“Konutta para Türkiye’ye akacak”

Sıtar İnşaat İcra Kurulu Başkanı Müslim Güzel, son dönemde Türkiye'nin güvenilir liman olduğunu belirterek, bundan dolayı dünyanın her yerinden çok sayıda kişinin konut almak için Türkiye'yi tercih etmeye başladığını söyledi. 

0

Sıtar İnşaat İcra Kurulu Başkanı Müslim Güzel, son dönemde Türkiye’nin güvenilir liman olduğunu belirterek, bundan dolayı dünyanın her yerinden çok sayıda kişinin konut almak için Türkiye’yi tercih etmeye başladığını söyledi.

Güzel, son projeleri Ebruli Ispartakule için Çırağan Sarayı’nda düzenledikleri basın lansmanının ardından Emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, Ispartakule-Bahçeşehir bölgesinin her geçen gün geliştiğini belirtti.

“Çok iyi bir lokasyon”

Bölgenin avantajlı bir lokasyonu olduğunu anlatan Güzel, “Lokasyon olarak en uygun yer Ispartakule. Yakında metro da gelecek. Ayrıca otobana 2 kilometre, havalimanlarına yakın, lokasyonu iyi bir bölge. Bölgenin tek Emlak Konut projesi. Hem yerli hem de yabancını tercih ettiği, hareketli bir bölge. Bölgedeki metrekare birim fiyatları 3 bin 800 ile 4 bin 200 arasında değişiyor.” dedi. 

“Türkiye’ye para akacak”

Güzel, konut fiyatlarında artış olacağını aktararak, “Ortadoğu’da şu anda güvenli, yatırım yapılacak yer kalmadı. Şu anda bölgedeki tek güvenli liman Türkiye. Herkes burada yatırım yapmak istiyor. Ortadoğu halkları, Amerika’dan gelenler var Türkiye’ye. Yatırım yapılacak bir yer. Ciddi bir hareketlilik var. Önümüzdeki aylarda Türkiye paranın akacağı bir ülke olacak. Bundan dolayı da konutta artış olacak.” diye konuştu.

“Müthiş bir kampanya yapıyoruz”

Ebruli Ispartakule projesinin 600 milyon lira maliyetli, 724 konut ve 52 ticari üniteden oluştuğunu dile getiren Güzel, şöyle devam etti:

“Bu kapsamda yüzde 10 peşin, yüzde 10 bir yıl sonra, yüzde 10 iki yıl sonra, yüzde 5 ise 30 ay sonra, kalan 65’ini de 84 vadeye bölen bir kampanya başlatıyoruz. Buna göre fiyat anlamında çok ucuz, bankayla kıyaslanınca, 84 ay kalan yüzde 65’i bankadan aldığımızdaki müşterinin elde edeceği kar maliyetin yüzde 40’ına denk gelen çok müthiş, geçici, sınırlı sayıda bir kampanya. Bu yüzden vatandaşlarımızın acele etmesinde fayda var. Projedeki fiyatlar 430 bin ile 800 bin lira arasında değişiyor.”

Güzel, projenin yüzde 82’sinin yeşil alan olduğunu kaydederek, “Çok ince detaylar düşünülerek yapıldı. Bundan dolayı proje gecikti. Her daire için 2’şer otopark, aynı cadde üzerinde iki katlı bir yapısı var. Araba geçişi yasak. Kapalı yüzme havuzlara, fitness, savuna, yağmur toplama merkezleri gibi çok aktivite barındıran bir proje. Teslim 2020’de olacak. Bir parselin iki bloğu bitmek üzere. Hızlı devam ediyor. Yabancı için yüzde 10’u geçmeyecek.” ifadelerini kullandı.

 

 

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin