2 Ekim 2023 Pazartesi
Ana SayfaKonut Projeleri1STANBUL SATIŞTA

1STANBUL SATIŞTA

1stanbul Projesi; İcra Kurulu Üyeleri Adnan Akyüz ve Halil Ege’nin ev sahipliğinde, İstanbul’da yapılan bir toplantıyla tanıtıldı. Yaşam alanlarına ilişkin özelliklerinin ve farklı cephe tasarımlarının yanı sıra özel ödeme planıyla da öne çıkan 1stanbul, Ispartakule bölgesinin en dikkat çekici projelerinden biri. Ispartakule’nin girişinde kurulan 1188 konutluk 1stanbul’da şu ana kadar 400 konut satıldı. Ekim 2012’de tamamlanacak 1stanbul’dan ev almak isteyenlere Ekim 2011’in ortasından konut teslimine kadar hiçbir ödeme yapmadan, işsizlik sigortası ve dekorasyon kredisi olanakları da sağlayan ödeme planı “halden anlayan ödeme planı” olarak tanımlandı.

1stanbul’dan lansmana özel avantajlı ödeme imkanı

1stanbul projesinde lansmana özel 15  Ekim'e  kadar geçerliliğini koruyacak ödeme avantajı sağlanıyor. Bu ödeme modeline göre 1stanbul’u tercih edenler:

Konutlarını hiç ödeme yapmadan lansmana özel fiyatlarla  satın alacak, borçlarını 1 yıl erteleyecek, 1 yıl sonra da yalnızca %25’ini vererek, taksitlerini ödeyecekler. Bir başka deyişle, evi peşinatsız, faizsiz satın alacak, ödemelerini de bir yıl erteleyecekler.Kalan %75'ini  bu günkü faiz oranlarından borçlanarak bir yıl sonra  dairelerini teslim aldıklarında ödemeye başlayacaklar..

Konut satın alan kişi ödeme dönemi içinde işsiz kalırsa, kredi taksiti 12 ay boyunca banka tarafından işsizlik sigortası kapsamında karşılanacak.

Arzu edenler taşınma maliyetleri, eşya yenilemesi gibi masrafları dekorasyon kredisi kapsamında konut kredisine ilave ederek ödeyebilecek.

Ödemeler başlamadan alınan daireler ikinci el devir imkanına da sahip

Halden anlayan, yatırımcıyı şaşırtan ödeme modeli

Konut almanın pek çok aile için zor ve sabır isteyen bir süreç olduğunu dile getiren 1stanbul Projesi İcra Kurulu Üyesi Adnan Akyüz,  “halden anlayan bir ödeme planı” oluşturmak için güçlerini birleştirdiklerini belirterek, “İşsiz kalma riskinden, ödemeler başlamadan ikinci el devir imkanına kadar pek çok konuya çözüm getirmeye çalıştık” dedi. Buna göre, 1stanbul Projesi’nin lansmana özel ödeme planından faydalanarak, 2011 Ekim ayının ortasına kadar konut alanların işsiz kalması durumunda kredi taksitleri 12 ay boyunca işsizlik sigortası kapsamında ödenecek. Arzu edenler taşınma ve yeni eşya maliyetlerini de dekorasyon kredisi kapsamına alabilecek. Mevcut konut kredilerinde alınan hayat sigortası maliyetinin yüksek olmasını göz önünde bulunduran 1stanbul Projesi, “halden anlayan ödeme planı”nda sigorta zorunluluğuna da yer vermiyor.

Konut satışlarının 102 bin TL’den başladığı 1stanbul Projesi’nde yatırımcılar da unutulmadı. Ödemeler başlamadan alınan dairelere ikinci el devir olanağı sağlandı.

Lansmandaki metrekare fiyatlarının cazipliği düşünülürse yatırımcılar için ilk yıl içinde %35-40 getiri sağlayacağı öngörülüyor.

Yüzme havuzundan, buz pistine sosyal tesis çeşitliliği

İstanbul’un yeni konut bölgelerinden Ispartakule’de, TEM çıkışında yer alan ve içinde farklı konut tiplerini barındıran 15-17 katlı, 11 bloktan oluşan, yüzme havuzundan buz pistine kadar pek çok sosyal tesisi içinde barındıran 1stanbul’un yüzde 85’i yeşil alandan oluşuyor. Projeye ilişkin bilgiler veren İcra Kurulu Üyesi Halil Ege, her yaş ve tercihe hitap eden sosyal imkanlara da önem verdiklerini belirterek,“Şehrin tüm imkanlarını bünyesinde barındıran 1stanbul projemizde 1300 metrekarelik sosyal alanımız mevcut. Artık hemen her projede yer alan havuz, fitness salonu, sauna gibi tesislerin yanı sıra; buz pistinin de yer alması 1stanbul’u farklı kılan özelliklerden sadece biridir” dedi.

 

“1STANBUL” PROJESİ HAKKINDA

 

“1stanbul Projesi”, İstanbul’un yeni konut alanı Ispartakule’nin en cazip konut alternatiflerini sunuyor

 • “1stanbul”, Ispartakule bölgesinde, TEM çıkışında, farklı daire tiplerini biraraya getiren bir konut/yaşam projesi.

 • 90.000 m2arsa alanı üzerine kurulu 206.000 m2inşaat alanına sahip. 1300 m2sosyal alan bulunuyor ve %85’i yeşil alandan oluşuyor.

 • Farklı ihtiyaçlar gözetilerek, daire çeşitliliği tasarlanan projenin mimari ilham kaynağı İstanbul’un çok renkli ve suyla iç içe olan yapısı. Projenin adı bu nedenle “1stanbul”.

 • “1stanbul Projesi”nde yer alan konutların çoğu Küçükçekmece Gölü manzaralı.

 • 15-17 kat arasında 11 adet bloktan oluşan “1stanbul”un yaşam alanında süs ve yüzme havuzlarının yanı sıra sosyal paylaşım alanları bulunuyor.

 • “1stanbul”da 58m2’den 219m2’ye kadar değişen 25 tipte 1+1,  2+1, 3+1, 3+1 dubleks ve 4+1 daire alternatifleri bulunuyor.

 •  “1stanbul”da, 482 adet 1+1, 228 adet 2+1, 390 adet 3+1, 32 adet 3+1 dubleks, 56 adet 4+1 olmak üzere toplam 1188 konut bulunuyor.

 • “1stanbul” konutları Ekim 2012’de teslim edilecek.

             Bölgenin gözde yerleşim birimlerinden biri olmaya aday olan proje iyi bir yatırım aracı niteliği de taşıyor.   

Her aileye bir konut satışı

 • Lansmana özel ödeme kolaylıklarının sağlandığı 1stanbul projesinde, bahsi geçen ödeme planıyla her aileye yalnızca bir konut satın alma imkanı veriliyor. 

“1stanbul”un fark oluşturanları

 • “1stanbul” konutlarıkonvansiyonel inşaat yapısına sahip.

 •  “1stanbul Projesi”nde renkler kadar su da önemli bir mimari unsur olarak kullanılıyor. Yaşam alanını baştan aşağıya dolaşan su kanalları ve şelale yapısı “1stanbul”un, Bahçeşehir-Esenyurt-Beylikdüzü hattı üstünde tek, İstanbul’da ise ender projelerden biri olmasını sağlıyor.

 • Su kanalları üzerindeki bahçe terasları günlük yaşamın estetik ve huzurla buluşmasına katkıda bulunuyor.

 • Dairelere direk geçiş yapılabilen kapalı otopark, kullanılmayan eşyaların saklanabileceği kişiye özel depo, blok girişlerinde lobi ve bekleme alanı ve en panoramik katlarda kat bahçeleri bulunuyor.

 • Squash, pilates-fitness center, masaj salonu, buhar odası, hamam-sauna, şok havuzu, jakuzi, soyunma dolapları, duş, dinlenme alanlarının yanı sıra, “1stanbul” da buz pisti de yer alıyor .

 

Proje sahipleri Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler firmalarının oluşturduğu DPU konsorsiyumu. Ortaklık bu şirketler arasında, % 50 Doğu İnşaat, % 44 Precast, % 5 Tuna GYO, % 1 Üstünler olarak dağılmaktadır

 • Doğu İnşaat, grup şirketi Yeni Doğuş ile birlikte 30 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Bugüne dek 4 milyon m2’nin üzerinde inşaat imalatı yaptı. Bunların içinde sanayi siteleri, sosyal konutlar, depolar, sanayi yapıları, antrepolar, lojistik depolar ve nitelikli konutlar gibi farklı yapılar bulunuyor. “1stanbul”un yanı sıra Ispartakule’de devam eden Unikonut projesi de Doğu İnşaat’ın ortak olduğu projelerden biri.

 • Precast, Biat Holding bünyesinde 1997 yılında kuruldu. Endüstri yapıları, katlı otoparklar, spor salonları, depo ve antrepolar, okullar, pazar yerleri, öngerilmeli köprü kirişleri, tekstürlü ve washbeton yüzeyli duvar panelleri gibi prefabrike betonarme yapı elemanlarının üretimi, nakliyesi ve montajı alanında faaliyet göstermekte. Precast, projelendirilmiş yapılardan, kendi uzman kadrosunun projelendirdiği her türlü uygulamalara kadar, anahtar teslim projeler üretiyor. Dünyadaki prefabrike yapı elemanları teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip eden, üniversitelere sürekli ilişki içinde olan Precast, özellikli yapılarda kendi geliştirdiği yöntem ve uygulamalarla da kullanıcıların her türlü problemine kalitesinden ödün vermeden çözüm üretme özelliği ile gelecek yüzyılın yapılarını kuruyor.

 • Tuna GYO’nun ana ortağı Asya Katılım Bankası A.Ş.’dir. Şirket Türkiye’de kurulmuş olup, Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Şirketin %10 ve üzerinde ortaklığı olan ana hissedarları, Nil Yönetim Hizmetleri Tur. San. ve Tic. A.Ş. (Nil A.Ş.) (31 Aralık 2009: %46,45, 31 Aralık 2008: %46,45) ve Asya Katılım Bankası A.Ş.’dir (31 Aralık 2009: %22,94, 31 Aralık 2008: %22,94).

 • Üstünler Yapı, inşaat sektöründe deneyimli, uzman ve yenilikçi ekibiyle sektöre güçlü bir giriş yaptı. “1stanbul Projesi” ile kaliteli yaşam için modern yaşam alanları üretme misyonunun ilk örneği hayata geçti. Üstünler, inşaat sektöründe daima adından söz ettirecek nitelikli projeler ve mutlu müşteriler oluşturmayı hedefliyor.

 

www.biristanbul.com

212 405 09 40

 

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
354 YAZI