Eston Şehir Koru’nun örnek daireleri tanıtıldı

Polatyol tarafından İstanbul'un gözde ilçelerinden Bahçeşehir'de hayata geçirilen Eston Şehir Koru projesinin örnek dairelerin tanıtımı yapıldı.

0

Polatyol tarafından İstanbul’un gözde ilçelerinden Bahçeşehir’de hayata geçirilen Eston Şehir Koru projesinin örnek dairelerin tanıtımı yapıldı.

Tanıtımı yapılan projenin ikinci fazda satışa çıkarılan “Koru Daireleri”nde lansmana özel ekstra yüzde 5 indirim, yüzde 5 peşinat ve 60 ay 0 veya 120 ay 0,95 faiz fırsatı sunuluyor. Söz konusu dairelere 4 bin 600 liradan başlayan taksitlerle satılıyor.

Eston Şehir Koru’da daire tipleri ve sosyal alanları

Eston Şehir Koru, meydanları, koruları, açık hava sineması, amfi tiyatro, meyve bahçesi, göleti ve evcil hayvan parkı gibi sosyal alanları bulunuyor.

Projede ağırlıklı olarak villa, katlı villa, 5 katlı koru konakları ve 7-8 katlı koru evleriyle toplam bin 90 konut v 31 ticari üniteden oluşuyor. 2019’un ikinci yarısında tamamlanması planlanan projede 2+1’den 5,5+1’e kadar konut tipleri bulunuyor.

Bu arada tanıtımı yapılan garden dubleks ve 3+1 tipindeki örnek daireler katılımcılar tarafından beğeni topladı.

“Büyük bölümü satıldı”

Lansmanda konuşan Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, 2017 yılında dünyanın en büyük 250 müteahhidi arasına girmeyi başardıklarını söyledi.

Polat, 1960’yı yıllardan bu yana inşaat sektöründe hizmet verdiklerini anlatarak, “Eston İnşaat da gayrimenkul yatırımı için aldığımız şirket. Bu proje 200 dönümlük alana ayrılan büyük bir yerleşim alanı. Gerçek manada bir koru oluşturmak istiyoruz. Bahçeli ve yeşille iç içe bir hayat tasarladık. İlk etap olan koru evleri ve dairelerinin satışı Kasım’da başladı. İlk faz olan 300’e yakın konutun yarısına yakını satıldı.” dedi.

“90 dönümlük koru…”

Bu projede 90 dönüme yakın koru bulunduğunu aktaran Polat, “Aktivite, yaşam ve spor alanlarıyla keyifli bir hayat sunduğu için oldukça talep görüyor. Bin 100’e yakın konut üreteceğiz. Bin 700’e yakın ağaç ve binlerce bitki ekeceğiz. İnşaat başladı. Bundan sonra diğer fazların inşaatı ve satışına başlayacağız. Yatay, bahçeli, komşuluk ilişkilerine göre bir proje yapıyoruz. yüzme havuzları, spor alanları, bisiklet parkuru, yürüyüş yolları, gerçek manada bir koru sunuyoruz.” diye konuştu.

Yurt dışındaki yatırımlar

Polat, projenin toplam yatırım maliyetinin 850 milyon lira civarında olduğu bilgisini vererek, şunları kaydetti:

“Şu anda 120 civarı konutumuz satışta. 3 ya da 4 fazda projeyi bitireceğiz. Ana hedefimiz bu. Bir kısmı banka krediyle satıldı. Önemli bölümü şirket bünyesinde taksit ve peşin olarak satıldı. Dünya çapında projeler yaptık. Bu yılın başlarında Kuveyt ve Gürcistan’da proje imzaları attı. Kuveyt’te 8 milyon alanda bir projeye başladık. Batum’da 2 otoyol projesine imza attık. Birine başladık, diğerine başlayacağız. Hem Körfez hem de Afrika’da imza aşamasına gelen projelerimiz var.”

“Casual chic tarz kullanıldı”

Projenin İç Mimarı Jale Kulin, projenin bahçe ve yeşillik içinde yaşam tarzını tercih edecek kişilere hitap ettiğini, bu nedenle örnek dairelerin dekorasyonunun ihtişamından daha çok casual chic tarzında tasarlandığını belirtti.

Örnek dairelere 2 farklı konseptte yaklaştıklarını dile getiren Kulin, “Planlar çok kullanışlı ve net mutfaklar özellikle geniş ve ferah. Balkon alanları rahat kullanıma müsaade ediyor. Bu dairelere insan ölçeğinde çok akıcı bir işlevselliğe sahip. Her açıdan dairelerin pencereleri ile dışarıdan içeriye ilişkileri çok keyifli ve eski şehir yapılarında olduğu gibi bir bahçeye, yeşilliğe dokunacakları bir ölçekte.” diye konuştu.

Örnek dairelerin tasarımı

Kulin, garden dublex dairenin bahçeyle ilişkili şekilde tasarlandığını kaydederek, şöyle devam etti:

“Çin motifli duvar kağıdı, pastel renkler, içeriye dinamizm katıyor. Mekanı daha net olarak kullanabilmek amacıyla duvardan duvara tasarladığımız ünite, kitaplık ve büfe, örtü dolabı ihtiyaçlarını da karşılıyor. Çocuk yatak odaları bağımsız mobilyalar ile maksimum yaşam boşlukları bırakacak şekilde düşünüldü. Ebeveyn yatak odası da uyku ve dolap alanları ayrıldı. Geniş pencereler kullanıldı. 3+1 daire daha sade renklerde yapıldı. Masa bir banket oturma ile desteklendi. Salonda 10 kişiyi sıkışmadan oturtacak şekilde yapıldı. Çocuk odaları asimetrik düzenlendi.”

 

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin