7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaManşetKonut alanların borçları güncellenecek

Konut alanların borçları güncellenecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor. Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor." açıklamasında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor. Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor.” açıklamasında bulundu.

Çeşitli etkinliklere katılmak için Malatya’da bulunan Kurum, Malatya Valisi Ali Kaban’ı ziyaret etti.

Ardından valilik toplantı salonunda Malatya’daki TOKİ yatırım ve çalışmaları konusunda toplantı düzenledi. Basına kapalı düzenlenen toplantıya Malatya Valisi Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Bakan Kurum daha sonra yaptığı açıklamada, ev borcu olanlar için müjdeli bir haber verdi.

Kurum bu konuda, “Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor. Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor.” dedi.

Kaynak: Hürriyet

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI