26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetBodrum Belediyesi, kentin her noktasına dokunuyor..

Bodrum Belediyesi, kentin her noktasına dokunuyor..

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 40 yıllık altyapı sorunlarına köklü çözümler üretirken “iyi belediyecilik” anlayışı ile geleceğe yatırım yapıyor.

Fen İşleri ekipleri ilçe genelinde, belirli bir plan doğrultusunda başta kronikleşen sorunlar olmak üzere, Bodrum sokak ve caddelerindeki taşkınların önüne geçmek için çalışmalar yürütüyor.

2022 yılı boyunca Bodrum’un su taşkınları ile anılmaması için yoğun bir şekilde çalışan ekipler, yıl boyu teyakkuzda kaldı. Özellikle ilçe merkezinde yürütülen yağmur suyu hattı çalışmalarının ardından sokak ve caddeler yeniden ele alındı. AYDEM ile yürütülen çalışmalar kapsamında elektrik hatlarının da yer altına alındığı cadde ve sokaklar yeni görüntüsüne kavuşuyor.

Bu kapsamda her yağmurda taşkın yaşanan bölgelere odaklanan ekipler, halkın mağdur olmaması için 2022 yılı boyunca yaklaşık 19 bin metrekare yağmur suyu hattı, 400 metre menfez, 4 bin 700 metre oluk yaptı. Eğimi yüksek yerlerde yaklaşık 700 bin metrekare beton yol, 600 bin metrekare parke yol, 119 bin metre bordür, 2 bin 500 metre rotmix asfalt kaplama, 2 bin 200 metrekare andezit taş kaplama işlemi gerçekleştirdi.

Yağmur suları nedeniyle erozyona uğrayan bölgelerde önlem amaçlı yaklaşık 25 bin metre taş duvar, yaklaşık 3 bin metre istinat duvarı yapan Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2022 yılı boyunca Bodrum’un altyapı ve üst yapı sorunlarını çözmek adına gayretle çalıştı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre; Ekipler, 2023 yılında da Bodrum’u daha yaşanılır hale getirmek için çalışmalarına devam edecek.

Geriş Mahallesi sakinlerinden belediyeye teşekkür..

Yalıkavak Geriş Mahallesi Çoban Caddesi üzerinde bulunan Carpe Diem Residences, GSR Evleri ve Sarnıç Dağı Evleri site sakinleri de bölgelerindeki parke yolun genişletilmesi ve buraya çevre dostu yeni tip çöp konteynerlerinin konulması hususunda belediyeye yaptıkları başvurularının çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması nedeniyle memnuniyetlerini dile getirerek başta Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras olmak üzere Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Akbaş‘a, Fen İşleri Müdürü Özgür Şahin‘e ve ekiplerine teşekkür ettiler.

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI