Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kentsel dönüşüme milletçe sahip çıkmamız lazım”

Önceki gün Kartal'da çöken binanın enkazından yaralı olarak çıkan vatandaşlarımızı hastanede ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; kentsel dönüşüme millet olarak sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

0

6 şubat çarşamba günü İstanbul’un Kartal ilçesi Orhantepe mahallesinde saat 16.42’de henüz sebebi olmayan bir şekilde yıkılan binanın enkazından şu ana kadar 17 vatandaşımızın cansız bedeni çıkarıldı. Yaralı olarak çıkartılan 2’si ağır toplam 13 vatandaşımızın tedavileri sürüyor. Yıkılan binanın enkazında çalışmalar halen devam ediyor.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden yaralı vatandaşlarımızı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; doktorlardan bilgi alarak kendilerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu, hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek ailelerine başsağlığı diledi.

Yaşanan olayın bir afet olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; ranta yönelik, daha çok para kazanmaya yönelik kaçak yapılan bu işlerle, şu anda bu bölgede çok ciddi bir sıkıntıyı yaşandığına dikkat çekerek ” Bundan sonraki süreçte iktidarımızın kentsel dönüşüm, değişim diye ortaya koyduğu teze, milletçe de sahip çıkmamız lazım.” dedi.

Bütün bölgenin inceleme altına alındığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından oradaki tüm binaların teker teker kontrol edileceğini,  buralarda oturulması uygun değildir kanaati oluştuğu takdirde “Acaba müsaade eder misiniz filan” demeyeceklerini söyleyerek kentsel dönüşüm değişimi kesinlikle uygulayacaklarını, bunun mecburiyet olduğunu ifade etti.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin