4 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaYaşamİstanbul'un tek medikal termal otel faaliyete geçti

İstanbul’un tek medikal termal otel faaliyete geçti

İstanbul, 60 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen 80 odalı dev kaplıca oteline kavuştu.
Tuzla'da inşaa edilen otel İstanbul'un tek medikal termal tesisi olma özelliğini de taşıyor. 
Bu yatırımı gerçekleştiren Tuzla İçmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Köse, 80 odalı İstanbul Medikal Termal Kaplıca Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde şifalı sulardan gelen doğal tedavi yöntemleri ile tıbbın imkanlarını kaynaştırdıklarını dile getirdi. 

Tesisin özellikleri
Tesiste Köksal Köse'nin aktardığı bilgilere göre 52 standart odanın yanı sıra 16 termal oda, 8 connected oda ve iki engelli odası ile iki de suit oda yer alıyor.
İstanbul Medikal Termal Kaplıca eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde 5 tanesi tedavi amaçlı olmak üzere dokuz da havuz yer alıyor.

Nelere iyi geliyor
Boyun ve bel fıtığından şeker hastalığının oluşturduğu sorunlara, cilt problemlerine kadar birçok hastalığın tedavi edilebildiği merkezde ihtiyaç duyan hastalara özel şifalı su ve beslenme kürleri uygulanarak vücudun tam anlamıyla toksinlerden arınması amaçlanıyor.

Yeni yatırımlar gelebilir
Bunların dışında Tuzla İçmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Köse bölgede yeni yatırımların istihdam yaratacağını belirterek, “Bölgeye bugüne kadar 115 milyon liralık yatırım yaptık. Ancak ortam uygun olsa 33 milyon dolarlık daha yatırım yapabilecek kaynak var. Bölgedeki kaynaklar tam kapasite işletilebilse 200 milyon dolarlık yatırım ve bin kişilik istihdam potansiyeli taşıyor” şeklinde konuştu. 

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI