2 Ekim 2023 Pazartesi
Ana SayfaManşetSosyal konut projelerini o illerde faaliyet gösteren müteahhitler yapsın..

Sosyal konut projelerini o illerde faaliyet gösteren müteahhitler yapsın..

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı sosyal konut projesi olarak ilan edilen sosyal konut projesi, uzun zamandır durgunluk yaşayan inşaat sektörünü sevindirdi.

Sosyal konut projelerini desteklediklerini her fırsatta dile getirdiklerini belirten İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Mustafa Andıç, “Bu konutlardan kesinlikle dar gelirliler yararlanmalı. Yatırım aracı olmamalı ve satış koşullarında gri alanlar bulunmamalı. Bu açıdan açıklanan paketin şartları önem kazanıyor. Projenin inşaat sektörünün canlanmasına ve sektörün etkilediği 200’den fazla alt sektöründe hareketlenmesine de olumlu katkı yapacağı inancındayız” dedi.

Proje kapsamında yapılacak konutların ihalesinin bu şehirde faaliyet gösteren ve sınıflıkları ile kriterleri sağlayan müteahhitlere verilmesi gerektiğini belirten Andıç, “Merkeziyetçi bir imalat yapısını doğru bulmuyoruz. Burada oluşacak olan önemli bir ticari hacim var bu ticari hacmin ilgili şehirlere ve bütün ülkeye yayılmasını sağlamalıyız. Daha fazla insanın istifade etmesini önceliğimiz olmalı. Son dönemde ülkemizde kamu ihalelerine giren müteahhit yok. Bu nedenle de ihaleler iptal ediliyor, son 3 ayda 31 TOKİ projesi ihalesine giren müteahhit bulunamamış. Okul, sağlık bakanlığının da projelerine müteahhit firması girmemiş. Demek ki bir sorun var. Sektörün yaşadığı birçok sorun var tüm sorunlara odaklanmalıyız. Yaranın sadece bir tarafını tedavi etmeye çalışmak mümkün değil o bir tedavi anlamına gelmiyor. Sektörün bütün sorunlarına yönelik kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır” diye konuştu.

Kaynak: Dünya

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
354 YAZI