Bilge Özdemir; Bahçeşehir ve Esenyurt bölgelerini mercek altına aldı

0

Ayla ÖZER :  Emlakdream.com’ a özel hazırladığınız Esenyurt ve Bahçeşehir raporlarımız ses getirmeye devam ediyor… Her hafta farklı bir bölge raporunu  Emlakdream.com takipcileri ile buluşturuyorsunuz. Raporlarınızda Sizi farklı kılan faktörler nelerdir ?… Bilge Özdemir’ i tanıyabilirmiyiz ?
 
Bilge ÖZDEMİR : Yurt dışında ve yurt içinde gayrimenkul sektöründe oluşan  çeyrek asırlık Bilge Özdemir marka değerinin arkasında İstanbul’un önde gelen firma ve gayrimenkul projelerinde  uzun yıllar süren üst düzey yöneticilik, bölgesel trendlere hakimiyet, müşteri taleplerini bilme ve tanıma yatmaktadır.
 
Esenyurt ve Bahçeşehir; 90’ lı yıllardan beri izlediğim, takip ettiğim, zaman zaman yön verme fırsatlarında, rol üstlendiğim bölgedir.
 
Geliştirilmekte olan gayrimenkul projelerinde başarının  ön koşulu “ müşteriyi tanıma ve ihtiyaçlarını bilmeden “  geçmektedir. Bu bölge, yapım itibarı ile binlerce müşteriyi  yakından tanıma , taleplerini değerlendirme ve doğru ürünler ile buluşturma fırsatı vermiştir.
 
Hazırladığım raporlar da, çeyrek asırlık Bilge Özdemir birikiminin;  başarısızlıklarla elde ettiği “ tecrübeleri “ ve başarılar ile “ verdiği yönlerin “ izini görürsünüz. 
 
1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme fakultesini bitirdikten sonra Koç ve Vestel Gruplarının “ kurum kültürü “ ile yetişme şansını yakaladım.
 
1990’da ABD’de Dale Carnegie Halkla ilişkiler programına katılıp, Hesser College’da 2 yıl Uluslararası Pazarlama, New Hampshire College’da 4 yıllık Ekonomi ve Finans eğitimi aldım.
 
Türkiye’ye döndükten sonra;Türkiye’ de inşaat sektöründe okul niteliğinde olan Acarlar ve Eston’ da  gayrimenkul sektörünü deneyimledim.
 
25 yıllık gayrimenkul sektörü deneyimlerim ışığında iki bine yakın yayınlanan makale , yetiştirdiğim yüzlerce personel, gayrimenkul sektöründeki başarımı uluslararası boyutta  tescilleyen “ gayrimenkul oskarları “olarak kabul edilen” INTERNATİONAL PROPERTY AWARDS “ ın 2013-14 yılı “ EUROPEAN DEVELOPMENT MARKETİNG “ ödülünü  pazarlama ve satışını üstlendiği  Park Village projesi ile alma yatmaktadır.
 
Esenyurt, Bahçeşehir ve çevresinde;   Keleşoğlu Holding; Denizistanbul, Mesa & Nurol GYO ortak girişimi; Yeşil Yaka, Yalçınlar; Batı Mahal, Göl Mahal, Arıkan Yapı; Toskana Vadisi faz-3, Park Village, Günışığı Konakları, Ekin Konakları, Banu Evleri, Park City Mağaza-Ofis-Konut Karması, Yamaç Evler, Ardıçlıevler,  Mermeriş-Ardıçlıevler Gayrimenkul portföyü, Mermeriş-Ardıçlı Gölevleri Gayrimenkul portföyü, Parkway gibi villa, daire, residance, konak apartman, ofis, mağaza, AVM’ den oluşan projelerde aldığım görevler benim için önemli fırsat olmuştur.
 
Ayla ÖZER : Emlakdream.com’ a özel hazırladığınız Esenyurt ve Bahçeşehir raporlarımızda öne çıkan başlıklar nelerdir ?
 
Bilge ÖZDEMİR :  Bölgeyi bugünün sınırları içinde değerlendirecek olursak;
 

 • Günümüzün  ulusal, uluslararası, bölgesel  tanınmış markalarına ev sahipliği yapmaktadır,

 

 • Bölgede Yıllar önce Emlak Bankası ve Kooperatifler  ile başlayan modern kent hikayesi, TOKİ, EMLAK KONUT GYO, BELEDİYELER, KİPTAŞ ve ÖZEL SEKTÖR katkıları ile sürmektedir.

 

 • Bahçeşehir: Modern Üst ve Alt yapısı ile Görüntü ve Gürültü Kirliliğinden uzak yerleşim alanıdır,

 

 • Esenyurt: Sonradan gelişen kentsel dokusu ile Sanayi ve çarpık yapılaşmada dönüşümnoktasıdır,

 

 • Ulaşılabilirlik; erişim yolları ile birlikte “ kitle/toplu taşıma araçlarının “ hizmet yeterliliğidir.Bölge konumu; dışa açılan kapısı özelliğine taşımaktadır;

 

 • İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı ve 3. Havalimanına ulaşılabilir olma avantajı yıllardan beri ilgi çekmektedir..

 

 • Ambarlı Limanına yakınlığı; sanayide deniz kullanımının önemini artırırken, kıyı şeridine olan yakınlığı İstanbul’ da deniz erişim olanaklarının gelişmesi ile kullanım rahatlığı getirmektedir…

 

 • Metrobüs hattının; Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme –          Avcılar – Beylikdüzü Güzergah Durakları Esenyurt sınırlarını kapsamaktadır…

 

 • Esenyurt’a metro gelmesi planlanmaktadır.25 kilometrelik hat uzunluğuna sahip olacak Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece Tüyap metrosuna Esenyurt  istasyonu  katılacaktır…

 

 •  17 kilometre hat uzunluğuna sahip Esenyurt-Beylikdüzü-Avcılar raylı sistemi 2019 sonrası için planlanmakta olup; Esenyurt-Avcılar raylı sistem hattı tamamlandığında 2 semt arası yolculuk süresi 25,5 dakikaya inecektir…

 

 • Bahçeşehir-Ispartakule hattının bağlanacağı Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Mahmutbey’de Halkalı-Bahçeşehir hattı ile birleşecek. Bu gelişmeler sonucunda; Mahmutbey-Bahçeşehir metro hattı tamamlandığında iki semt arası yolculuk süresinin 19 dakikaya, entegre edilecek bu iki hat ile birlikte Ispartakule’den Mecidiyeköy’e 45 dakikada ulaşma imkanı doğacaktır…

 

 • Metro hatlarının; Marmaray ile  bağlantısı söz konusu olacak. 3. Havalimanı metro hattına olası bağlantı bölgenin artısı olacaktır…

 

 • İstanbul’ un ana ulaşım yolu E-5’ in üstünde, E-6/TEM’ in yanında ve Kuzey Marmara Çevre yoluna rahat erişim noktasındabulunan konumu ile İstanbul’ un her noktasına, tüm Boğaz köprülerinden İstanbul Anadolu yakasına erişim olanağı sunmaktadır…

 

 • Muhtemel Kanal İstanbul güzergahı ve Şehirler arası aktarma noktası ile süprizlere hazırlanan bölgedir.

 

 • Bölge Esenyurt'ta bulunan hipertermal su; mineral seviyesi ile Türkiye'nin en zengin şifalı suyu olmakla birlikte bu özelliğiyle dünyada sayılı şifalı sular arasına yerini almıştır.

 

 • Alışveriş yaşamı  ile kendi kendine yetebilen Bölge  çevre ilçe ve bölgelerden talebe ev sahipliği yapmakta yerleşim/yaşam tercihinde önemli bir yer tutmaktadır. İstanbul'un büyük 25 alışveriş merkezinden 4’ ü Bölge sınırları içinde hizmet vermektedir.

 

 • Çevrede konumlu, onlarca özel ve devlet Sağlık merkezleri/hastaneler ile sağlıklı, Özel ve Devlete bağlı ilk öğretimden üniversitelere Eğitim Kurumları ile avantajlıdır.

 
Ayla ÖZER : Esenyurt ve Bahçeşehir projelerinde öne çıkan özellikleri  değerlendirirmisiniz ?
 
Bilge ÖZDEMİR : Yatay yerleşim modellerinde; Villa, Kent Villa ve az katlı yapılaşma ile residans, aile residans, apatman, konak, gökdelen tipi dairelerin 1+0’ dan 5+1’ e farklılık gösterdiği bölgede her proje; proje kapsamında sosyal, eğlence, dinlence, ticari, AVM, sportif donatılara sahiptir.

Ayla ÖZER : Esenyurt ve Bahçeşehir projelerinin talep yapısını analiz edebilirmisiniz ?
 
Bilge ÖZDEMİR :Yaşamsal Bölgesel konut talebi; özellikle deprem sonrasında Bahçelievler,Bakırköy,Ataköy,Yeşilköy,Florya taraflarından kurumsal firmalar tarafından geliştirilen marka projelere yönelim şeklinde başlamıştır. Bölgenin Hadımköy-Çorlu ve Güneşli,İkitelli, Mahmutbey sanayi ve ticari bölgelerine yakınlığı bu bölgede ki iş sahiplerinin adresi olmasını sağlamaktadır. Bu bölgenin ağılıklı konut talebini Avrupa yakasında Bölgeye 5 ile15 km arasında ki uzaklıkta yerleşik; 5-15 km arasında işle uğraşan hane halklarından almaktadır.   
Yatırımsal Bölgesel konutu talebi; İstanbul, Anadolu ve Yurt Dışından 1+1 ve 2+1 konutlarda izlenmektedir.
Yerleşim tercihinde tüm olanakların bir arada ve erişilebilir noktada toplantığı bu bölge “ gençinden yaşlısına “, “ yerlisinden yabancısına “, “ İstanbullusundan Türkiyelisine” çok geniş bir yelpazeye hitap etmektedir.

Ayla ÖZER : Günümüzün Esenyurt ve Bahçeşehir’ in geleceğine yön veren  projeler hakkında bilgi verirmisiniz?
 
Bilge ÖZDEMİR :
Hoşdere Bölgesi :
Avrupark : Cihan İnşaatNefes Alan İstanbul, Nefes Aldıran Avrupark “ söylemini Bahçekent 5. Etaba taşımaya hazırlanıyor…
Tual : Dağ Mühendislik, Sıtar İnşaat ve İzka İnşat ortaklığı ile gerçekleştirdiği  Bahçekent Flora ve Cadde Flora projelerinde ki başarısınıtek başına5 ada’ da “ yaşam kampusu “ tanımlaması ile Tual’ a taşıyor.
Strada : Akzirve Gayrimenkul tarafından geliştirilen proje Bünyamin Derman  DM Mimarlık imzası taşıyan proje  “ bölgenin yeni cazibe ve çekim merkezi “ olmaya aday…
Bahçe Kent ‘ de yaklaşık 15-20 bin konut  planlanırken;bölge, Sur Yapı’ yı Hoşdere – Bahçekent – 6.etap’ da ağırlamaya hazırlanıyor.

Modern Esenkent Bölgesi :
Onur Park Life :Onur Beton & Çimento , Modern Esenkent’ de yeni bir Nişantaşı doğmakta, yaşam ve yaşamın ritmi cadde mağazalar ile hayata hazırlanmaktadır…
Evalpark residans : Eval İnşaatın, bölgesel talep yapısına uygun “ Konut ve Rezidans “  karmasının bir arada bağımsız konumlandığı “ ilk ve tek “ projedır…
Bahçeşehir Suits : Rutan İnşaat tarafından Bahçeşehir bölgesinde modern tek blokta bir ilk gerçekleştiriliyor. Gerçek Bir Suites temasını 7 yıldızlı otel konseptiyle birleştiriyor…
 
Merkez Bölgesi :
 
Referans Bahçeşehir : Kiler GYO, İstanbul Bahçeşehir’de KİPTAŞ A.Ş. arazisi üzerinde İstanbul’ a kazandırdığı Referans serisine Referans Bahçeşehir ile hayat veriyor. Eskiyen Bahçeşehir yapısından, Bahçeşehir’ i ve alışkanlıkları terk etmeden Bahçeşehir’linin  tercih noktası Referans Bahçeşehir, Bahçeşehir’ in olanaklarına yürüyüş mesafesinde, Bahçeşehir Eğitim Vadisi içinde yer alıyor.
 
Boğazköy Bölgesi :

Eston Şehir Mahalle: Temelinde ki 55 yıllık bilgi birikimini ESTON ŞEHİR’ e taşıyan POLATYOL Eston Şehir’ e Mahalle, Mahalle hayat veriyor. Eston çizgisini, bahçe ile “ konforlu ve modern, “ yaşam kalitesine oturtan POLATYOL, SWANKE HAYDEN CONNELL MİMARLIK ile ÇOCUĞUNUZA ÇOCUKLUĞUNUZU ARMAĞAN EDEBİLECEĞİNİZESTON ŞEHİR MAHALLEM’ i kuruyor.
Bahçeşehir – Atmaca: Yarım asırlık Türkiye’ nin 3. elektronik devi başarısını gayrimenkul sektörüne taşıyor. BAHÇEŞEHİR – ATMACA, Bölgenin yatay yerleşim çizgisini Butik kavramı ile harmanlıyor.
Villalar, Katlı Villalar ve az katlı apartman daireleri ile Bahçeşehir yapı kalite sınırlarını yukarıya çekiyor.
Konforia: bölgeye adım atan SOYAK, 5 Bin konut projelendirmeyi hedefliyor. KONFORİA, alırken ve otururken daha az ödeyeceğiniz “ ideal ev “ anlayışı ile yükseliyor.

Ispartakule Bölgesi :
Banuevleri Ispartakule:Bahçeşehir’ de Emlak Konut’ dan sonra ilk özel nitelikli  “ villa ve daire “ projesini başarı ile gerçekleştiren Hasanoğlu İnşaat, bu başarısını Banu Evleri konseptini Ispartakule’ ye taşıyarak sürdürüyor. Projelerinde aile yaşam konsepti “ geleneğini sürdürüyor.
Bizim Evler 7 : İhlas Holding; Ispartakule Bizim Evler serisi ile Bölgesel Konut ve ticari trendlere yön veriyor.
Bahçeyaka: İstanbul’ un “ taşında toprağında “ ismi olan Sur Yapı  Ispartakule 'nin yeni değerlerinden biri. Bahçekent öncesinde, Bölgeye Ispartakule Bahçeyaka ile giriş yapan Sur Yapı,  bölgeye  kısa katlı mimari taşıyor. 

Gökdelenler Bölgesi :
Terrace Lotus: Yarım asırı  aşan sürede “ ikiyüzün üzerinde “ farklı projeler geliştirilen İnanlar İnşaat bölgenin gelecek mimarisine imza atıyor.İNANLAR, Bölgenin İKONU’ nu Ofis Alanları, modern çarşı mağazaların,sosyal alanlar ile konut yapısında mükemmel kombinasyonu  TERRACE LOTUS’ da buluşturuyor. TERRACE LOTUS “ metre küp “ hesabı ile ferah  yaşam alanı sunarken,   “ balkonlar, her odada açılabilir pencereler “ INANLAR’ ın sunduğu radikal/cesaretli uygulamalardan bazıları.
Hep İstanbul : Uluslararası marka değerimiz TEKFEN’ in Tekfen Emlak Geliştirme imzası ile geliştirdiği "Hayatımın projesi" Hep İstanbul ile bölgede ev sahipliğine tanıklık ediyoruz.
Az Katlı sıra evler ve Apartman Dairelerinin 25 dönümlük trafiksiz  yeşil alan içinde sunulduğu yerleşim planlamasında, konut planlarında  Türk halkının geleneksel ihtiyaçları ele alınarak  yapılan düzenlemeler  dikkat çekiyor.
HEP İstanbul'un Mimari tasarımı ve projeleri mimar Cem Sorguç yönetiminde cmmimarlık tarafından “ yaşam alanlarının, komşuluk ilişkilerine sunduğu imkan tanıması “ ile  gerçekleştirilmiş.
Premium: İnşaa ettiği Bölgesel marka değerinden; ulusal marka değerine çıkışını sürdüren Babacan Holding yakın bölgede konumlu 3 proje ile tanıdık bir isim. İsmi ile özdeşleşecek iddialı bir proje Premıum. Hayatın/yaşamın vazgeçilmezleri AVM, CLUB, TOWER ve RESIDENCE döngülerini tek bir  konsepte sunuyor.

Ayla ÖZER : Esenyurt ve Bahçeşehir için öneriniz ne olacaktır?
 

Bilge ÖZDEMİR :%,1 Minimum peşinatdan, vade farksız 5 yıla kadar ödeme olanaklarının firma veya mortgage kapsamında sunulduğu bölgedeyapı standartları ve teslim süreçine göre 3.000.00-TL ile 7.500.00-TL arasında değişen m2 satış değerleri gözlenmektedir.
Bölgenin arazi stoğundaki daralma, arsa maliyetlerinin artmasına, dolaysı ile gayrimenkul değerlerinin yukarıya doğru ivme kazanmasına sebep olacaktır.
Konumlar, bir yerleşkenin kaderi ve geleceğidir. Yıllardan beri;  satın alanın yanılmadığı bölgede, birden fazla/peş peşe proje geliştiren yatırımcılar bölgeye olan güvenini ortaya koyuyor. Sizi, bu güvenli geleceğin bir parçası olma şansına davet ediyorum.
Bu bölgede yatırım Sizsiniz… Daha sonra satmaya kıyamayacağınız bu “ yerleşim ve yaşam “ çizgisi siz yaşadıkça değer kazanmaya devam edecektir.
Sizleri Bu Modern Bölgenin kaderinde, yaşam ve/veya yatırım tercihiniz ile geleceğinde yer almaya davet ediyorum.    

Ayla ÖZER : Esenyurt ve Bahçeşehir değerlendirmeleriniz için teşekkür ederiz.
 
Bilge ÖZDEMİR : Emlakdream.com’ e Gayrimenkul piyasalarına yön verdiği için tüketiciler ve proje geliştiriciler adına  teşekkür ederim. 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin