5 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaSektörden HaberlerBakan Özhaseki'den kentsel dönüşüm planı isyanı

Bakan Özhaseki’den kentsel dönüşüm planı isyanı

Bakan Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm planlanlarının belediye meclislerine götürülmesini istedi. 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümü desteklediklerini ama sürekli bakanlığa plan getirilmesinden rahatsız olduğun ifa edetti Mehmet Özhaseki  "Kentsel dönüşümün yerine yapılacak olanın da akıllı, mantıklı, şehircilik ilkelerine uygun yapılması esas. Hızlandıralım derken bir taraftan da yeni şehir rezaletleri çıkarmamamız lazım" diye konuştu.

Bakan Mehmet Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın plan yapmadığını kaydederek şunlara dikkat çekti.
 "Bize ikide bir kimse plan getirmesin. Belediye meclisleri var, gitsinler belediye meclislerinde işlerini görsünler. O planları da kimse bozmasın. İki de bir imar planlarıyla oynamasınlar."

Kentsel dönüşümde yoğunluk artışına dikkat!
Bakanlığın kapısının sürekli inşaat firmalarınca aşındırılmasının rahatsızlığını ifade eden Bakan Özhaseki ayrıca,  "Her yerde de söylüyorum. Hele hele İstanbul'da defalarca söyledim. Makul, mahalle bazlı, bölge bazlı, kentsel dönüşüm için ufak tefek yoğunluk artışı yapılabilir" dedi. 

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI