“Tapusu olan yeri niye müteahhide veriyorsun?”

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz’daki vatandaşlara tapulu arazilerini müteahhitlere vermemesi konusunda uyarılarda bulundu.

AK Parti Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresine katılan Erdoğan, öncesinde salon önünde toplanan kalabalığa yönelik konuşma yaptı.

Beykoz Çubuklu’da geçirdiği günleri anlatan Erdoğan, “Geçtiğimiz gün Küçüksu çayırına geldim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, Beykoz Belediye Başkanı beraberce oraları gezdik. Orada eski günleri hatırladım. Benimle aynı kuşak olanlar hatırlar. Meşhur mısır kazanları vardı ya. Ben diyorum ki o mısır kazanlarını yeniden kaynatmaya var mıyız? İstiyorum ki Beykoz o Küçüksu kasrının önündeki o alanı bir mesire yerini haline yeniden getirelim. Altına otoparkımızı da yapalım. Oralarda ciddi park sıkıntısı var.” dedi. 

“Bu yaz burası bitecek”

Erdoğan, bu yaza buranın yetiştirileceğini aktararak, “O mezbelelik alandan kurtulmamız lazım Beykozlu oraya layık değil. Beykoz çayırı bir düzenlenmişti son halini bilmiyorum. Aynı şekilde burayı da yapmamız lazım. Burası sadece Beykoz’a hitap etmiyordu. Kasımpaşa’dan buraya pikniğe geliyorduk. Orada maçlarımızı da yapıyorduk, saha vardı” diye konuştu.

Beykoz’da tapusunu alan vatandaşları müteahhitler konusunda da uyaran Erdoğan, “Mahkemenin aleyhte karar verdiği şeyleri bizim düzeltmemiz mümkün mü? Birbirimizi aldatmaya gerek yok. Tapu senin elindeyse bal gibi de yaparsın. Tapusu olan bırak müteahhidi, niye müteahhide veriyorsun. Biz gerekirse İBB olarak bu işe gireriz KİPTAŞ olarak bunu yaparız. Vermeyin müteahhitlere. İşte İBB başkanı burada. KİPTAŞ eliyle bunları yapalım. Çünkü bir kısım müteahhitlere bunu verdiğiniz zaman her numarayı yaparlar.” şeklinde konuştu.

“Kimsenin oyununa gelmeyin”

Bazı yerlerde geçmişten oraların tapulu olan kişileri çıktığını anımsatan Erdoğan “Bu dağılan tapularla alakalı değil. Dağıtılan tapularla ilgili olarak sizler rahatlıkla İBB başkanı burada talimatı veriyorum. Bununla ilgili ilçe belediyesi, KİPTAŞ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi üçlüsü olarak bu işi yatıracağız. Kimsenin oyununa, doluşuna gelmeyin. Hele hele Bay Kemal’in oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz. Onun anladığı tek şey SSK döneminde devlet hastanelerini ne hale getirdiğini biliyorsunuz. Bizim yaptırdığımız hastaneleri de görüyorsunuz.” ifadelerini kullandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin