Porta Vadi’de lansmana özel 60 ay sıfır faiz

Kağıthane Cendere Vadisinde Tüm Yapı tarafından hayata geçirilen Porta Vadi projesinin lansmanının ardından Tüm Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ruşen Mete Akyüz emlakdream.com’un sorularını yanıtladı.

0

Porta Vadi projesinin detaylarını anlatan Mete Akyüz “34 dönüm arazi üzerinde 165 milyon TL toplam yatırım değerine sahip Porta Vadi projesi 2 bin dönümlük arazinin planlamasının bir parçası. Tüm Cendere Vadisi paydaşları ile birlikte uzun bir planlama döneminden geçti. Biz de birliğin üyesi ve yönetiminde yer aldık. Proje vadinin giriş kapısında duruyor. Porta kapı  demek projenin adı da buradan geliyor” dedi.

34 dönüm arazi üzerinde 122 bin metrekare inşaatın olduğu proje 4 bloktan oluşuyor. Biri konut bloğu, diğerleri ofis bloğu şeklinde tasarlanan projenin blokların altını kaplayacak şekilde mağazalar yer alıyor. Porta Vadi tüm vadi içinde örneği olmayan en  geniş cadde cepheli proje. Mağaza katlarının üzerinde yer alan platformda 5 bin metrekareye kadar tek katta ofis alanı yaratılabiliyor. Geri kalan 3 blokta 48 metrekareden 2 bin metrekareye kadar modüler yapıda ofisler tasarlanmış. Küçük metrekare ofislerin daha geniş kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde her kata toplantı odaları ve mutfak ve tuvaletler konulmuş. Lansmana özel ofis fiyatları metrekaresi 12 bin TL+KDV en küçük 48 m2 550 bin liraya ofis sahibi olunabiliyor.

Konut tarafında da en küçük metrekarenin 1+1 de 95 m2 olan projede net/brüt oranı yüzde 25’in altında. Teknoloji olarak üste seviyede donatılarla yapılan projede bağımsız bölüm başına 2.5 otopark alanı veriliyor. Projede ofis orman manzarasına hakim bloğun terasına konumlanmış. Konutlarda m2 fiyatları 9 bin lira civarında. Diğer projelerle karşılaştırıldığında rekabetçi fiyatların olduğunu söyleyen Mete Akyüz “bizi farklı kılan metrekarelerimiz ve sunduğumuz olanakların diğerlerine göre farklı olması” dedi.

Lansmana özel yüzde 20 peşinat 36 ay vade farksız kampanyamız şirket bünyesinde ayrıca lansmana özel peşinatsız 60 ay ‘0 faiz’ kampanyası yer alıyor “dedi.

Porta Vadi 2018 ‘de teslim

Sermaye piyasası kökenli ortaklarının olduğunu söyleyen Mete Akyüz şehir merkezinde gelişme potansiyeli olduğunu gördüğümüz yerden arazi alıyoruz. Finanskent projesinde de öyle yaptık. Finansal analizini başta çok dikkatli yapıyoruz. Parasal maliyet zaman ve nihai değer açısından. Gerekli olduğu kadar para enjekte ederek yürüyoruz. Dış kaynak kullanmadan projemizde şu an üçte biri tamamlandı. 2018 de bitecek. Bu noktaya kadar getirdik. Biz yatırımcımız diyoruz çünkü bizden ofis mağaza alanlar lansman fiyatlarından alanlar anahtar teslim sırasında birebir yapıyorlar. Bu projemizin de güzel bir getirisi olacak. Teslimden sonra da değer kazanacak. Caddenin nihai halini biz biliyoruz. Planlamanın başından beri içindeyiz. Konser alanları sinema salonları, her türlü sosyal alanları olacak.

Amerika’da Florida’da ve New York ‘da ofis açtıklarını ifade eden Akyüz; yabancı yatırımcının ilgisinin olduğunu, onlarla birebir iletişim kurmak amacıyla bu şirketi kurduklarını, yatırımcının istikrar istediğini 2017 de Türkiye ve Dünya’daki belirsizliklerden sektörün etkilendiğini, bunun yanında kur artışından dolayı da cazip geldiğini, 2018 de çok daha iyi olacağını düşündüklerini aktardı.

Akyüz; Cendere Vadisi’nde ve diğer gelişme aksı olan bölgelerden arazi bakıyoruz dedi.

 

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin