20 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaVideolarEmlakdream.tvMaasfeh: "Topkapı'da Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümlerden birini yapıyoruz"

Maasfeh: “Topkapı’da Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümlerden birini yapıyoruz”

Akzirve Gayrimenkul CEO’su İbrahim Maasfeh, Topkapı'da hayata geçirecekleri yeni projenin Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümlerden olacağını söyledi. 

Akzirve Gayrimenkul CEO’su İbrahim Maasfeh, Topkapı’da hayata geçirecekleri yeni projenin Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümlerden olacağını söyledi.

Akzirve Gayrimenkul tarafından Topkapı’da hayata geçirilecek olan karma özellikli yeni projelerinin ön tanıtımı amacıyla basın toplantısı düzenlendi.

Maasfeh, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tek parsel üzerinde en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçirdiklerini belirtti.

Projenin 50 bin dönümün yeşil alan olduğunu anlatan Maasfeh, ” Örnek bir proje oldu.
Projenin lokasyon ve Tarihi Yarımadaya yakın olması gibi önemli özellikleri var. Ulaşım akslarının merkezinde değerli bir alan. Yeşil alanlara önem verdiğimiz için güzel bir proje oldu.” dedi.

“Ticari alanlar satılmayacak”

Maasfeh, aile odaklı bir proje yaptıklarını aktararak, “Bin 700 konut sadece aile oturum odaklı. 22 bin metre yeşil alan. İkinci bir avlu olacak. Onun çevresinde rezidans, ticari üniteler ile alışveriş yeme içme alanları bulunacak. Bu konsept oturanlar için çok değerli.
Araziyi satın aldık. 4 yıl önce başlayan bir süreç. 250 milyon dolar arazi geliştirme oldu. Ortak alanlar ve satış alanlarını tek paket haline getirdik. 244 hissedar var. Hepsine birer daire verdik. Arsa malikleri ortak gözüyle baktık.” diye konuştu.

“Ortalama metrekare fiyatı 8-9 bin lira olacak”

Projenin yapıldığı bölgede ortalama metrekare fiyatların 8 bin ile 12 bin bandında olduğunu dile getiren Maasfeh, şöyle devam etti:

“Bu projede 8-9 bin fiyat düşünüyoruz. Lansman öncesi fiyatlar bu. İstanbul’da böyle bir alanda bu fiyatı bulmak zor. Ön talep süreci başladı. Yaz gibi satışlara başlayacağız. Kampanya konusunda çalışmalar devam ediyor. Bazı bankalarla görüşmeler devam ediyor. Faizlerin bir kısmın şirket üstlenecek. Şirket bünyesinde de çeşitli ödeme koşulları olacak.
Ticari alanları şu an satmayacağız. İleride belki satabiliriz. Burada yaşayanların ihtiyaçlarını karşılayacak bir yer olacak.”

“Faizlerin inmesi bizi rahatlatır”

İbrahim Maasfeh, Strata projesinde birinci etabın bitmek üzere olduğu bilgisini vererek, “Birinci etapta 747 konut var. 11 ay içende bunları sattık. İkinci etapta yüzde 40 satış oldu. Hem inşaatlar devam ediyor. Erken teslim yapacağız. Faizler çok yüksek. Bunun düşürülmesi için özel bir kampanya yapılacak. Bu çok faydalı olacak. İndirimlerin kalıcı hale getirilmesi lazım. Kentsel dönüşüm yapılacak. Konut ihtiyacı var. Faizlerin inmesi bizi rahatlatır.”

Yabancı yatırımcı olarak Türkiye’den memnun olduklarını vurgulayan Maasfeh, “Türkiye’de ciddi fırsatlar var. Sadece inşaat değil, tüm sektörlerde var. Ekonomi istikrarlı büyüyor. Çevre ülkelerin hali malum. Türkiye içi ve dışındaki olaylara rağmen Türkiye’de bu sektör büyüyor. Yabancı yatırımcı ilgisi artıyor. Burada yatırım yapıyoruz. Yabancı yatırımcı gelsin görsün. Hiçbir sıkıntı yok. Uluslararası değerlendirmelerin farklı amacı olabilir. Biz buradaki durumu yakından görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI