5 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaSektörden HaberlerTOKİ'den toptancı esnafına 990 dükkanlı dev çarşı

TOKİ’den toptancı esnafına 990 dükkanlı dev çarşı

TOKİ, Rami'de faliyet gösteren toptancı esnafını modern çarşıya kavuşturuyor. 
TOKİ, Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı için Kayabaşı Batı Resneli'de modern bir çarşı inşa etmeye hazırlanıyor. 

İstanbul'daki Rami Kışlası'nın içinde 1986'dan bu yana faliyetlerini yürüten Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı için Kayabaşı Batı Resneli Bölgesinde 990 dükkanlı, 65 tırın da içinde olacağı şekilde bin 240 araç kapasiteli parkı olacak çarşı inşasına başlanıyor.
Yılbaşından sonra inşaatına başlanacak toptancı hali inşaatı 2 yıl içinde sonlandırılarak esnafın ve İstanbulluların hizmetine sunulacak. 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, projeyle ilgili şu detayları verdi:
"Kayabaşı'nda yapacağımız yeni çarşı 320 bin metrekare alanda inşa edilecek. Projemizde 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi ihtiyaçlar için 120 ticari dükkan, 541 araçlık kapalı, 634 açık, 65 tır olmak üzere toplam bin 240 araçlık otopark, mescit ve sosyal tesisten oluşan bir yerleşke inşa edilecek."

Rami Kışlası esnaf taşındıktan sonra müze olacak
Ergün Turan projenin ikinci ayağında da  Rami Kışlası'nın tarihsel kimliğinine tarihi ve kültürel özelliklerine uygun müze ve kütüphane çalışması yapılacağını dile getirdi. 
TOKİ Başkanı Ergün Turan, ek olarak İstanbul'un içinde kalan sanayi tesislerini şehir dışına taşımaya devam edileceğini kaydetti. 
 

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI