2 Ekim 2023 Pazartesi
Ana SayfaManşetBESA Holding, 2023'ü “Yenilik ve İnovasyon” Yılı İlan Etti..

BESA Holding, 2023’ü “Yenilik ve İnovasyon” Yılı İlan Etti..

Merkezi Ankara’da bulunan BESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve Besa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, 2022 yılını ve 2023 yılı projelerini ayrıca hedeflerini  İstanbul Conrad Otel’de yaptıkları  BESA Holding Yeni Yıl Yemeği’nde basın mensupları ile paylaştılar.

50 yıldan beri sürekli kendini yenileyen, ilklere imza atan yatırımları ile şehirler kuran BESA Holding , Cumhuriyet’in 100. yılında da yeni  yaklaşımlar ve daha ileri teknoloji ile yenilikçi yaklaşımlarını çağa uygun, gelişmiş ülkeler seviyesinde sürdürerek yatırımlarına devam ediyor.

BESA Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, “ARGE, inovasyon, ülkemizin ihtiyaç duyduğu sektörlere yatırım, istihdamın artmasına katkı sağlamak, turizmde kalite çıtasını artırmak ve çeşitlendirmek, inşaat sektöründe yenilikçi yaklaşımlarla yeni projeler üretmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Gelişmekte olan  yeni nesil teknolojilere daha fazla yatırım yaparak  dijital dönüşümde lider firma  olacağız. Geleceğin Metaverse teknolojisini,  girdiğimiz tüm sektörlerdeki  çalışmalarımıza uyarlayacağız.Yeşil enerji, yeşil binalar,çevreye duyarlı yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

Sürdürülebilir üretim bizim için her zaman önemliydi, daha da önem kazanacak” dedi.

BESA Holding hakkında..

Bugüne dek 6 binden fazla konut üreterek, çok sayıda iş ve alışveriş merkezi projesi ile adından ve kalitesinden söz ettiren BESA Holding; inşaat, arazi ve gayrimenkul geliştirme, AVM yapımı ve işletmenin yanı sıra enerji, telekomünikasyon, turizm ve teknoloji sektörlerinde de faaliyet göstermekte olup, geleceğe doğru yeni ve güçlü projelerle ilerlemektedir.

BESA Holding, Ankara’nın yeni yüzü olacak “BESA Ankara“ projesi ile oluşturacağı yeni yaşam alanı Başkent’in en önemli bölgelerinden biri olacak.

Aynı zamanda  Türkiye’de güneş enerji santrallerine (GES) yatırım yapan ilk şirketlerden olan BESA Holding, bu alandaki yatırımlarına da devam ediyor.

Tüm dünyanın alternatif enerji kaynaklarına yöneldiğini, buna karşın güneş zengini Türkiye’de halen istenilen seviyede alternatif enerji üretilemediğini ifade eden Efe Bezci, büyük önem verdikleri enerji yatırımlarını GES’lerle devam ettirmeyi planladıklarını kaydetti.

Tecrübesi, fonksiyonelliği ve kaliteden ödün vermeyen yapısıyla, tüm projelerinde güven ve prestiji vurgulayan BESA Holding, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinde yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

BESA Holding’in hayata geçirdiği projeler..

  • BESA Kule İş Merkezi 2015- Ankara
  • Armada Alışveriş ve İş Merkezi – 2013- Ankara
  • Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi 2015 – Ankara
  • Galleria Alışveriş Merkezi 2015 – Ankara

BESA Holding’in devam eden projeleri..

  • The BO Viera: Bodrum Küçükbük’de 150 bin metrekarelik arazi üzerindeki proje 234 adet rezidans daireden, 76 adet villadan ve butik otelden meydana geliyor. 1.2 km sahil şeridine sahip projede 5 adet farklı konseptte lüks restoran bulunuyor.

  • Kent İncek: Ankara Gölbaşı İncek mevkiinde 54 bin metrekarelik arsa alanı üzerindeki proje toplam 604 konuttan oluşuyor. Proje arsasının 33 bin metrekarelik kısmı yeşil alana ve sosyal tesislere ayrıldı. Projenin sosyal donatıları arasında spor kompleksi, kapalı yüzme havuzu, çocuklar için oyun alanları, açık ve kapalı otoparklar ile güvenlik öne çıkıyor.
  • BESA Ankara: Şehrin en kapsamlı alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olacak proje 7.750 konut, 1.250 ofis, 2 adet otel ve bir hastaneden meydana geliyor.

  • BESA Kule: 7 bin 590 metrekare büyüklüğündeki arsada, aynı temel üzerinde inşa edilen 1 kule bloku ve 1 yatay konumlu plaza olmak üzere 2 bloktan oluşan iş merkezi, özel mimarisiyle iş insanlarına tasarım ve işlevselliği aynı noktada sunuyor.
  • Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) Yatırımları: Ankara’nın Haymana ilçesi Balıkçıhisar  bölgesinde bulunan  GES santralimiz 4,5 MW kurulu gücü ile  4000 Konutun elektriğini güneşten sağlayabiliyor. Afyonkarahisar’ın  Çay ilçesindeki 40 MW projemiz ve Konya’daki yatırımlarım ile Besa Holding’in GES’lere yatırımları devam edecek.

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
354 YAZI