GAYRİMENKUL SATMAYI NE ZAMAN ÖÐRENECEÐİZ !…

0

Gayrimenkul sektöründe, pazarlamanın “ inşaat başladığında veya inşaat bittiğinde “ başlamadığını… pazarlamanın “proje geliştirme ve tasarım“ aşamasında başladığını öğrendiğimiz zaman “satmayı“ öğreneceğiz…

Çeyrek asırlık gayrimenkul sektörü tecrübem içinde, 15 yıldan beri kadrolarımla yürüttüğüm proje satış faaliyetlerini sonlandırarak, bilgi ve tecrübelerimi 2017 yılında “inşaat/gayrimenkul/müteahhit firmalar ve/veya projelerine“ aktarmak için  DANIŞMANLIK  HİZMET çatısında  topluyorum.

Bu doğrultuda, son dönemin danışmanlık isteklerinde “biz proje geliştiriyoruz /  siz  satın, çok iyi yaptık ama satamadık “ mantığı  ile haraket eden firma ve projeler ile karşılaşıyorum.

25 yıl içinde, başarı ve başarısızlıklarımla; gayrimenkul projelerinde başarıya giden yolun anahtarının,  “doğru ürün karması ile projeyi buluşturabilme“ ve “kalite / fiyat dengesi“ formülünde yattığını gördüm.
Geliştirilen gayrimenkul projelerinin bölgesel talep ve ihtiyaç seviyelerine göre  planlanıp mimari tarzın geliştirilmesi,  projenin başarısında hayati önem taşımaktadır. Başarılı projeler  plan üzerinde tüm fonksiyonları ile müşteri talebine yanıt verebilen projelerdir.
Artık; Gayrimenkul sektöründe her geçen gün artan ciddi rekabet koşulları söz konusu olmaktadır“ Bence; Bana göre… O yaptı, sattı;ona göre“ yaklaşımları “Kopyalama, Kes Yapıştır konut tasarımı, proje devri“ bitiyor.

Yeşil ve havuzun yetmeyeceği günler geliyor …
Devir; tüketicilerin isteklerini anlama, ihtiyaç ve inovasyon ile  talep yaratma devri. İnşaat ve gayrimenkul’ de; tasarım,üretim, pazarlama, satış, satış sonrası uzun vadeli bir yatırım ve değişim süreci gerektirdiğinden şimdiden bu alanlarda planlama yapmanın zamanı gelmiştir.
Değişen ve digitalleşen dünya, farklılaşan ihtiyaçlar, ileri teknoloji, Türkiye dinamikleri, nüfus ve demografik özellikleri gayrimenkulde farklılaşılarak yaratılacak yeni/genç ve/veya kendilerini yenileyebilecek marka değerlerine ihtiyaç göstermektedir.

Yaratıcılığın, ticari ustalıkla birleşme zamanı …..
Teknoloji ile tasarımın; inovasyon ile birleştiği yerde hayata geçen  projeler “kâr, kârlı büyüme ve markalaşma“   yollarını açacaktır.
Gayrimenkul sektöründe başarı; Küresel düşünen ve şehirlerin temel ekonomilerini takip eden Gayrimenkul yöneticilerinin yön vereceği trendler ile sağlanacak ve  Türkiye emlak sektörünü geleceğe taşıyacaktır.

Bilge Özdemir;
Redac & Emlakchi Real Estate Danışmanlık  
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin