24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetİstanbul’un denizden ulaşım imkanına sahip ilk ve tek markalı konut projesi..

İstanbul’un denizden ulaşım imkanına sahip ilk ve tek markalı konut projesi..

Mercan Tuzla Vesen Yalıları, deniz ve yat tutkunları ile buluştu..

Tuzla Mercan’da İller Bankası ve Vesen Yapı işbirliğiyle geliştirilen Vesen Yalıları projesi, 11–20 Kasım tarihleri arasında Marin Turk İstanbul Port City’de düzenlenen Bosphorus Boat Show’a sponsor oldu. 

Vesen Yalıları Satış ve Pazarlama Müdürü Nermin Karaman, emlakdream.com Genel Yayın Yönetmeni Ayla Özer’e hem bu fuara neden sponsor oldukları hem de projeleri hakkında bilgiler verdi.

İstanbul Anadolu Yakasının denize sıfır markalı ilk ve tek konut projesi olduğunun altını çizen Nermin Karaman, aynı zamanda projeye denizden ulaşımın da sağlandığı belirterek buna istinaden denizin üstündeki en büyük buluşmalardan biri olan bu organizasyonda yer almak istediklerini söyledi.

Vesen Yalıları’nın İller Bankası garantörlüğünde arsa karşılığında gelir paylaşımı bir proje olduğunu kaydeden Karaman, 48 bin metrekarelik arazide, 16 blokta sadece 158 yalı dairesinin olacağını, proje alanının yüzde 80’inin yeşil alana ayrıldığını ve yine projenin özel bir kumsal alanının olacağını kaydetti.

Projenin kaba inşaatının yüzde 70 oranında tamamlandığını ve programlarının yaklaşık 3 ay öncesinde olduklarını ifade eden Karaman, projedeki tüm dairelerin deniz manzarasına sahip olduğunu dile getirdi.

Vesen Yalıları’nda küçük dairelere yer vermediklerini kaydeden Karaman;  3.5+1, 4.5+1 ve 5.5+1 kat planlarındaki dairelerin büyüklüklerinin 214 metrekareden başladıklarını sözlerine ekledi.

Projenin sosyal donatıları hakkında da bilgiler veren Vesen Yalıları Satış ve Pazarlama Müdürü Nermin Karaman; deniz kotunda 1600 metrekarelik sosyal tesis alanlarının olduğunu, burada biri açık biri de kapalı olmak üzere 2 adet yüzme havuzu olduğunu, bir spor salonu, sauna, restoran, karaoke ve sinema odaları gibi etkinlik alanlarının olduğunu, yine projenin içinde kesintisiz yürüyüş yollarının olduğunu, blokların altında 2 katlı kapalı otopark bulunduğunu, bunların yanı sıra 1500 metrekarelik ayrı bir alanda çocuklar için survivor alanı oluşturduklarını, burada evcil hayvan gezdirme alanlarının da  olduğunu, 3500 metrekarelik bir alanın da tenis kortlarına, futbol ile basketbol sahalarına ve Açıkhava fitness alanlarına ayırdıklarını söyledi.

Projede satışların yüzde 60 oranında tamamlandığının altını çizen Karaman, 48 bin metrekarelik bir alanda daha yoğun bir proje hayata geçirmek yerine, ailelere yönelik, daha geniş ve ferah bir konsepti tercih ettiklerine vurgu yaparak Vesen Yapı’nın bundan sonraki projelerinde de aynı niş tasarımın olacağı bilgisini paylaştı.

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI