Eston Şehir Koru’da lansman satışları başladı

Polatyol'un yeni projesi Eston Şehir Koru; 5 bin 500 Liradan başlayan metrekare fiyatlarıyla satışa sunuldu.

0

Dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması arasında yer alan Polatyol’un Bahçeşehir’de 215 bin metrekarelik arazi üzerinde 900 milyon TL’lik yatırım değeriyle hayata geçirdiği Eston Şehir Koru projesi; 14 kasım 2017’de; Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, Polatyol Grup CFO’su Gökhan Harunoğlu ve projenin mimari tasarımını gerçekleştiren Evrenol Mimarlık Kurucu Ortağı Mehpare Evrenol ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtıldı.

Eston Şehir Koru’da kat planları, satış fiyatları ve ödeme planı

Tamamlandığında 4 bin kişinin yaşayacağı tahmin edilen proje 1090 konut ve 31 ticari alan inşa edilecek. Projede villa, katlı villa, 5 katlı Koru Konakları ve 7-8 katlı Koru Evleri’nde 2+1’den 5,5+1’e kadar değişen kat planlarında konutlar yapılacak. Eston Şehir Koru’da metrekare satış fiyatları villalarda 5 bin 500 TL’den başlıyor, bloklarda metrekare satış fiyatları bir miktar daha düşük olacak. Konut satış fiyatlarının 126 metrekarelik 2+1’lerde 640.000 TL’den başladığı projede banka kredisi kullanılmasının yanısıra kişiye özel ödeme planları da yapılabiliniyor. Projede bahçeli evlerin fiyatı 900 bin TL ile 1 milyon 500 bin TL arasında değişiyor. Projede “yüzde 5 peşinat teslimde ödemeye başla” kampanyası da olacak.

Projede konutların 2019’un ikinci yarısında tamamlanarak teslim edilmesi planlanıyor.

Projenin tanıtımının yapıldığı basın toplantısında bir konuşma yapan Celaleddin Polat; bir önceki projeleri olan Eston Şehir Mahallem’in Bahçeşehir’e uygun olarak yeşille iç içe ve az yoğunlukta bir proje olduğunu hatırlatarak yeni projeleri Eston Şehir Koru’da da aynı şekilde yapılacağını söyledi. Projeyi 4 bin kişinin yaşayacağı keyifli bir kasaba olarak tasarladıklarını ifade eden Polat; 215 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak projede 90 bin metrekarelik alanın yeşil alana ayrıldığını ve 25 bin metrekarenin de aktivite alanı olarak değerlendirileceğini belirtti. Polat; “Bu özel proje; meyve ve sebze bahçeleri, amfi tiyatro, açık hava sineması, evcil hayvan parkı, meydanları ve korularıyla burada yaşayacak olanların hayatına renk katacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Eston Şehir Koru projesinin mimarı Mehpare Evrenol da yaptığı konuşmayla “Nefes alma noktaları, meydanlar ve korularla donatılan projedeki her metrekare, hem kişisel hayatın ön plana çıkartıldığı, hem mahremiyetin korunabildiği ve aynı zamanda sosyalleşmeye olanak veren bir formda planlandı” dedi.

Projenin tanıtım yüzü olan ünlü belgesel yapımcısı Serdar Kılıç ta “Eston Şehir Koru farklı bir proje. Bana doğanın içinde evimi yaparken yaşadığım duyguyu ve heyecanı hatırlattı. Projenin her detayında doğayla kurulmaya çalışılan ilişkiyi, yeşille kurulan doğrudan temasla diğerlerinden farklılaşan felsefesi benim burada olmamı sağladı. Burada yaşayacak çocuklar çok şanslı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Kırsalda yaşayan, okuması için anne babasının gayret ettiği, gayretli olduğunu gözlemlediğim 150 çocuğu tek tek seçip onların eğitimi için çaba harcayacağım”

Projeden elde ettiği tüm geliri çocuklara bağışlayacağını açıklayan Serdar Kılıç şöyle devam etti: “Beni takip eden insanlar beni iyi tanırlar zaten. Reklam işinde olmayı da pek sevmiyorum. Bana gelip bu proje anlatıldığında hoşuma gitti. Çünkü bir şekilde insanların tamamının kırsala dönmesi mümkün değil. Altyapı kurulmadan dönülmesi de büyük hüsran olur. O kırsal yaşantımıza değer katarak dönmemiz lazım. Bakın Avrupa’nın en genç nüfusuyuz. İnsanlarımız çoğalıyor. Gençler var. Bunlar bir şekilde şehirlerde yaşayarak hayatlarını devam ettirecek. Çocuklarımızın düzgün, arzu ettiğimiz, istediğimiz bir şehir planında yaşamaları gerekiyor. Eston Şehir Koru da bir başlangıç diye düşünüyorum. Bu bir örnek olsun. Yeni yapılacak evler, tabiatla bağı olan, güzel ilişkilendirilmiş bir mahalle, bu koru sistemi aklıma yattı. Ben de bana yakışan bir şekilde buradan elde edeceğim geliri tamamen kendim seçeceğim, kırsalda yaşayan, okuması için anne babasının gayret ettiği, gayretli olduğunu gözlemlediğim çocukları tek tek seçip onlara bağışlayacağım. Onların eğitimi donanımı, fikirlerimi düşüncelerimi, doğa ve çocuk arasındaki ilişkiyi güzel anlatarak onları beslemek istiyorum. Ben de buradan aldığım geliri onların eğitimine kullanacağım. Hatta bizzat kendi yerime davet edip, yedirip, içirip fikirlerimi düşüncelerimi anlatacağım onlara… Herhalde inşallah onlar da bir yerlere geldiğinde… Belki biri inşaat mühendisi olur, birisi proje çizer, uzman olur, birisine fikir önerir. Benim fikir ve düşüncelerim yayılsın istiyorum.”

Eston Şehir Koru projesinin konumu

Bahçeşehir’de yapılacak proje konum olarak TEM Otoyolu’nun hemen yanı başında yer alıyor. Buradan yapımı devam eden üçüncü havalimanına, Kuzey Marmara Otoyolu ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne erişim çok kolay. Metro hattına ve hızlı tren hattına yakın lokasyonda olan proje Başakşehir Devlet Hastanesi’ne, Acıbadem Hastanesi’ne, Alman Hastanesi’ne, Bahçeşehir Koleji’ne, Doğa Koleji’ne, Bilfen Koleji’ne, MEF Okulları’na, FMV Işık Okulları’na, Alkev ve İstanbul Community School gibi eğitim kurumlarına yakın bir konumda hayata geçiriliyor.

 

 

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin