Yeni emlakçılık yasası geliyor

0

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, emlak piyasasına yönelik yapılacak düzenlemenin hazır olduğunu ve bu ay içerisinde Başbakanlığa gönderileceğini açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, canlı yayına katıldığı CNN Türk’te emlakçılık konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak piyasasına yönelik yapılacak düzenlemenin hazır olduğunu anlatan Tüfenkci, “Çalışmanın son halini bu ay içerisinde taraflarla bir araya gelip, daha sonra Başbakanlığa göndereceğiz. Bu ay içerisinde bir çalıştay yapacağız. Tüm tarafları bir araya toplayıp, son şeklini vereceğiz. Ve yönetmeliği başbakanlığa göndereceğiz.” dedi.

“Eline çanta alan emlakçı olamayacak”

Tüfenkci, şu anda 2. el emlak piyasasında bir yasal düzenleme sorunu bulunduğunu aktararak, “Bu noktayı düzeltmeyi amaçlıyoruz. Yönetmelikle ilgili görüşler daha önce alındı. Her önüne gelen emlakçılık yapmasın, eline çanta alan ‘ben emlakçıyım’ diye piyasada dolaşamasın diye bu düzenlemeyi yapıyoruz.” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci’nin açıklamasına göre yeni çalışma şunları getiriyor:

“Emlakçıların mesleki yeterliliği denetlenecek. İşletmelerin fiziki alanlarına ilişkin standartlar getirilecek. Emlakçı komisyon oranlarını belirlenecek. Ekspertiz raporlarının alınması noktasında düzenlemeler yapılacak.”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin