Konya’da 4 fuar kapılarını açıyor

0

Tüyap Konya Fuarcılık AŞ tarafından ilgili kurum ve kuruluşların da desteğiyle 19-22 Nisan tarihlerinde Konya Gayrimenkul Fuarı, Konya İnşaat Fuarı, Konya Kent 2018 ve Konya Mobilya Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı düzenlenecek.

Konuyla ilgili basın açıklamalarında bulunan Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Ayyıldız eş zamanlı düzenlenecek fuarların sektörler arasında sinerji yaratacağını söyledi.

Ayyıldız, inşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya-dekorasyon firmalarının ve Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan belediye başkanları, daire başkanları ve ilgili müdürlüklerin buluşacağı fuarda, yeni iş birliklerinden doğacak etkileşimin yerel piyasayı da canlandırmasını beklediklerini anlattı.

“40 bine yakın ziyaretçi bekleniyor”

Bu yıl 40 bin metrekarelik alanda 217 firmanın katılımıyla hazırlanan fuarlara, yurt içi ve yurt dışından 40 bine yakın ziyaretçi beklediklerini aktarın Ayyıldız, şu bilgileri verdi:

“Bu sene Konya Gayrimenkul Fuarı’nın olumlu geri dönüşlerine istinaden katılımcı firmalarımız için bir salon daha ekledik. 100 bin TL’den 5 Milyon TL’ye kadar farklı bütçelere hitap eden; stüdyo dairelerden lüks villalara, sanayi sitelerinden kentsel dönüşüm projelerine, arsalar, ofisler ve yüzlerce farklı proje Tüyap Konya’da profesyonel ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.Kentsel dönüşüm projeleriyle de ilgili detaylı bilgiler fuarda ziyaretçilere aktarılacak. Böylesine önemli bir sektöre yönelik düzenlediğimiz fuar, başta Konya olmak üzere tüm bölge ekonomisi ve yatırımları için olumlu katkılar sağlayacaktır. Gayrimenkul satışlarında Konya’nın ilk beş şehir arasında bulunduğu gerçeği, gayrimenkul sektörünün ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Bu çerçevede bu yıl ikinci defa düzenlediğimiz Konya Gayrimenkul Fuarı’nda en yeni yatırım fırsatları görücüye çıkacak.”

“Her türlü ihtiyaç fuarda bulunacak”

İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olduğunu belirten Ayyıldız, “Yine yoğun iş gücü kullanımı sayesinde tarımdan sonra en yüksek istihdamı sağlayan sektördür. TİMFED ve KONTİMDER’in değerli destekleriyle bu sene on beşincisini düzenleyeceğimiz Konya İnşaat Fuarı her geçen gün büyümektedir. Bugün geldiğimiz noktada birçok ulusal ve uluslararası firma fuarda yerini aldı. Konya İnşaat Fuarı’nda yapı malzemelerinden mutfak-banyo mobilyalarına, izolasyondan kapı-pencere, cephe sistemlerine, vitrifiye ürünlerden, boyaya kadar en geniş ürün yelpazesinde inşaat malzemelerine ait her türlü ihtiyaç profesyonel ziyaretçilerle buluşacak.” diye konuştu.

Ayyıldız, fuarlarda 200’ün üzerinde firmanın katılacağını dile getirerek, “Hafta sonu ağırlıklı olarak otobüs organizasyonları ile çeşitli şehirlerden gelecek heyetlerin yanı sıra, 4 gün boyunca mimarlara, müteahhitlere, inşaat ve makine mühendislerine, belediye başkanlarına ve daire başkanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarındaki üst düzey yetkililere ve halkımıza Konya’da Tüyap çatısı altında ev sahipliği yapılarak, Konya’da 21. yüzyıl kent insanına çağdaş yaşam koşullarını sağlayabilmek amacıyla ihtiyaç duyulan hizmet ve projeleri kapsayan teknolojik yenilikler, ekipman ve donanımlar geleceği inşa eden fuarlarımızda topluca sergilenecektir.” ifadelerini kullandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin