27 Kasım 2023 Pazartesi
Ana SayfaManşetEmlak Katılım'dan yeni ürün.. "KAD-SİS"

Emlak Katılım’dan yeni ürün.. “KAD-SİS”

Katılım dünyasının en köklü geçmişe sahip en genç üyesi olan Emlak Katılım, yastık altı altınları ekonomiye kazandırmak için, KAD-SİS (Kuyumcu Altın Değerleme) sistemiyle ürün çeşitliliğini arttırarak müşterilerine alternatif yatırım aracı sunuyor.

Türkiye’de yastık altı altın birikiminin güvence altına alınması konusunda birçok ürün geliştiren Emlak Katılım, farklılaşan müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için KAD-SİS (Kuyumcu Altın Değerleme) sistemini hayata geçiriyor. Banka bu finansal ürünü ile yurtiçi altın tasarrufuna yönelik önemli bir adım atmış oluyor.

Fiziki altınlar 24 ayar gram cinsinden hesaba aktarılıyor

KAD-SİS, Emlak Katılım müşterilerinin ellerinde bulundurduğu altınları sisteme dâhil seçkin kuyumcular aracılığı ile haftanın her günübanka hesaplarına kolayca ve güvenle aktarmasını sağlayan bir sistem. Banka müşterileri yastık altındaki fiziki altınlarını(gram,çeyrek, yarım, cumhuriyet, bilezik, yüzük, kolye vb. 14,18 ve 22 ayarda olan çeşitli saflık derecesindeki ziynet)banka hesaplarına yatırmak için, belirli bir günde belirli bir banka şubesinde altın kabul günü olmasını beklemeden, sisteme dahil seçkin kuyumculara,en yakın Altın Değerleme Noktasına (ADN) giderek, altınlarının güvenli bir şekilde değerlemesini yaptırabiliyor. Anında sistem içerisindeki banka hesaplarına 24 ayar karşılığı gram cinsinden hiçbir masraf ödemeden aktarabiliyor ve Emlak Katılım Mobil ve Internet Bankacılığı üzerinden altın bakiyelerini görüntüleyebiliyorlar.

“Yastık altı altınları ekonomiye kazandırıyoruz”

KAD-SİS projesi ile hurda altın toplama hızının artırılması, daha geniş kitlelere ulaşılması ve yastık altı altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçladıklarını belirten Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, “Ülke genelinde İstanbul Altın Rafinerisi’nin anlaşmalı kuyumcuları aracılığı ile hafta sonu da dâhil fiziki altın toplama faaliyeti gerçekleştiriliyor. Müşterilerimiz bu sayede altın günlerini beklemeden diledikleri zaman anlaşmalı kuyumcular aracılığı ile altınlarının değerlemesini yaptırabiliyor.Sahip oldukları altınların gram altın karşılıklarını anında bankamızdaki altın cari hesaplarına aktarabiliyor. Bu sistemle fon toplama ürünlerinde çeşitlilik sağlamayı ve yastık altı altınları ekonomimize kazandırmayı hedefliyoruz. Önemli bir alternatif yatırım olanağı sunan yeni ürünümüz çalınma ve kaybolma gibi risklerden müşterileri koruyor” dedi.

Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Nevzat Bayraktar

7 adımda KAD-SİS sistemi

 • KAD-SİS ile işlem yapabilmesi için bankada Altın cari hesabın olması gerekiyor.
 • Bankadaki Altın cari hesaba gram olarak 995/1000 saflıkta 24 ayar olarak transferi gerçekleştiriliyor.
 • Hesaptaki altınlar beşiş günü bloke süresi sonrasındaAltın Katılma Hesabı olarak değerlendirilebileceği gibi Türk Lirasına da çevrilebilir.
 • Altın Değerleme Noktasında (ADN) yapılacak işlemlerin iptal edilmesi mümkün olmadığı için öncelikle Bilgilendirme Formunu okunması gerekiyor. Daha sonra TCKN’nin ADN yetkilisi ile paylaşılmasıyla işlemler başlıyor.
 • Altın toplama günlerini beklemeden Altın Toplama Noktalarından (ADN) hesaba altın yatırabilme imkânı sağlanıyor.
 • Hafta sonları Altın Değerleme Noktaları- ADN aracılığı ile yapılan altın yatırma işlemleri gram olarak anında banka hesaplarında görüntüleniyor.
 • Altın hesapları, gerçek kişiler için 200.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi sunuyor.

KAD-SİS Sisteminin özellikleri nelerdir?

 • Çalınma veya kaybolma riski olmadan altın yatırımı yapma imkânı
 • Kiralık kasa vb. saklama masraflarını ödememek
 • Ücretsiz değerleme hizmeti ve hesap işletim ücreti olmadan hesapta saklama imkânı
 • Müşteriler için alternatif yatırım olanağı sağlamak
 • Banka üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım ve birikim imkânı
 • Bankamız şube altın günlerini beklemeden hesabınıza altın yatırabilme fırsatı

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
357 YAZI