Yenilenen Atakule geri dönüyor..

Ankara'nın ilk alışveriş merkezi olan ve kulesiyle şehrin sembolü haline gelen Atakule; yenilenen yüzüyle 29 ekimde yeniden hizmet vermeye başlıyor.

0

1987 yılında temeli o dönemin başbakanı merhum Turgut Özal tarafından atılan ve Türkiye’nin ikinci, Ankara’nın ilk AVM’si olan Atakule yenilenerek tekrar hizmete giriyor.

Ankara Çankaya’da 50 bin metrekarelik toplam alan üzerinde 20 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan Atakule, 300 milyon liralık yatırım değeriyle Atakule GYO tarafından yenilenen alışveriş merkezi 29 ekim 2018’de açılırken projenin Ankara’nın simgelerinden olan kulesi nisan 2019’da ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Yenileme tasarımının A Mimarlık tarafından yapılan, konsept geliştirme ve kiralama danışmanlığının Jones Lang La Salle Türkiye tarafından yürütülecek 120 mağazadan oluşan ve doğrudan 1500, dolaylı olarak 6 bin kişiye istihdam sağlayacak projeyi yılda 8 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Atakule’nin yenilenen AVM’si ve çalışmaların devam ettiği Kule’si; 9 ekim 2018 tarihinde Atakule GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı’nın ev sahipliğinde düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Atakule GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı

Projede yenileme çalışmalarının 2016 yılında başladığını anımstan Arpacı; AVM’nin 300 milyon liralık yatırım bedeliyle Ankara’ya yakışır şekilde yeniden inşa ettiklerini dile getirerek bu yatırımı tamamen öz kaynaklarından karşıladıklarını ve herhangi bir bankadan kredi kullanmadıklarını kaydetti.

“İçinde bulunduğumuz dönemde böyle bir yatırım,yaratacağı ekonomik hareketlilik ve istihdam ile Ankara’ya ve Ankaralılara önemli bir katkı sağlayacak. Bu yatırımımız Türkiye ekonomisine olan güvenimizin de önemli bir göstergesi” şeklinde sözlerine devam eden Arpacı; Ankara’nın merkezinde, kentin en özel parklarından biri olan Botanik Parkı manzaralı bir tepede yer alan Atakule AVM’nin 29 ekimde hizmete açılacağını belirtti.

Atakule’nin, şehrin sosyal ve turistik öneme sahip noktalarından biri olduğunun altını çizen Mehmet Arpacı, Atakule, Ankara’nın cazibe merkezleri arasında yer almaya devam edeceğini, Atakule Alışveriş Merkezi’nin yeni yüzü ve marka karması ile birlikte gündelik veya en sofistike ihtiyaçlara kadar her konuda, “Ankara’nın keyif, alışveriş ve lezzet noktası” olarak hizmet etmeye hazır olduğunu ifade ederek 29 Ekim’de gerçekleştirilecek ışık gösterileri ve ziyaretçilere yönelik etkinlikler ile Atakule’nin adına yakışır bir geri dönüş hazırladıklarını ve Atakule’yi tüm Türkiye’ye armağan edeceklerini söyledi.

Ankara’nın ikonik yapılarından olan Kule’nin açılışı nisan 2019’da yapılacak

Atakule’nin mevcut arsası üzerinde yeniden inşa edildiğini ve mevcut alan kullanılarak, dört alışveriş katına ek bir sinema ve eğlence katı planlandığını belirten Arpacı,“Kule ve Kule’nin üzerinde yer alan döner platform yapısını koruyarak alışveriş merkezi kısmında çağdaş ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlemeler gerçekleştirdik. Atakule Alışveriş Merkezi’nin Cinnah ve Çankaya Caddesi yönündeki kiralanabilir alanlarını ise yapının hem içinden hem de dışından kullanılabilecek şekilde düzenledik” diyerek Kule açılışını nisan 2019 olarak planladıklarını açıkladı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin