın alma pariteleri en üst noktasındadır.
 
Bir çok ünlü yiyecek-içecek, restaurant – pastane – unlu mamül – kafe grubuna ev sahipliği yapan Acarkent; marka bilinirlilik ve doğuşlarına şahitlik yapmış, yapmakta… pazara ilk çıkış noktası olmaktadır.
Acarlar Şirketler Topluluğu, Ticari Gayrimenkuller Kiralama Yöneticisi Sayın Cüneyt ACAR; kiralamalarda markalar arası etkileşime önem verdiklerini belirtmektedir.
Sayın Cüneyt ACAR, Acar Blu Shops içinde İstanbul’ un en yoğun kişi ağırlayan ve sepet başı alışveriş tutarı en yüksek MMM MİGROS yanında konumlu alan için; Un’ lu – Hamurlu ve Sıcak – Soğuk İçecekler ile desteklenen yerli & yabancı Kafe – Pastahane tarzları görüştüklerini dile getirerek; öncelikle talepleri alarak ilerlediklerini, taleplerin marka ve hedef kitle uyumuna dikkat ettiklerini söylerken; markaların yurt içinde ve/veya yurt dışında hikayelerinin olmasına veya kendi hikayelerini yazabilecek heyecanda olmalarına dikkat çekiyor.
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
325 YAZI