15 Temmuz 2024 Pazartesi
Ana SayfaVideolarBasın ToplantılarıOptimal, "Millstone" markalı gayrimenkul projelerine Akçakoca Kalekoyu ile başlıyor..

Optimal, “Millstone” markalı gayrimenkul projelerine Akçakoca Kalekoyu ile başlıyor..

Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Optimal, Millstone markasıyla Düzce’nin Karadeniz sahillerindeki ilçesi Akçakoca’da hayata geçireceği yeni projesi Kalekoyu ve gelecek dönem Gayrimenkul Yatırım hedefleri, Optimal Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özdemir evsahipliğinde 27 Nisan 2023 perşembe günü gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtıldı.

Bugüne kadar 5 milyon metrekarelik projenin inşasında rol alan Optimal, edindiği tecrübeyi ‘Millstone’ markasıyla gayrimenkul projelerine aktarıyor. Optimal’in yeni yatırımı Batı Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Düzce Akçakoca’da olacak. 250 Milyon TL yatırım bedeline sahip Akçakoca Kalekoyu’nda bu ay temel atılacak.

Ulusal ve uluslararası alanda konut, otel, ofis, AVM, eğitim yapıları, spor tesisleri, medikal ve sanayi gibi yapıların projelendirme ve müşavirlik aşamalarını baştan sona gerçekleştiren Optimal, bugüne kadar birçok prestijli projeyi teslim etti. İnşaat yönetimi, yatırım fizibilitesi, tasarım yönetimi, ihale ve satın alma yönetimi gibi faaliyetleriyle 5 milyon metrekareden fazla inşaat alanında proje yürüttü. Şu anda 20’nin üzerinde lokasyonda 10 ofis ve 500’ü aşkın personelle operasyon yürüten Optimal, uluslararası büyüme vizyonuna da sahip. Optimal’in elde ettiği bu başarılar iş dünyasının da dikkatini çekmiş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından açıklanan Türkiye 100, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında 2019 yılında ikinci sırada yer aldı.

Optimal Pro Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özdemir ise İnşaat Yüksek Mühendisi. Yüksek lisansını İngiltere’de yapan Özdemir, deprem alanındaki çalışmalarıyla ödüllü Ferro çimento türünün, depreme karşı dayanıklılığı üzerine çalışmalar yapan Özdemir, yoğun laboratuvar araştırmaları sonucunda deprem alanında yazdığı Teknik Makale 2002 yılında Fransa Yapı Onarım Konferansı ve İngiltere İnşaat Mühendisleri Odası tarafından ödüllendirildi. Bu çalışmaları uluslararası arenada da takdir gören Özdemir, birçok iş teklifi aldı ve İngiltere merkezli Jacobs’ta nükleer departmanında görev aldı. Özdemir, İngiltere’de farklı şirketlerde ve görevlerde çalışmalarının ardından 2010 yılında Türkiye’de Optimal’i kurdu. Optimal’in Frankfurt ve Londra’da da ofisi bulunuyor.

Millstone markalı ilk gayrimenkul projesi Düzce’nin Akçakoca ilçesinde hayata geçiriliyor

Optimal, genç, dinamik ve deneyimli kadrosuyla, yıllar içerisinde oluşan uzman iş ortakları ve edindiği tecrübeyi şimdi de gayrimenkul geliştirme alanında yatırım yaparak değerlendirmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda kurulan Millstone markasıyla ilk yatırım Düzce’nin Batı Karadeniz kıyısında yer alan Akçakoca ilçesine olacak. “Yeni bir iklim, yeni bir yaşam” mottosuyla hayata geçecek Kalekoyu projesi, ormanla, denizle iç içe villa ve dairelerden oluşuyor. Yatırım bedeli 250 Milyon TL olan projede bu ay itibarıyla temelin atılması planlanıyor.

Optimal Pro Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, “Düzce Akçakoca; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının 2022’de yayınladığı çölleşme raporuna göre Türkiye’deki çölleşme olasılığının en düşük olduğu yer olarak belirtilmiştir. Küresel ısınma sonucunda ortaya çıkan hava sıcaklıklarındaki artış, her geçen gün güneyden kuzeye doğru ilerliyor. Batı Karadeniz kıyısında yer alan Akçakoca Kalekoyu; eski zamanların güney iklimini, Türkiye’nin kuzeybatısında sunuyor. Optimal olarak bugüne kadar edindiğimiz tecrübeyi böyle bir yatırım alanında değerlendirmek istedik. Bu ay sonunda ilk blokun temelleri atılacak” açıklamasını yaptı.

Akçakoca’nın yaz aylarında turistlerden çok talep gördüğünü, Karadeniz’in en büyük otelinin bu bölgede yer aldığını anlatan Özdemir, “Akçakoca’ya yaz aylarında günlük 40 bin araç geliyor. Yerli turistin de sevdiği bir bölge. Hem yerli turistin sevdiği bir bölge hem de bizim kitlemiz bu bölgede bulunuyor” dedi.

Millstone Kalekoyu projesi hakkında..

Ülkemizin sayılı mavi bayraklı plajlarına yürüme mesafesinde, yemyeşil doğasıyla Batı Karadeniz’in masmavi denizini buluşturan Akçakoca Kalekoyu’nda 107 daire ve 7 villa yer alıyor. Havuzlu villalar, dubleks daireler, geniş teraslı zemin kat daireler, müstakil kullanımlı bahçe daireleri gibi pek çok seçeneği bir arada bulunduran projede, toplam brüt alanı 282 metrekare olan 5+1 villa, 182 metrekarelik 3+1 dubleks, 138 metrekarelik 2+1 dubleks, 152 metrekarelik 3+1 daire, 122, 133, 98 ve 88 metrekare büyüklüklerinde 2+1 daire ile 89 metrekarelik 1+1 daire seçenekleri yer alıyor.

Millstone Akçakoca Kalekoyu’nda satış fiyatları ve lansmana özel ödeme koşulları

Projede lansmana özel yüzde 20 indirimle birlikte metrekare satış fiyatları 22.000 ile 28.000 TL arasında değişiyor.

Peşin ödemelerde yüzde 5 indirim yapılıyor.

Konut alıcılarına; lansman fiyatı üzerinden yüzde 50 peşin, kalan yüzde 50 için 24 ay vadeli veya yüzde 30 peşin ve lansman fiyatının üzerine yüzde 10 koyarak kalan yüzde 70 için 24 ay vade seçenekleri sunuluyor.

Akçakoca, ulaşım açısından da çok merkezi bir konumda. İstanbul ya da Ankara’dan Kuzey Marmara ve TEM otoyolları kullanılarak sadece 2 saatte Kalekoyu’na ulaşılabiliyor. Burada yaşayanlar yalnızca yaz aylarının değil dört mevsimin tadını çıkaracak. Yakın mesafede bulunan Abant, Yedigöller Milli Parkı, Topuk ve Kardüz yaylaları, Kartalkaya Kayak Merkezi ve Gölcük Tabiat Parkı da kış aylarında tercih ediliyor. Projeye Abant 1 saat, Gölcük 1 saat 15 dakika, Kartalkaya 1.5 saat mesafede yer alıyor.

Akçakoca Kalekoyu projesi enerji verimliliği ve çevre ön planda tutularak tasarlanıyor. Otopark üstlerinde kullanılacak güneş panelleriyle doğadan enerji elde ediliyor. Yağmur suları, toplama sistemleriyle depolanarak bahçe sulamasında kullanılıyor. Yüksek verimli ısıtma-soğutma sistemleriyle, son teknoloji led aydınlatmalarla ve bina otomasyon sistemiyle enerji verimliliği üst düzeye çıkıyor. Böylece hem doğal kaynaklar korunuyor hem de ortak alan giderlerinde tasarruf sağlanıyor.

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI