5 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaSektörden HaberlerPamukkale'ye kentsel dönüşüm dopingi

Pamukkale’ye kentsel dönüşüm dopingi

Termal tesislerin yakınında TOKİ konutları yükselecek. Denizli'de konut projeleri. Pamukkale'de TOKİ evleriyle ilgili gelişmeler haberimizde. TOKİ Başkanı Ergün Turan, kentsel dönüşüm projesinin Denizli'de kaplıca turizmine kan getirdiğini söyledi. 
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Denizli'ye bağlı Pamukkale Karahayıt Mahallesi'nde yapılacak kentsel dönüşüm projesiyle ilgili basın toplantısına katıldı. Ergün Turan burada dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ergün Turan, projenin kaplıca turizmini hareketlendirdiğini gözlemlediklerini ifade etti.

'Bölge cazibe merkezi haline gelmeye başladı'

TOKİ Başkanı Ergün Turan toplantı sonrası projenin geldiği noktaya ilişkin de şunları söyledi:
" 6-7 Ocak'ta yapacağımız toplantıda hangi aşamaya geldiğimizi test edeceğiz. İnşallah Denizli için hayırlı olur. Bizden konut bekleyen vatandaşlarımız için 2017 yılı çok daha iyi bir yıl olacak. Termal turizm merkezlerinden Pamukkale'nin Karahayıt Mahallesi'nde inşa ettiğimiz yapılar, ülke turizmine, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak bir aşamada. Karahayıt'ta kentsel dönüşüm projesi kapsamında yaptığımız sosyal konut ve tesislerle bölge, termal turizm açısından cazibe merkezi haline gelmeye başladı."

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI