İstanbul’ da Esenyurt; Esenyurt’da Esenkent’ in yükselişi …

0

Yerleşkelerde en önemli şans; gelişilebilirlik ve ulaşılabilirliktir. Biz buna; Lokasyon… Lokasyon… Lokasyon… diyoruz. Birde buna; sağlıklı yaşam fırsatını ilave ettiğimizde bu yerde yerleşmek; yaşamak, yatırım yapmak şansdır;.
Anadolu’da  yerleşim yerleri kurulurken “ su veya  termal kaynakları “  kenarları tercih edilirmiş.  Esenyurt’ un  E5 ve E6 ana ve yan yollarının kesişme noktasında ki konum avantajına  üç yıl önce şans eseri bulunan termal su yatakları  ilave edilmiş durumda…
Esenyurt'ta bulunan hipertermal su mineral seviyesi ile Türkiye'nin en zengin şifalı suyu olmakla birlikte bu özelliğiyle dünyada sayılı şifalı sular arasına bugünden girmiş.
Esenyurt termal kaynakları ile Türkiye ve İstanbul turizminden pay almaya hazırlanıyor. Termal ve sağlık turizminde hızla yükselen Ortadoğu ve Körfez ülkeleri vatandaşlarının İstanbul tercihinde ilk sıraya oturtukları Esenyurt’ a olan talebi daha da artıracak ve güçlendirecektir.
Esenkent; Esenyurt’ un modernleşen yüzü olarak dikkat çekmektedir.. Esenkent, ;  modern siteler bazında gelişmenin,  AVM’ ler, Sağlık merkezleri, eğitim kurumları, ticari ve sosyal aktiviteler, eğlence ve dinlence alanları ile  “ modern bir kent “ yerleşim/yaşam tercihi yolunda hızla ilerlemektedir….
Esenkent  gayrimenkul karmasında; villa, daire, residance, home-office, office, AVM,Mağaza gibi ihtiyaça göre tüm çeşitlilik gözlemlenmektedir.
Esenyurt’ da Gayrimenkul projeleri, proje karmasında otel yatırımlarına yer verebileceği gibi Esenyurt’ un dışa açılan kapısı  Esenkent otel yatırımcılarına ev sahipliği yapacaktır.
Bu gelişmeler özellikle Sanayiden; Kentsel dönüşüme geçiş süreçi yaşayan Esenkent’ de  arsa/arazi değerlerinin yükselişini hızlandıracaktır.
Onur Beton & Onur Çimento, Garanti Koza, Akiş, Makyol gibi Türkiye’ ye yön verenler  Esenyurt’ a; Esenyurt’ a  yön verenler Onur Park Life, Santral, KozaPark, Akbatı gibi projeleri ile  Esenkent’ e yöneliyor.
Konumlar, bir yerleşkenin kaderi ve geleceğidir. Sizleri Esenyurt’ un kaderinde,Esenkent’ in  geleceğinde yer almaya davet ediyorum.     İşte bu şansın desteği ile Esenyurt  ve Esenkent uçacak…
 
BİLGE ÖZDEMİR
REDAC & EMLAKCHI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin