Adem Atmaca “Bahçeşehir’de 2 milyar TL proje yaptık”

Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, Bahçeşehir'de bugüne kadar 2 milyar liraya yakın konut projesi hayata geçirdiklerini ve bunun devamının da geleceğini belirtti. 

0

Yüzde 11 pazar payına sahip Sunny ile Türkiye’nin  3. büyük elektronik üreticisi ve ihracatçısı , Jumbo Ev Gereçleri AŞ. ve Atmaca Gayrimenkul’ün de bünyesinde bulunduğu Atmaca Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, Bahçeşehir’de bugüne kadar 2 milyar liraya yakın konut projesi hayata geçirdiklerini ve bunun devamının da geleceğini belirtti.

Atmaca, Bahçeşehir Gölet Alanı’nda hayata geçirilen Bahçeşehir Park Cadde projesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısının ardından emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, projenin 115’e yakın bağımsız bölümden oluştuğunu söyledi.

Projede tamamı 6 buçuk metreyi geçmeyen tek katlı ticari üniteler olduğunu anlatan Atmaca, projenin 11 bin 400 metrekare inşaat alanından, geri kalan kısmımın ise peyzajdan oluştuğu aktardı.

“Ticari birimlerden oluşuyor”

Atmaca, burada daha çok yeme ve içme gibi hafif ticari birimler olacağını dile getirerek, “Peyzaj ve parkla iç içe olacak bunlar. Yoğun olarak yeme ve içme bölümleri olacak ancak diğer ticari üniteler de olacak. Çünkü burası bir cadde. Burada müşteriler kendi istekleri doğrultusunda ticari ünite kurabilecekler.” dedi.

Mevcut gölet park ve üzerinin tamamen yapılaşmaya kapatılıp, park hüviyetine büründürüldüğünü belirten Atmaca, “Bu 11 bin 400 metrekare de sadece belli bir alanla sınırlandırılmış oldu. Daha sonra da herhangi bir farklı plan durumunda tekrar parka dönüştürülmesi şartıyla. Farklı bir ilave, inşaat yapılamayacak. Gölet tamamen yapılaşmaya kapatıldı. Mevcut imar hakkı da artmayacak şekilde sınırlandırılmış oldu.” diye konuştu.

Yüzde 70 oranında satışı tamamlanan 70 metrekare ile 400 metrekare arasında yer alan ticari alanlarda metrekare fiyatı 17 bin TL .

Adem Atmaca, projede teslimlerin 2018 Ağustos gibi olmasını planladıklarını, satışların ise yüzde 70’e yakın kısmı tamamlandığını kaydetti.

Bahçeşehir Park konut projesi

Göletin hemen yanındaki  Atmaca Gayrimenkul’e ait arazi üzerinde yükselen Bahçeşehir Park konut projesinin  detaylarını veren Atmaca, şöyle devam etti:

“Bahçeşehir Park konut projesinde 224 konut ve ticari alan var. 1+1’den 5+1’e kadar tiplerinde konuttan oluşuyor. Konut fiyatları 400 bin lira ile 2 buçuk milyon lira arasında değişiyor. Burada daha çok Bahçeşehir Cadde projesindeki ticari alanları destekleyen sinema, market, otopark gibi ticari alanlar olacak. 2 proje birbirine bağlı şekilde devam edecek. Ticari alanlarda satış yok bu kısımda.”

Bu projede ise teslimlerin Haziran 2019’da olacağını ifade eden Atmaca, iç bünyelerinde 48 aya kadar vade uyguladıklarını, ayrıca kredi kullanmak isteyenler için de anlaşmalı bankalar olduğunu söyledi.

“Bölgede 2 milyar liraya yakın proje yaptık”

Atmaca, Bahçeşehir’de 2 milyar liraya yakın konut projeleri olduğunu vurgulayarak, “. Bahçeşehir Hayat, Atmaca ve Park olmak üzere 3 projemiz devam ediyor. Bahçeşehir Hayat’ta 170, Bahçehir Atmaca’da 309, Bahçeşehir Park’ta ise 224 konut var. Bahçeşehir Atmaca nihayete ermiş durumda. Haziran’da teslimler olacak. Satışlar yüzde 90 civarına ulaştı. Hayat’ta yeni başladık. Hafriyat kısmındayız. Teslimler 2 yıl sonra olacak. Park’ta ise Haziran 2019’da teslim olacak. Kaba kısmı bitti. Satışlar yüzde 40 civarında. Bunun yanında planladığımız başka projeler de var.” ifadelerini kullandı.

1979 Yılından bugüne, istikrarlı büyümesini sürdüren Atmaca Şirketler Grubu, Sunny, Jumbo ve Atmaca Gayrimenkul markalarıyla yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bahçeşehir Göleti’ni ihya edecek proje; Bahçeşehir Park haberi

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin