Ana Sayfa Etiketler Mehmet Özhaseki

Etiket: Mehmet Özhaseki

Türkiye genelinde başta İstanbul olmak üzere kentsel dönüşüm konusunda önemli çalışmalar yapılıyor. Hem devlet kurumları hem de özel sektör, riskli binaların yenilenmesi için ardı ardına projeleri hayata geçiriyor. 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki beklenen İstanbul depreminde riskli bina sayısının 600 bin, maddi kaybın da 100 milyar Dolar'ın üzerinde olacağını belirtirken ölü sayısını söylemek bile istemediğini ifade etti.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=sUU2C7ieHvU] Sur Yapı tarafından Antalya’nın Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek 8 milyar TL değerinde 19 bin konutun yer alacağı kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor. Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile...
"İmarda alacağımız kararlar bundan sonra imarla ilgili atılacak her adımı etkileyecek." diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, özellikle imardaki plan tadilatı konusunda rahatsızlıklar yaşandığına dikkat çekerek "İmarda birtakım plan tadilatları oluyor ve 'Bu plan tadilatlarıyla birilerine rant sağlanıyor, emsal artıyor, kim yapıyor, kim alıyor, ne oluyor burada' gibi...
Bakan Özhaseki; şehir merkezlerinde kalan askeri alanların yeşil alan olarak kullanılacağını söyledi.
Cu0327evre ve Su0327ehircilik Bakanı Cityscape Basın Toplantısı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki fuarı ziyaret etti.Basın mensupları ile bir araya gelen Öz...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Cityscape Global 2017 fuarına katıldığı Dubai'de, beklenen İstanbul depremine dikkat çekerek hazırladıkları deprem yasasının ayrıntılarını anlattı.İstanbul'u kurtaracak yasanın ayrıntılarını açıkladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, İller Bankası'nın tüm sosyal tesislerini satılığa çıkardıklarını söyledi. Elde edilen gelirin ise kentsel dönüşüm yapılan belediyelere verileceğini ifade etti.
Deprem kuşağında yer alan ülkemizde sağlam binalar inşa etmek için harekete geçirilen kentsel dönüşüm projesinin 15 yıllık akıbeti belli oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm kapsamında 15 yılda 7.5 milyon binayı yenilemeyi hedeflediklerini açıkladı.
Depremin Ege Bölgesi'nden kendini hatırlatması alınacak önlemleri ve yapılabilecekleri yeniden gözden geçirmeye sebep oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki , Ege depremi sonrasında bölgedeki yapıların durumu hakkında açıklamada bulundu.
kentsel dönüşümle çoğalan estetik ve sağlam binaların imarı daha da artacak...Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'de kentsel dönüşümün çok hızlı gerçekleştirmesini sağlayacak yeni tedbirleri ve kanunları hazırladıklarını söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'de kentsel dönüşüm faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Yeni İmar Yönetmelği'ne inşaat sektöründen gelen yoğun tepkiler baknalığı harekete geçirdi. 1 Ekim 2017’de yürürlüğe girecek olan yeni imar yönetmeliğine gelen tepkiler üzerine, bakanlık geri adım sinyali verdi.
Zeytinburnu Belediyesi,tarihi yarımadada silueti bozan 16/9 kulelerinin tıraşlanması için gerekli olan para miktarını 2 milyar lira olarak açıkladı.
En büyük hırsızlıkların, bela ve kötülüklerin imardan geldiğini ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; belediyelerin üçüncü bir denetime ihtiyacı olduğunu söyledi.
Bakan Özhaseki, "Belediyelere 5 yıl vadeli para vereceğiz. 2 yıl ödemesiz, 3 yıl geri ödemeli, sıfır faizli. Vade değişebilir ama hesaplamamız bunun üzerine kurulu." şeklinde açıklamada bulundu.
Bakan Mehmet Özhaseki,"Mayıs ayında kentsel dönüşümle ilgili ciddi yasalar geliyor" diye konuştu.
Gayrimenkulde yapılan düzenlemeler Kalıcı mı geçici mi? Bakan Mehmet Özhaseki emlakdream.com'a açıkladı.. Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesinde başlatılan Kent...
Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesinde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. Etabı GOP Plevne ‘nin 1. Etap temel atma töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleşti. Mehmet Özhaseki emlakdream.com Genel Yayın Yönetmeni Ayla Özer’in sorularını yanıtladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tapu harcında yapılan indirimin inşaat sektöründe satışları hareketlendireceğini, bunun diğer sektörlere de olumlu yansımaları olacağını kaydetti.

YAZARLAR

Ayla Özer
62 YAZI