Galatasaray Riva projesinin tüm detayları belli oldu

0

Galatasaray’ın Beykoz Riva’daki 1 milyon metrekarelik arazisine yapılacak projenin tüm detayları belli oldu.

Arazi üzerinde 446 milyon lira yatırım değerine sahip proje hayata geçirilecek. Bin 550 villadan oluşacak projenin inşaatı mayıs ayında başlayacak. Galatasaray satıştan 761.6 milyon lira kazanacak.

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü, Haziran 2016’da hem Riva hem de Florya arazileri için protokol imzalamış, arsalar için yapılacak ihalede ortaya çıkacak şirket payı gelirinin yüzde 80’inin Galatasaray’ın, yüzde 20’sinin ise Emlak Konut GYO’nun kasasına girmesi kararlaştırılmıştı.
Arsaların ihale süreci tamamlandı
Söz konusu gayrimenkuller için ihale sürecini tamamlanırken, geçen hafta yapılan Florya ihalesini de Öz Er-Ka İnşaat kazandı. Toplam hasılatı 2 milyar 250 milyon lira olarak ön gören firma, şirket payı olarak ise 832 milyon 500 bin lira taahhüt etti. Bu gelirden Galatasaray 238 milyon lira kazanmış oldu.
Riva için Haziran 2017’de yapılan ihaleyi ise Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı kazanmıştı. Ancak ihaleyi kazanan ortaklar belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca ihale, en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat verildi.
Yılmaz İnşaat 3 milyar 808 milyon liralık proje yaparken şirket payı için Emlak Konut’a 952 milyon lira taahhüt etmişti. Bu durumda gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lira kulübün olacak.  Riva projesi için mimari çalışmaları tamamlayan Yılmaz İnşaat, 9 Nisan 2018 günü İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ÇED başvurusu yaptı.
Riva için ÇED süreci başladı
Böylece ÇED süreci başlayan Riva’daki toplam 1 milyon 84 bin metrekarelik arazide 442 bin 500 metrekarelik inşaat yapılacak. 869 bin 522 metrekaresi konut imarlı araziye bin 550 villa yapılması planlanıyor. Projenin 6 yıl içerisinde de tamamlanması hedefleniyor.
Projede 15 bin metrekarelik okul, 10 bin metrekarelik ticaret ve sosyal tesis alanı ve 60 bin metrekarelik otopark ve bin 500 metrekare büyüklüğünde cami olacak. Ayrıca 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı olan projenin maliyetinin 446 milyon lira olması öngörülüyor.
Galatasaray’ın Riva arsasında inşa edilecek projenin yılın ikinci yarısında satışa çıkması beklenirken, az katlı ve müstakil yapıların metrekare fiyatının 7 bin liradan başlayacağı belirtiliyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin