27 Şubat 2024 Salı
Ana SayfaManşetBesa Holding 2023’de Ankara ve Bodrum’da iki yeni projeye başlıyor..

Besa Holding 2023’de Ankara ve Bodrum’da iki yeni projeye başlıyor..

Besa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, 24 ekimde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla 2023 projelerini ve hedeflerini anlattı.

Yarım asırdır çok sayıda projeyi başarılı bir şekilde hayata geçiren Besa Holding; inşaat, arazi ve gayrimenkul  geliştirme, AVM yapımı ve işletmenin yanı sıra enerji, telekomünikasyon, turizm ve teknoloji sektörlerinde de faaliyet göstermekte olup, geleceğe doğru yeni ve güçlü projelerle ilerlemekte.

Toplantıda konuşan Besa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, 2023’ün haziran ayında Bodrum’da, ekim ayında da Ankara’da “Besa Ankara” projelerine başlayacaklarını açıklayarak şunları söyledi:

“Bugüne dek Ankara’da 10  bine yakın konut  ürettik.  Şu anda Ankara’da işletmesi devam eden dört adet AVM’miz var.  Besa Kule İş Merkezi, Armada Alışveriş ve İş Merkezi, Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Galleria  Alışveriş Merkez, Onur AVM  ve çok sayıda iş merkezi projesini hayata geçirdik. 1995 de Ankara’nın ilk Alışveriş Merkezini açtık. Ankara’da Eskişehir yolunda Başkent Üniversitesinin karşısında konumlanan 802 daireden oluşan Elmar Towers projemizi hayata geçirdik. Satışları devam ediyor. Besa Nova, Besa Karina, Besa Ataşehir Ankara projelerimizi tamamladık. Devam eden Kent İncek projemiz Ankara’nın kaliteli gelişen İncek bölgesinde yer alıyor. Özgün mimarisiyle yaklaşık 54 dönüm arsa alanında geliştirdiğimiz proje  toplam 604 konuttan oluşuyor. 33 dönümü  yeşil alana ayrılan projenin sosyal donatıları arasında  açık ve kapalı otopark,  kapalı yüzme havuzu spor kompleksi ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

2023 yılında başlayacağımız, şehrin en kapsamlı alışveriş ve eğlence merkezi  Besa Ankara projemizde 7.750 Konut 1.250 Ofis  2 adet otel ve bir de hastane yer alacak.”

“Bodrum’da iş yapan ilk Ankara firmasıyız”

“The BO Viera projemiz Bodrum Küçükbük’de 165 dönümlük eşsiz bir alanda, 1.2 km sahil şeridine sahip lokasyonda yer alıyor. Arazimizi 7 sene önce satın aldık. Projenin teslimlerine başladık. Etap etap yapıyoruz. İlk etabının teslimlerini yaptık. 234 adet rezidans, 76 Adet villa 1 adet otel şeklinde. Otel kısmını Hilton ile anlaştık. Uluslararası bir firmanın franchisesini almak bizi de geliştirdi. 102 odalı Hilton Curio nisan ayında açılacak. Projede 5 adet farklı konseptte lüks restoran olacak.  Bodrum son dönemde  ciddi  prim yapan bir bölge. Villalar 80 milyon liralara alıcı buluyor. Bölgede ciddi oranda Rus müşteri var.  Almanya ve Belçika’da yaşayan Türk vatandaşlarımızdan ciddi talep görüyoruz. İç piyasada ağırlıkta İstanbul. Projenin içinde 6 farklı konseptte plajlar olacak. Bodrum’da yeni araziler geliştiriyoruz. Gelecek senenin  haziran ayında yeni projenin de lansmanını yapacağız. Bodrum’da iş yapan ilk Ankara firmasıyız. Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinde yatırımlarına devam etmekteyiz.”

“Türkiye’de güneş enerji santrallerine (GES) yatırım yapan ilk şirketlerden biriyiz”

Tecrübesi, fonksiyonelliği ve kaliteden ödün vermeyen yapısıyla, tüm projelerinde güven ve prestiji ön planda tuttuklarını vurgulayan Besa Holding Yönetim Kurulu Üyesi  Efe Bezci, aynı zamanda Türkiye’de güneş enerji santrallerine (GES) yatırım yapan ilk şirketlerden biri olduklarını belirterek bu alandaki yatırımlarına devam ettiklerini söyledi. Tüm dünyanın alternatif enerji kaynaklarına yöneldiğini, buna karşın güneş zengini Türkiye’de halen istenilen seviyede kullanılmadığını ifade eden Efe Bezci, büyük önem verdikleri enerji yatırımlarını GES’lerle devam ettirmeyi planladıklarını kaydetti.

Bezci, Avrupa’nın en büyük sorunlarından birinin enerji olduğunu vurgulayarak tüm dünyanın alternatif enerji kaynaklarına yöneldiğini, buna karşın güneş zengini Türkiye’de halen istenilen seviyede kullanılmadığını ifade etti.

Efe Bezci, büyük önem verdikleri enerji yatırımlarını GES’lerle devam ettirmeyi planladıklarını kaydederek, “Projelerimiz Ankara’nın Haymana ilçesi Balıkçıhisar bölgesinde bulunan GES santralimiz 4,5 MW kurulu gücü ile 4000 Konutun elektriğini güneşten sağlayabiliyor. Afyonkarahisar’ın Çay ilçesindeki 40 MW projemiz ve Konya’daki yatırımlarımız ile Besa HOLDİNG olarak GES’lere yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Ankara’ya 15 milyar TL değerinde yeni proje.. “ Besa Ankara”

Ankara’da yeni projeye başlayacaklarını açıklayan Efe Bezci, Ankara Ballıkuyumcu mevkiinde satın aldıkları 422 dönüm arazi üzerinde 1+1, 2+1 ve 3+1 kat planlarında 7.750 konut, 1.250 ofis, toplam 600 odalı 2 otel, AVM ve hastane niteliği taşıyan yaşlı bakım merkezi fizik tedavi merkezi gibi binalar olacağını söyledi.

Bugünkü maliyet koşulları altında metrekare satış fiyatları 20-25 bin TL seviyelerinde olacak. Tüm birimleri ve ziyaretçileriyle yaklaşık 50 bin kişinin yaşayacağı projenin hayata geçirileceği bölgeye yakın konumda 5 tane organize sanayi bölgesi bulunuyor.

2 adet 50 katlı simge bina yer alacağı projenin inşaatında yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlanacak. 15 milyar TL yatırım değerine sahip projenin lansmanı 2023 yılının ekim ayında yapılacak.

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI